A Magyar Turisztikai Ügynökség (MTÜ) által biztosított egyedi támogatásból a Balatonboglártól délre, 3 kilométerre található Szőlőskislakon számos fejlesztés valósul majd meg, számolt be a 24.hu. Az MTÜ ugyan ezt nem tette saját honlapján közzé, ám a település polgármester a Facebookon írt a támogatásról.
Nem sokkal később egy videóban is beszélt a tervekről, ahol azt mondta: Balatonboglár hátországában, Kislakon egy igazi szőlőhegy lesz bemutatva, úgy, hogy megmarad a táj érintetlensége, a turisták mégis látogathatják.
Mint az oldal írja, Kislak nem csak Balatonboglár hátországa, de a Légli család (Légli Géza és Légli Ottó borászok és Légli Attila keramikus) érdekeltségei is itt találhatók.
Egy tavaly év végi polgármesteri határozatból tudható, hogy
négy konzorciumi partnerrel dolgozik együtt az önkormányzat, és mind a négy a Légli család cége.
• A Jankovich Major Kft. és a LÉGLI Szőlő- és Bortermelő Kft. Légli Ottó érdekeltsége,
• a Kislaki Bormanufaktúra Szőlő és Bortermelő Kft.-nek Légli Géza az ügyvezetője,
• a Légli Kerámiagyártó és Forgalmazó Kft. pedig Légli Géza és Légli Attila vállalkozása.
Légli Ottó néhány hete a Kossuth Rádióban arról beszélt, hogy a beruházás több fontos célt szolgál, például, hogy a gazdák „egyáltalán meg tudják közelíteni a munkahelyüket, konkrétan a szőlőjüket”. Kiderült az is, hogy „pormentes út” épül, valamint hogy „körülbelül 30 ingatlan élt az áramigénylés lehetőségével”. Más kérdés, hogy a borász nem tett említést az MTÜ támogatásáról. A 24. hu forrása szerint egyébként az ingatlanok jelentős része Légliék tulajdona.