A társaság az idén tavasszal írt ki pályázatot 50 millió forint értékben épületek korszerűsítésére. A három úgynevezett mintaépület mindegyikében felújítják a melegvíz-rendszert, lakásonként mérhetővé, követhetővé teszik a fogyasztást, továbbá napelemeket szerelnek fel a lakóházak tetejére, amelyek villamos energiát termelnek. A Főtáv vezérigazgatója elmondta, hogy a fűtési rendszert bővíteni akarják és elsősorban a Belvárosban terjeszkednek. Közölte azt is, hogy a leválás már egyre ritkább: az első nyolc hónapban mindössze öt fogyasztó lépett ki a távfűtési rendszeréből.
A Főtáv olyan új beruházásokat tervez, amelyek néhány év alatt megtérülnek. A cég rövid távon 4,35 milliárd, hosszú távon 15,6 milliárd forint értékben fejlesztene. A vezérigazgató beszélt a távvezetékek korszerűsítéséről, amelynek az a célja, hogy minél kevesebb legyen a hőveszteség, a nullát azonban nem lehet elérni. Budapesten az 516 kilométernyi vezeték harmada korszerűsített, a hőveszteség pedig összességében jóval az európai átlag alatt van.
A tervek között szerepel egy Észak-Pest - Újpalota hőkooperációs rendszer létrehozása, amely a hulladékhasznosításból nyert hőn alapulna, és növelnék a Csepeli Erőmű termelését is, ahonnan a kelenföldi fogyasztókat is elláthatnák. Elhangzott az is, hogy a mostani 96 százalékban gázalapú rendszerektől érdemes a megújuló energia felé elmozdulni, és ezért biomassza-hőforrást telepítenének az észak-budai régióba.