Ezért fordulhat elő az is, hogy a friss kertészek, akik még csak most akarják kiépíteni a saját kis birodalmukat, azt sem tudják, hol kezdjék. Amikor pedig végre letették az első alapköveket, elültették az első magokat, a legkisebb problémára is azt hiszik, összedőlt a világ.
Szerencsére megoldás mindenre van, magának a természetnek az erejét pedig nem szabad alábecsülni!
Hol rontja el sok kezdő kertész?
Sajnos a legtöbben irreális dolgokra vágynak. Arra, hogy megálmodjanak egy kertet, majd az varázsütésre kacsalábon forogjon, és saját magát is öntözze lehetőleg.Ez egy szép kívánság, de teljesen elérhetetlen álom.
Egy csodakert megálmodása egyébként nem lehetetlen, így magában. Csupán az kell hozzá, hogy megismerd a saját lehetőségeidet. Egy hatalmas árnyékokkal borított kertbe például nem érdemes sok napsütést igénylő növényt ültetni, hiszen szinte biztosra veheted, hogy sínylődni fog és előbb - utóbb elpusztul.
Jó körülmények között is megtalálhat a krach
Sajnos az még, hogy mindenhova olyan növényt telepítesz, amely számára egyébként ideálisak lennének a körülmények, nem jelent teljes győzelmet. Minden növény, amelyet elültetsz, kicsit olyan, mintha a gyereked lenne. Ápolnod kell, ha beteg, erősítened kell az immunrendszerét, táplálnod kell éves szinten legalább kétszer.
Tanulni sok helyről tudsz. Az internetre mindenki mindent felrak jótanácsként, nehéz megbízható forrást találni. A Kertfüvesítés oldala kiemelkedik, náluk ténylegesen tapasztalt szakembereket találhat az ember, akik értenek a kertekhez és tudják is, hogyan kell megoldani az egyes növényeknél felmerülő problémákat.
Amikor az őszi időjárás megérkezik, erre figyelj oda!
A legfontosabb feladatod kertészként, hogy kerted talajának állapotáról gondoskodj. A föld olyan a növényeid számára, mint az emberi szervezetünk, azon belül is az immunrendszerünk. Ha gyenge a talaj, hiányoznak a fontos anyagok, minden belé ültetett növényen előbb vagy utóbb problémák fognak jelentkezni. Itt már nem számíthatsz a természet erejére, se másra.
Azért, hogy minden úgy fejlődhessen, ahogyan kell, a talajéletet kell feljavítani! Lehetetlen szituáció a legtöbb talaj esetében nincs, csak figyelned kell egy kicsit. Szerves tápanyag, a huminsavak, a talajkondicionálók a természetes talajélet visszaállítását támogató termékek mind azt szolgálja, hogy a talaj életereje megerősödjön. Erre van annak szüksége, aki szeretne mindent megadni azért az álomkertért.
Van tehát a természetnek öngyógyító ereje?
Tulajdonképpen van, ám mindig rá kell egy kicsit segíteni, támogatni! A megfelelő javítófolyadékokkal, vitaminokkal, na meg a megfelelő eszközökkel nem nehéz ideális körülményeket megteremteni.
Ha támogatod a kerted élővilágát, akkor megfigyelheted a természet öngyógyítását testközelből.