2p

Alaposan bevásárolt repülőgépekből a Lufthansa, és még arra is ügyelt, hogy ne haragítsa magára sem az
amerikai, sem az európai kormányokat: Boeingek és Airbusok is szerepelnek a listán.

A német nemzeti légitársaság, a Lufthansa nyolcvan Boeing és Airbus utasszállító repülőgépet rendelt, amelyekért összesen 9 milliárd dollárt fizet – adta hírül a Reuters. Ez az összeg Magyarország tavalyi - 177 milliárd dollárosGDP-jének közel 5 százaléka. A gépeket 2026 és 2032 között szállítják le a repülőgépgyártók.

A vásárló nagyon „igazságosan” osztotta meg a rendelését. Az amerikai gyártótól negyven Boeing 737 MAX 8-as típusú gépet vesz, az európai cégtől pedig negyven Airbus A220-300-ast. A további vásárlási opciók is „igazságosan” oszlanak meg: hatvan szól MAX 8-asokra, húsz A220-asokra és negyven A320- asokra.

Nagybevásárlás a Lufthansánál. Fotó: Pixabay
Nagybevásárlás a Lufthansánál. Fotó: Pixabay

A Lufthansa az 1960-as évek végén kezdett Boeing 737-eseket vásárolni, ám az 1990-es évek közepén szakított ezzel a típussal. Az utolsó gépeket 2016-ban nyugdíjazták. Így 30 év után térnek vissza az amerikai repülőgépgyártó egyik legpatinásabb típusához. A 737 MAX változatából eddig egyetlen gép sem repült a légitársaság flottájában. Ugyanakkor továbbra is vásároltak széles törzsű (több folyosós) Boeingeket, nevezetesen 787 Dreamlinereket és 777-es teherszállító gépeket.

A Lufthansát azok között a légitársaságok között tartják számon a szakmában, amelyek a legszigorúbb technikai követelményeket támasztják a flottájukba kerülő repülőgépekkel szemben. A cég volt az első vásárlója a kanadai Bombardier CSeries gépeinek 2008-ban. Ezek gyártása később az Airbushoz került és 2018-ban átkeresztelték őket A220-asra. A német légitársaság vásárlása lendületet ad ennek a kis méretű, egyfolyosós típusnak azt követően, hogy
a gyártónak gondjai akadtak a hajtóműveket szállító Pratt & Whitneyvel az A320-as és A220-as gépek egy
része kapcsán. Carsten Spohr, a Lufthansa vezérigazgatója elégedett a vásárlásról szóló döntésükkel. A MAX 8-as segíthet tejesíteni a vállalat céljait a károsanyag-kibocsátás csökkentésével kapcsolatban. Eközben a légitársaság továbbra is az Airbus legnagyobb vásárlója marad.

A rovat támogatója:
A rovat támogatója a Vegas.hu A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Vállalat Tovább terjeszkedik a 4iG
Privátbankár.hu | 2024. december 20. 17:51
A cég ezúttal a Rotors & Cams Zrt.-ben szerzett részesedést.
Vállalat Nem bukott akkorát a Nike, mint várták, de a jövő továbbra is borús
Privátbankár.hu | 2024. december 20. 11:04
Nem szépek a Nike számai, de ennél is rosszabbra számítottak az elemzők. Az új vezérigazgató viszont továbbra is hűti a kedélyeket.
Vállalat Amazon-dolgozók ezért váltak harcos amazonokká az ünnepek előtt
Privátbankár.hu | 2024. december 19. 17:48
A munkavállalók hét egyesült államokbeli raktárban kezdtek sztrájkba csütörtökön, hogy a cég végre elkezdje a bértárgyalásokat velük.
Vállalat A CIB párbeszédre buzdít a jó munkahely összetevőiről
PR | 2024. december 17. 17:35
Minden tizedik magyar munkavállaló aktívan állást keres, mert a jelenlegi munkahelyén nem érzi jól magát – ez is kiderült a CIB Banknak a Mélylevegő Projekttel közösen készített, a munkahellyel való elégedettségre vonatkozó reprezentatív felméréséből. Az eredményekről és a tanulságokról Tóth Györgyit, a pénzintézet HR vezetőjét kérdeztük.
Vállalat Az INA szíriai olajmezői most Hernádi Zsolték ölébe hullhatnak
Bózsó Péter | 2024. december 17. 15:39
A magyar olajcég horvát leányvállalatának, az INA-nak a polgárháború előtt jelentős olaj- és gázmezői voltak az ország közepén.
Vállalat A BGE üzleti partnerei az egyetemi közösség meghatározó szereplői is egyben
Natív tartalom | 2024. december 17. 13:33
Izgalmas változások előtt áll a Budapesti Gazdasági Egyetem (BGE). Magyarország legnagyobb gazdaságtudományi egyetemén célunk, hogy lépést tartsunk a piaci elvárásokkal és a hallgatói igényekkel. Üzleti partnereinkkel tananyagfejlesztésbe kezdtünk, korszerűsítjük az oktatást, jelenlegi és végzett hallgatóinknak pedig álláskereső portált indítunk. Tovább építjük a BGE Alumnit, melynek hatalmas mérföldköve volt az idén megrendezésre került nagy sikerű első BGE Alumni Fest. Az eseményen a jó hangulatú networking mellett BGE-s alumnik, akik ma már sikeres vállalkozók és üzleti szakemberek osztották meg saját tapasztalataikat a sikerhez vezető útról – mondja Vértesy Eszter, a BGE üzleti partnerségért és alumni kapcsolatokért felelős vezetője, akivel közel egy éve beszélgettünk még a formabontó rendezvény megrendezése előtt. Azóta számos előrelépés, jelentős esemény történt az egyetem és az üzleti szféra kapcsolatának erősítésében: új vállalati együttműködések születtek, többek között az EY-jal és a KPMG-vel, és tovább folytatódott a BGE Vállalati Mentorprogram is, melyben a hallgatók vállalati környezetben, vezető kollégák bevonásával ismerhetik meg egy vezető mindennapjait.
Vállalat Kitiltottak egy légitársaságot Európából
Privátbankár.hu | 2024. december 13. 16:15
Súlyos biztonsági hiányosságokat találtak.
Vállalat A Groupama Biztosítót jól megbüntette az MNB
Privátbankár.hu | 2024. december 13. 10:25
Összesen 51,1 millió forintos bírságot kell fizetnie az átfogó ellenőrzés által feltárt hiányosságok miatt.
Vállalat Az Opus Csoport ismétel
Privátbankár.hu | 2024. december 13. 08:05
Az első kilenc hónapban elért 30,4 milliárd forintos nettó eredmény gyakorlatilag megegyezik a tavalyi rekord profittal.
Vállalat Példa nélküli dolog történt a Volkswagen amerikai gyárában
Privátbankár.hu | 2024. december 12. 17:41
A Tenessee államban lévő összeszerelő üzem dolgozóinak béremelést is javasolt a német autógyártó.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG