Az algatelepek felhasználásának lényege, hogy a víz, oxigén, napfény és az alga együtt képesek energiát termelni, azaz alkalmazhatóak a fűtésre és a hűtésre egyaránt – írja az Építőipari magazin. A létrejövő biomassza másik előnye, hogy tisztítja a levegőt. Az alga felhasználásának az ipar már ma is számos módját ismeri, hiszen üzemanyagként, kozmetikumként, de az állatoknak szánt eledelekben is remekül hasznosítják.
A jövő építészeinek terveiben sok helyen találkozhatunk a zöld algával, de egy kísérleti ház formájában Hamburgban már nem csak tervként láthatunk ilyet. A ház oldalára vízzel és algával töltött panelek lettek szerelve, amik a napelemekhez hasonló módon mozognak, ezzel is biztosítva a szükséges energiatermelést.
Marco Poletto olasz építész is algával álmodott nagyot, amikor egy olyan rendszert tervezett, aminek egy hálószerű tető áll a középpontjában, amiben víz és alga található. Ez a rendszer is légtisztító képességével, árnyékoló hatásával, illetve az energiatermelő képességével került a figyelem középpontjába.
Három angol építészhallgató kicsit csavart a felhasználás módján, amikor egy olyan várost tervezett, amihez agyagból és algából készült téglákat álmodtak meg. Az elemeket egyébként a gyakorlatban is kipróbálták, így meggyőződve arról, hogy valóban kellő strapabírással rendelkeznek.
Caramella.hu | Férfi magazin | Férfinet | Hírlapom | Hírkút