Tovább gyűrűzik a Ryanair sztrájkhullám, az ír légitársaság a Belgiumból induló, vagy oda érkező járatainak mintegy 70 százalékát törli a fedélzeti legénység szerdán kezdődött kétnapos munkabeszüntetése miatt. A tájékoztatás szerint Belgium mindkét jelentős repülőterén, a brüsszeli Zaventem és a Charleroi nemzetközi repülőterén is komoly fennakadásokra, késésekre, torlódásra és zsúfoltságra lehet számítani.
Szerdán 22 járatból 14-et biztosan törölnek, ezek főként Barcelonába, Valenciába, Madridba, Portóba és a Milánóba induló gépeket érinti. Csütörtökön 22-ből 16 járatot érint a járattörlés, ezért nem indul a milánói, a barcelonai, a lisszaboni, a madridi, a római és a portói gép sem.
Elegük lett, mindenért fizetniük kell
A Charleroi repülőtér tájékoztatása szerint a Ryanair indítja budapesti járatatit, induláskor és érkezéskor azonban késésekre kell számítani. A belga fedélzeti legénység mintegy 80 százaléka vesz részt a demonstrációban, de rajtuk kívül spanyol, portugál és olasz kollégáik is sztrájkot hirdettek. A tüntetés miatt a következő két napban 2400 járatból több százat töröl az ír diszkont cég. Korábbi közlése szerint története legnagyobb sztrájkjára készül a héten.
Hol a legbiztonságosabb ülni a repülőn? Elöl, vagy hátul? Folyosó vagy ablak? Aki szeretné magát nagyobb biztonságban érezni az egyébként biztonságosnak tartott gépmadarakon, az feltehet ilyen kérdéseket. Részletek >>>> |
A Ryanair sokáig nem ismerte el a szakszervezeteket, majd a tavaly októberben a személyzet hiánya miatt bejelentett járattörlések óta több országban is megkezdhette tevékenységét több pilóta- illetve légiutas-kísérő érdekképviselet. Az egyik elemző szerint a sztrájk hangulatromboló, és rövid távú kockázatot jelent a nyereségre nézve, hosszabb távon azonban nem befolyásolja a Ryanair verseny- és pénzügyi helyzetét.
Az ír diszkont légitársaság hétfőn jelentette be, hogy a június végével záródott pénzügyi első negyedévében az adózott eredménye 319 millió euró lett. Ez 20 százalékkal kisebb ugyan az egy évvel korábbinál, de felülmúlta a szakértők által várt 305 millió eurót.
A személyzet a munkakörülményekre panaszkodik. Állításuk szerint az ivóvízért is fizetniük kell a fedélzeten, betegszabadságra pedig csak akkor mehetnek, ha személyesen jelennek meg az orvosi igazolással. Emiatt a személyzet 34 pontból álló, a munkakörülményeiket javító követelést fogalmazott meg.
Töröltek egy járatot: ez a repülőgép ma biztosan a földön marad Nem fog elindulni a szerda esti Ryanair Budapest-Barcelona közötti járata. Részletek >>> |