Július végén nyomozás indult a cég ellen és mára gyakorlatilag bezárt budapesti irodájuk. Korábban azzal hitegették az ügyfeleket, hogy előbb-utóbb mindenkit kifizetnek, de egy partnerük miatt csúsznak. Az ígéretet azonban nem sikerült betartaniuk. Az Aranyközpont tulajdonosa Sipos István Ferenc, akinek korábbi cégei sem voltak problémamentesek - írja az index.hu.
A társaság honlapján és a Cégközlönyben is megjelent, hogy a csődeljárás iránti kérelem benyújtásával egyidejűleg a céget ideiglenes fizetési haladék illeti meg. Erre azért is szükségük lehet, mert az index.hu értesülései szerint legalább 30 ügyfél próbált meg hozzájutni vagy befizetett pénzéhez, vagy annak arany ellenértékéhez az elmúlt néhány hónapban - mindhiába.
Kenyeres Sándor üzletember, aki egy időben a társaságba befektetni kívánó üzleti csoport képviselőjének nevezte magát, azt mondta: az ügyfeleik nagyjából 5 százalékának nem tudtak időben teljesíteni, ám ez nem az ő hibájuk miatt történt, hanem egyik partnerük csúszott. Azt is állította, hogy az Aranyközpont új hitelszerződést kötött és új befektető is van a láthatáron, így augusztus első napjaiban minden kötelezettségüket teljesítik. Azt a felvetést, hogy a cég esetleg trükközni akarna a befektetők pénzével, Kenyeres visszautasította, mondván: szerinte hisztérikus pánikkeltés folyik ellenük a valós problémák eltorzításával.
Sipos István Ferencnek egyébként számos olyan vállalatban volt érdekeltsége az Aranyközponton kívül is, amelynél problémák adódtak. A cégnyilvántartás szerint összesen 11 vállalatban volt vagy van jelenleg is tulajdonrésze, közülük csak néhány működött eddig rendben. Még a mostani helyzet előtt panaszosok egy csoportja feljelentést tett az ügyészségen, aminek eredményeként a Budapesti VI. és VII. kerületi ügyészség július végén csalás bűntette miatt nyomozást rendelt el az ügyben ismeretlen tettes ellen - írja az index.hu.