A kiváló eredmény mögött 6,3 milliárd eurós nettó bevétel áll, ami éves szinten 6 százalékos bővülést jelent. Szintén említésre méltó a 3,6 milliárd eurós nettó kamatbevétel (NII) és a 2,1 milliárd eurós díjbevétel - áll a bank közleményében.
Mivel a bankcsoport továbbra is kiváló minőségű, földrajzilag diverzifikált és rugalmas hitelportfólióval rendelkezik, a második negyedévben 1 bázisponton tudta tartani strukturálisan alacsony és kevésbé volatilis kockázati költségét, 15 millió eurós hitelezési veszteségre képzett céltartalékot elszámolva. A bankcsoport tőkearányos jövedelmezősége 19,8 százalékos, az elsődleges alapvető tőke értéke pedig elérte a 16,2 százalékot.
„Organikus tőketeremtésünk negyedéves szinten 3,3 milliárd euróra javult, féléves alapon pedig elérte a 6,7 milliárd eurót, amelyek rekordszintűnek és példaértékűnek számítanak az európai bankszektorban”
– jelentette ki Andrea Orcel, az UniCredit S.p.A. vezérigazgatója, aki hozzátette: „mindezek annak a folyamatos átalakulásnak az eredményei, amelynek során a fenntartható, minőségi, nyereséges növekedést helyeztük előtérbe, miközben a működési és tőkemegfelelőséget és a hosszú távú befektetéseket hajtottuk végre.”
Miközben az UniCredit a második negyedévben is kiváló pénzügyi eredménysorozattal bizonyította erejét, ESG-célkitűzései terén is jelentős előrelépéseket tett. Új netzéró időközi célokat tett közzé a hajózásban, valamint a kereskedelmi ingatlanok szegmensében, így mostanra hét, a leginkább szén-dioxid-intenzív ágazatok közé tartozó iparágban is egyértelművé tette, hogyan építi be az ESG-t finanszírozási tevékenységeibe.
A bankcsoport a közelmúltban jelentette be a hat országra kiterjedő Skills for Transition szociális programot, amelyben egyszerre van jelen az UniCredit erős elkötelezettsége az igazságos és méltányos átmenet előmozdítása iránt, valamint a jövőnk szempontjából kulcsfontosságú oktatás következetes támogatásának szándéka. Júniusában indult el az „UniCredit for CEE” elnevezésű, 2,6 milliárd euró összértékű kezdeményezés, amely Közép- és Kelet-Európa mikro- és kisvállalkozásait, valamint a civil szektor szervezeteit segíti abban, hogy növekedjenek és szembenézzenek a zöld átállással kapcsolatos problémákkal.