7. 1997. október 23.
Itt is sokan várták azt, hogy mindennek vége, de nem jött be a 17. századi püspök, James Ussher jóslata. Ő egyébként azért erre a napra jósolta a világvégét, mert számításai szerint ekkor lett volna 6000 éve a Teremtés.
6. 1999. július
Nostradamus jóslata azért is okozott viszonylag nagy riadalmat, mert több írását lehet megtörtént események allegóriájaként értelmezni. Írásai szerint a Terror Királya eljött volna az égből az év hetedik hónapjában.
5. 2000. január
Az abszolút leghíresebb ilyen mozgalom am Y2K-hívőké volt, akik szerint az ezredfordulókor egy titokzatos programhiba összeomlasztaná a számítógépes rendszereket, katasztrófákat okozva ezzel az egész világon.
4. 2011. május/október 21.
Harold Camping rádiós igehirdető menetrendszerűen jósolgatta a világvégéket 1994-ben, majd 2011-ben ismét. Igazán nagy hírverést viszont csak 2011 májusában kapott, ekkor viszont már a szkeptikus amerikai közösség is jobban rászállt, és mikor nem történt meg az elragadtatás, teljesen nevetségessé és hiteltelenné vált.
3. 2011. augusztus-október
A riadalmat a Földhöz viszonylag közel elhaladó Elenin-üstökös okozta. Sokan attól tartottak, hogy az üstökös a Nap és a Föld közt átvágva zavart okozna a földkéregben, áradásokat és földrengéseket hozva magával.
2. 2012. december 12./21.
Ez biztosan mindenkinek ismerős, a maják naptára itt ér véget, ezért sokan várták, hogy megszállja a világot egy űrlényfaj, vagy elpusztítja a Földet egy szupernova, de egyik sem történt meg. Az elméletet egyébként a maja kultúra szakértőitől kezdve a NASA-ig mindenki megcáfolta.
1. 2013. augusztus 23.
A mostoha sorsú orosz cári család udvari jósa szerint tüzes esőnek kellett volna esnie az égből, elpusztítva az élet nagy részét, de még mindig itt vagyunk.
Számításaink szerint egyébként a legtöbb mai ember körülbelül 15 világvégét élt túl eddig, aki kíváncsi, hogy pontosan melyikeket, itt tudja megnézni pontosabban is.