A kép illusztráció. |
Karácsony előtt egy nappal, december 23-án a Mol megkezdte a kőolajtermelést az Északi-tengeren található Catcher területen. Az olajipari vállalat húsz százalékos részesedéssel rendelkezik a Catcher projektben, partnerei a Premier Oil, a Cairn és a Dyas.
Óriási vagyonok rejtőznek a föld alatt: próbafúrásokba kezd a Mol - Tovább >>> |
A közlemény szerint a következő hónapokban a termelés várhatóan több fázisban növekszik majd, eleinte a Catcher mezőn, majd a Varadero és Burgman mezőkön. A felszíni termelő-tároló egység építése Japánban kezdődött, a hajótest első darabjait 2015 januárjában vágták ki. A hajó idén augusztusban készült el, és ezt követően szállították az Északi-tengerre, ahol októberben telepítették.
A Mol-csoport jelenleg 8 országban végez kitermelési tevékenységet és 13 országban rendelkezik kutatási eszközökkel. A kutatás-termelési üzletág a közép-kelet-európai régión kívül érdekelt Pakisztánban, Irak kurdisztáni régiójában, Ománban, Angolában, Egyiptomban, a FÁK-országokban és az Északi-tengeren.
Az Offshore Technology adatai szerint a Catcher terület az Egyesült Királyság északi-tengeri részén fekszik, körülbelül 180 kilométerre Skócia északkeleti partjaitól. A terület nagyjából 96 millió hordónyi olajkészlettel rendelkezik, az termelő-tároló egység nagyjából napi 50 ezer hordó kitermelésére alkalmas.
Eldőlt: nem a magyar autósok járnak jól az olajárral Az OPEC és az oroszok is hajlandóak továbbra is visszafogni a kőolajtermelést, hogy stabilan tartsák, emeljék az olaj árát - a megállapodás meghosszabbításának híre önmagában emelte az árakat csütörtökön. A legnagyobb nyertesek azért az amerikaiak lehetnek, akiknek eszük ágában sincs csatlakozni a megállapodáshoz, de szépen lefölözik az ezzel elért hasznot. Tovább >>> |