Nem véletlenül kerülnek annyiba a márkás termékek, amennyibe: a Hamisítás Elleni Nemzeti Testület (HENT) titkára, Németh Mónika szerint a „gyártó sok pénzt és energiát fektet abba, hogy a befuttatott márkáját jó áron tudja eladni”. A karácsony közeledtével megszaporodnak a különböző márkás termékeket töredékáron kínáló webshopok és házalók, ezek azonban többségében hamisítványt próbálnak ránk sózni. Ötezer forintért például biztosan nem márkás parfümöt kapunk a pénzünkért.
Ezért is nagyon fontos, hogy internetes vásárlásnál is óvatosan járjunk el, tájékozódjunk az értesítőkről és a cég valódiságáról. Amennyiben ugyanis egy vállalat nem rendelkezik például székhellyel, úgy könnyen eltűnhet a pénzünkkel együtt, a nem létező cégnél pedig nem lehet érvényesíteni a fogyasztói jogokat sem, fűzte hozzá Németh Mónika. Hozzátette: a hamis termékek 77 százaléka továbbra is Kínából származik, de már itt is egyre jobban ügyelnek a szellemi tulajdon védelmére.
Hogyan ismerem fel a hamisítványt? Szerencsére már számos módja van annak, hogy kiszűrjük, olcsó utánzatot vagy eredetit próbálnak-e ránk sózni. Mielőtt elővesszük a pénztárcánkat, győződjünk meg róla, hogy:
|
Hamis nélkül nem tudunk élni?A magyarok ugyanakkor, úgy tűnik, képtelenek létezni a hamis termékek nélkül - amellett, hogy sokak számára ez az egyetlen lehetőség, hogy "márkás" holmikat hordhassanak, évente 217 milliárd forint veszteséget is termel a gazdaságnak, erről korábban itt írtunk bővebben a Privátbankár.hu-n. >>> |