A Budapesti Értéktőzsde adatai szerint a részvény forgalma 400.2 millió forint volt első kereskedési napján, amellyel a negyedik helyet szerezte meg az OTP Bank, a Richter és a Mol után.
Az újonnan kibocsátott törzsrészvények kibocsátási ára mind a lakossági, mind az intézményi befektetők esetében egységesen 14 500 forint volt. A tranzakcióval összesen 17.7 milliárd forint értékű tőkét vont be a társaság. A kereskedés megkezdésével összesen 18 091 889 darab törzsrészvény jelent meg a BÉT Standard Kategóriájában, 14 500 forintos bevezetési áron — számol be róla az MTI.
A hétfői záróár 15 890 forint volt, ami 9,6 százalékkal haladta meg a kibocsátási árat.
A Gránit Bank részvényeire vonatkozóan jelenleg még csak az MBH Befektetési Bank rendelkezik célárral: a bank elemzői egy éves időtávon 17 063 forintra várják a papírt — teszi hozzá a Portfolio.
A Gránit Bank tőzsdei bevezetésével a BÉT Standard Kategóriája immár 22 kibocsátót számlál. A tőzsdei kereskedés indulását ünnepélyes csengetéssel üdvözölte a hazai tőkepiac a BÉT székhelyén, amelyen többek között Végh Richárd, a Budapesti Értéktőzsde vezérigazgatója és Hegedüs Éva, a Gránit Bank elnök-vezérigazgatója is részt vett — összegzi az MTI.
„A Gránit Bank az elmúlt évek legnagyobb volumenű, nyilvános tőkeemeléssel egybekötött tőzsdére lépését valósította meg most sikeresen. A tranzakció nemcsak Magyarországon, hanem a közép-kelet-európai régió tőkepiacán is jelentős méretű tőzsdei bevezetésnek számít. A Gránit Bank tőkeemelése ismét rávilágít a hazai tőkepiacban rejlő erőre. Külön is kiemelendő, hogy a hazai lakosság a Gránit Bank esetében is nagy mértékben volt képes finanszírozni a vállalat növekedéséhez szükséges tőkét a tőzsdén keresztül. Gratulálunk a Gránit Bank vezetőségének az eddigi eredményekhez és hasonló sikereket kívánunk a parketten!” – említette Végh Richárd, a Budapesti Értéktőzsde vezérigazgatója.