Bár maga a lista nem bővült, lényegesen átrendeződött a kockázatok megítélése az Allianz kockázati barométere szerint. A vállalatokat egyre jobban aggasztja a kiszámíthatatlan piaci környezet, amit a változékonyság mellett egyre inkább a politikai bizonytalanság, így a protekcionizmus és a terrorizmustól való félelem jellemez. Emellett egyre több vállalatvezető tekinti veszélyesnek a hackereket, egy kibertámadástól ma már jobban félnek, mint egy természeti katasztrófától, ezt közölte az Allianz a Privátbankár.hu-val. A legfélelmetesebbnek azonban továbbra is az üzletmenet megakadását, illetve az ebből eredő veszteséget látják a vállalatvezetők.
A magyar vállalatok továbbra is fontosnak tartják a természeti katasztrófák elleni védekezést, de idén először az eddig hátul kullogó jogszabályi változások, a piaci bizonytalanság és makrogazdasági fejlemények kerültek a TOP3 kockázati tényező közé. A korábban rettegett tűzkár helyére a hackerektől való félelem került, egy ilyen támadással ugyanis nem csak az a gond, hogy egyre gyakoribbak hazánkban is, hanem egyre kifinomultabbá válnak, s a vállalatoknak a mai fokozottan digitalizált és összekapcsolt iparágakban nem szabad alábecsülniük a várható következményeket.
„A globális jogi, geopolitikai és piaci környezet kiszámíthatatlan fejleményei nagy aggodalommal töltik el őket. A kockázati listán már bérelt hellyel rendelkező tűzesetek és természeti katasztrófák mellett több olyan új kockázatnem is megjelent, amelyek miatt a jelenlegi ellenőrző és kockázatkezelő eszközöket újra kell gondolnunk”, fejtette ki Chris Fischer Hirs, az Allianz Global Corporate & Specialty vezérigazgatója.