Mekkora rendszerben érdemes gondolkodni?
A tervezett napelemes rendszer méreteit tekintve az első legfontosabb kérdés az lesz, hogy egyáltalán a költségek mekkora részét szeretnénk megszüntetni. Hiszen elképzelhető az is, hogy a vállalati fogyasztásnak csak egy részétől szeretnénk pillanatnyilag szabadulni, a rendszer bővítésére azonban később is kivitelezhető.
Arra is lehetőség van, hogy a teljes fogyasztást a napelemek által termelt energiákból fedezzük, beleértve valóban mindent, az épület fenntartásából és használatából származik, kezdve a technológiai, gyártási feladatokhoz elengedhetetlen energiamennyiséget is.
Mennyi idő alatt térül meg a befektetés?
A napelemes rendszerek telepítéséhez különféle pályázatok is igénybe vehetőek, így a megtérülési idő attól függ, hogy mekkora összeget fedez az elnyert támogatás. Az A1Solar napelemes rendszerekhez kapcsolódó alapvető szolgáltatás, hogy a pályázatírástól kezdve, az engedélyeztetésen, valamint a tervezésen keresztül a teljes kivitelezésig minden feladatot elvégeznek.
A megtérülési idő nagyjából 1 év magasságában manifesztálódik, de egyes esetekben akár ennél is rövidebb időre lehet számítani.
Milyen előnyökkel járhat a napelemes rendszer kivitelezése?
Vállalati szempontból nyilvánvaló, hogy az elsődleges előny a hatékony költségoptimalizálás. Ugyanakkor ezzel a fejlesztéssel egyrészt a környezetvédelemhez történő jelentős hozzájárulás, másrészt pedig a belátható időn belüli, kötelező érvényű szabályozás is megtörténhet.
A környezetvédelem ráadásul egy olyan, a vásárlók és ügyfelek szemében is értékes szempont, amellyel nemcsak megtarthatjuk a meglévőket, de olyanokat is a saját vállalatunkhoz csábíthatunk, akik eddig emiatt nem érdeklődtek termékeink, szolgáltatásaink iránt. A konkurenciához képest igen jelentős szempont lehet ez is.
Talajra vagy tetőre?
Elsősorban a vállalatok esetében szokott kérdésként felmerülni, hogy talajra vagy tetőre érdemes telepíteni a napelemes rendszert. A válasz, ahogy általában, látatlanban nem megállapítható, de van néhány irányelv, amelyet érdemes szem előtt tartani.
Ilyen lehet az, hogy milyen állapotú a tetőszerkezet, mekkora súllyal terhelhető. Fontos az is, hogy a szisztéma maximális teljesítményéhez megfelelő-e az épület tájolása, valamint a tetőkön kialakítható dőlésszög. A talajra telepített napelemeknek is vannak előnyei, melyek például a karbantartási feladatok elvégzésekor, illetve a rendszer bővítésekor mutatkoznak meg elsősorban.
Akármelyik változat mellett döntünk, hatékonyan optimalizálhatjuk céges költségeinket, ha napelemeket telepíttetünk.