A legtöbb támadást Japánban, az Egyesült Államok és Oroszország területén követik el, emellett ebben a negyedévben három nyugat-európai ország is felkerült a 10 leginkább érintett országok listájára: Olaszország, Franciaország és Németország. A legtöbb célzott támadást kínai oldalakkal szemben követik el, a leállási rekordot – 184 óra elérhetetlenséget – szintén egy kínai szolgáltató tudhatja a magáénak.
De mi az, hogy „okos támadás”?
A Kaspersky Lab szakértői az olyan "okos" támadások számának növekedését is jelezték, amik titkosították az átvitt adatokat. Egy tipikus példa ilyen támadásra, hogy egy viszonylag kisszámú lekérdezést küld az egyes weboldalak tipikusan "nehezen töltődő" részeire (például a keresésre) és ezen keresztül létesít titkosított kapcsolatot. Ezeket a kis forgalmú, titkosított csatornákat azonban nehéz kiszűrnie a szoftvereknek, ráadásul több ilyen létesítésével ugyanúgy elérhető a túlterhelés, mint a nagy, manapság már kiszűrhető rohamokkal.
"Ez a módszer egyre népszerűbb, mert a megerősített támadások csak bonyolultabbak és hatástalanok a bűnözők számára: a veszélyeztetett szerverek száma csökken, és a biztonsági megoldások megtanulták könnyen azonosítani és kiszűrni a legtöbb megerősített támadást. Mindez arra utal, hogy a titkosítás alapú támadások száma növekedni fog. Ez azt jelenti, hogy a fejlesztőknek azonnal felül kell vizsgálniuk anti-DDoS védelmi intézkedéseiket, és a webforrások tulajdonosainak felelőssége a megfelelő biztonsági megoldás kiválasztása” –fűzte hozzá Kirill Ilganaev a „Kaspersky DDoS Protection” divízió vezetője.