A mocskos trükkre a Norvég Fogyasztói Tanács hívta fel a figyelmet, miután ellenőrizték, hogy 20 népszerű alkalmazás tényleg csak annyit enged-e meg magának, mint amennyire a felhasználók engedélyt adtak. A tanács ezek után az európai hatóságokhoz fordult - írja a Digitaltrends.
A nyomozás szerint a Runkeeper nem csak akkor mérte a helyzetünket, amikor futásra használtuk, hanem 0-24 folyamatosan. Ezeket aztán továbbküldték Kiip.me nevű harmadik félnek, amely egy hirdető.
Meg sem büntetik őket
Ahogy azt a DigitalTrends megjegyzi, nem valószínű, hogy a FitnessKeeper bármilyen jogi következményekkel néz majd szembe Európában, mivel a vállalkozás az Egyesült Államokban van bejegyezve.
Nem kell azonban sokat várni, hogy ez változzon: arról, hogy a jövőben hogyan számoltatják el Európában az adóelkerülő, vagy csaló cégeket, amelyek nincsenek itt bejegyezve itt írtunk és beszéltünk bővebben.
És egy bónuszinfó a végére: úgy hírlik, a vizsgálaton a népszerű randiapp, a Tinder is fennakadt, bár erről még nincsenek hivatalos adatok. Szóval csak óvatosan.