Az árfolyamgyengítő eladási nyomás az egész régiót terheli, de a forinttal szemben erőteljesebbnek tűnik a kereskedők beszámolója szerint. A piac hullámokban próbálgatja az ellenállási határt.
A svájci frank jegyzése 200 forint felett van a tegnap délutáni 194 forint körüli szint után, 100 japán jenért pedig 258 forintot kértek a csütörtök délutáni 246 forint után.
A térségi folyamatok alapjában a zlotyhoz igazodnak, és a lengyel valutát gyengítette, hogy a múlt héten a lengyel kormány csak igen nagy hozamfelárral tudott egymilliárd eurós eurókötvényt meghirdetni, és Lengyelországban erősödik a költségvetési hiány növekedésének kockázata is. A régiós devizákra ható legfőbb tényező a dollár erősödése az euróval szemben.
A befektetői hangulat nemzetközileg negatív, és a forint árfolyamgyengülése nem tér el jelentősen a feltörekvő piaci devizák gyengülésétől, így nem hazai eredetű okai vannak a gyengülésnek - olvasható a TakarékBank elemzésében.
Suppan Gergely, a TakarékBank elemzője szerint a kelet-európai és más feltörekvő piaci devizák a következő hónapokban is nyomás alatt maradnak, amíg a világgazdaság stabilizálódásának nem látszanak a jelei. Így a forint könnyen átlépheti a 300-as értéket az euróval szemben, azonban várakozása szerint nem marad ott tartósan.
Trendfordulóra csak április-május környékén számít. Előrejelzése szerint az euró árfolyam az év közepén 280, az év végén 270 forint körül alakulhat.
Legfrissebb devizaárfolyamok a Privátbankáron
Nekünk 8: egyre többen maradnak állás nélkül
Magyar paradoxon: a forint visszavág
Ezt még Soros sem hitte volna: veszélyben az euró
Leáldozott a svájci frank-hitelek napja
MTI