A Magyar Nemzeti Bank (MNB) engedélyezte, hogy a CIG Pannónia Első Magyar Általános Biztosító Zrt. (EMABIT) az MNB-hez június 12-én benyújtott kérelemben meghatározott lengyel fuvarozói szakmai felelősségbiztosítás szerződésállományát 2020. augusztus 1-i hatállyal az Aegon Biztosító részére átruházza. Ezt tette közzé a CIG EMABIT anyacége, a CIG Pannónia Életbiztosító Nyrt. a Budapesti Értéktőzsde honlapján.
Az MNB tavaly novemberben két hónapos határidővel kötelezte helyreállítási terv készítésére a nem-élet biztosításokkal foglalkozó CIG EMABIT-ot azzal, hogy szavatoló tőkéjét a szükségletet fedező szintre kell állítani, vagy csökkentenie kell kockázati kitettségét. Az MNB március 27-én elutasította a biztosító helyreállítási tervét, és április közepéig új terv benyújtására kötelezte a társaságot. Április 29-én az MNB augusztus 4-ig meghosszabbította a CIG EMABIT szavatolótőke-helyzetének rendezési határidejét. Előírva, hogy a társaság továbbra sem köthet új biztosítási szerződéseket, a régieket nem hosszabbíthatja meg, és nem fizethet osztalékot, amíg a szavatolótőke-szintet nem állítja helyre, vagy a szavatolótőke-szükséglet teljesítése érdekében nem csökkenti a kockázati profilt.
A jegybank május 28-án engedélyezte, hogy a CIG Pannónia EMABIT átruházza az Aegon Biztosítóra a casco, a magyar ingatlan- és vagyonbiztosítási, kötelező gépjármű-felelősségbiztosítási, valamint a szállítmány- és a közúti felelősségbiztosítási szerződésállományát június 1-jei hatállyal.
A CIG Pannónia Életbiztosító április 8-i közlése szerint leányvállalata szavatolótőke-helyreállítási tervének keretében több mint 100 ezer szerződéstől, közel 6 milliárd forint állománydíjú portfóliótól válik meg.
A CIG Pannónia az idei első negyedéves eredményének közzétételekor arról tájékoztatott, hogy az EMABIT Zrt. rendbetétele jelenleg is folyik. A menedzsment elsődleges célja a cég Szolvencia II szerinti tőkemegfelelési mutatójának törvényileg előírt szintre emelése. Ehhez az EMABIT új helyreállítási tervet készített, amelynek végrehajtására az MNB 2020. augusztus 4-ig adott határidőt.
Mint arról beszámoltunk, az anyacég, a CIG Pannónia Életbiztosító Nyrt. a legnagyobb, közel 25 százalékos pakettjét birtokló részvényese, a Mészáros Lőrinc és felesége többségi befolyása alatt álló Opus Global Nyrt. kezdeményezésére augusztus 14-én rendkívüli közgyűlést tart. Ezen a vezető testületekből - az igazgatóságból, a felügyelőbizottságból és az auditbizottságból - visszahívnak tagokat, a helyükre pedig az Opus a saját embereit teszi. Az is már biztossá vált, hogy szeptember 30-ával távozik a CIG vezérigazgatója, Kádár Gabriella és helyettese, Barta Miklós.