Az úgynevezett Smart TV-k segítségével a felhasználók szörfölhetnek az interneten, alkalmazásokat telepíthetnek a készülékre vagy videotelefonálásra használhatják, és egy gombnyomással streamelhetők a legújabb mozifilmek is. E készülékek a felhasználók egy új csoportját is hozzákapcsolják az internetes közösséghez: mégpedig azokat, akik eddig soha nem használtak számítógépet. Ez alkalmassá teszi a készülékeket arra, hogy a vírusok egy új hullámát indítsák el.
Ha az okostelevízió megfertőződik, a készülék kameráját használva felvehetik a szobánkban történteket, de egy bothálózatba kapcsolva akár a tévékről is indítható támadás vállalatok, intézmények ellen. Ez elkerülhetetlenül vonzani fogja a kiberbűnözőket - mondja Ralf Benzmüller, a G Data Security Labs vezetője és biztonsági szakértője.
Nehéz megjósolni annak következményeit, ha az elkövetőknek sikerül fertőzött alkalmazásokat bejuttatni a szolgáltatók piactereire, vagy a letöltéseken keresztül megfertőzni a tévéket. „A jövőben lehetséges az is, hogy a televíziókat használják fel cégek elleni DDoS támadásokhoz, ipari telepítésekhez vagy jelszóhackeléshez. Azt gondoljuk, hogy a kiberbűnözők máris próbálgatják a tv-gyártók által közzétett, szabadon rendelkezésre álló szoftverfejlesztői kiteket, hogy megtalálják a támadási lehetőségeket” ‒ tette hozzá a szakértő.
Ha a tévéket online vásárlásra is használják majd, gyerekjáték lesz ellopni a tulajdonosok belépési adatait. A TV-k erős grafikus processzoraiknak köszönhetően különösen alkalmasak erre. Benzmüller szerint a biztonsági cégeknek gyorsan kell reagálniuk az új fenyegetésekre, és tudatosítani a Smart TV-k felhasználóiban:ugyanazoknak a fenyegetéseknek vannak kitéve, mint korábban a számítógépek esetében.