Az Astra Biztosító nem kezelte időben a kárigényeket. |
2010 óta folyamatosan emelkedik a kötelező biztosítások díja. Az akkori 23 ezer forintos átlagdíjak mára elérték az évi 35 ezer forintot.
Marad az emelkedés
Az emelkedési tendencia valószínűleg a jövőben is megmarad, mivel jó hivatkozási alapot teremt a biztosítók részére, hogy az öregedő járművek műszaki állapota miatt egyre gyakoribbak a balesetek, illetve az autószervizek óradíjai az egekbe szöknek a szakmunkáshiány miatt.
Az is nyilvánvaló, hogy a járműveket érő károk mértéke nő, hiszen a modernebb típusokban ma már egy 30 km/órás ütközés is biztosan hazavágja a légzsákokat, a méregdrága fényszórókat és az egyéb érzékelőket.
Mit tehetnek az autósok?
Mindez igaz, de nem szabad elmenni egy másik fontos tényező mellett sem, ami rajtunk, autósokon múlik - figyelmeztet a Biztosítás.HU, online alkusz. A díjemelkedések fontos oka, hogy mára nagyban csökkent az autósok biztosítási évfordulóhoz kapcsolódó aktivitása. Az elmúlt években ugyanis sokan díjaik ellenőrzése nélkül fogadták el a számukra küldött díjemeléseket. Ez csökkentette a biztosítók közti versenyt.
További adalék, hogy az adatok szerint azoknak az autósoknak, akik évről-évre rendszeresen ellenőrzik, van-e számukra kedvezőbb biztosítási ajánlat és élnek a váltások adta lehetőségekkel, kisebb a díjemelkedése, mint azoknak, akik a díjértesítést megkapva csak tudomásul veszik díjuk emelkedését.
Nemcsak a díjemelések mellett szólnak ám érvek
A Biztosítás.HU szerint az autók növekvő műszaki tartalma jelentősen javítja is a közlekedésbiztonságot: a tolatóradar, a sávelhagyás-gátló, az automata követési távolság szoftveres kontrollja, de akár a hangjelzést adó biztonsági öv-ellenőrző is komoly mértékben csökkenti a károkat és azok mértékét.
A jövő héten induló kampányban a biztosítók újra hirdetnek, a díjak pedig újra összehasonlíthatóak lesznek.