Hírek
KKV
A munkáltatók nem ismerik még a BA-diplomát
Privátbankár.hu | 2011. február 9. 07:05
Az új "bolognai" rendszerben végzett alapszakos hallgatók fele továbbtanul a diplomázás után, de ők kevesebbet keresnek és nem is annyira elégedettek annyira
Cikkek
A férfiak jobban ragaszkodtak a magánkasszákhoz
Privátbankár.hu | 2011. február 9. 06:57
A legtöbben a 31-35 évesek közül, a legkevesebben a legfeljebb 20 éves pénztártagok közül döntöttek úgy, hogy a magánrendszerben maradnak
Cikkek
Érkeznek a négy órán belül realizálódó átutalások
Privátbankár.hu | 2011. február 9. 06:00
Jövő nyártól banki átutaláskor a beadástól a kedvezményezett szolgáltatójáig 4 óra alatt kell odaérnie a pénznek
Cikkek
Magyarország is részt vehet Oroszország modernizációjában
Privátbankár.hu | 2011. február 8. 18:40
Február végére készül el a magyar külgazdasági stratégia, amelyben kiemelt helye lesz Oroszországnak. A magyar cégek bekapcsolódhatnak az ország modernizálásába, például innovációs és infrastrukturális projektekbe. Ezt Botos Balázs a Nemzetgazdasági Minisztérium helyettes államtitkára mondta kedden, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara Magyar-Orosz Tagozatának budapesti közgyűlésén - tudósít az MTI.
Leonyid Surigin, az Oroszországi Föderáció magyarországi kereskedelmi képviselője a lehetőségek között említette a privatizációt, amelyből a következő néhány évben 60 milliárd dollár bevételt vár Oroszország. Beszélt a korrupció visszaszorításáról is, amelyet a rendőrségi reformmal, valamint a bíróságok függetlenségével és hatékonyabbá tételével akarnak elérni.
A 2009. évi 8,5 milliárd dollár után egyedül a múlt év első tíz hónapjában 8,3 milliárd dollárt tett ki a magyar orosz áruforgalom, Magyarországnak Oroszország a negyedik legnagyobb kereskedelmi partnere - ismertette az adatokat Botos Balázs.
Botos Balázs elmondta, hogy nemrégiben írtak ki pályázatokat a külgazdasági szakdiplomata hálózat posztjaira. Oroszországon belül Moszkvában, Szentpéterváron, Rosztovban és Jekatyerinburgban van magyar képviselet.
Leonyid Surigin a magyar cégek lehetőségeit azzal illusztrálta, hogy országa külgazdasági forgalma tavaly 30 százalékkal 647 milliárd dollárra nőt. Ebből az export 398 milliárd, az import 249 milliárd dollárt tett ki. Tavaly a Magyarországra irányuló orosz export 30 százalékkal, míg az oda irányuló magyar export 19 százalékkal növekedett.
Elmondta még, hogy az orosz GDP - a válság ellenére - 4 százalékkal nőtt 2010-ben és elérte az 1800 milliárd dollárt. A húzóágazatnak számító ipar 8 százalékkal, ezen belül a feldolgozóipar 12 százalékkal növekedett. A mezőgazdasági termelés viszont - a szárazság és az erdőtüzek miatt - 12 százalékkal csökkent a múlt évben - adta hírül a távirati iroda.
MTI
Cikkek
Hét pénztár alatt rezeg a léc
Privátbankár.hu | 2011. február 8. 17:31
A magánnyugdíjpénztári tagság átrendeződése után tizennyolc magánnyugdíjpénztárból hét nem éri el a fennmaradáshoz szükséges kétezer fős létszámot
Befektetés
Több mint 2 százalékot zuhant a BUX
Privátbankár.hu | 2011. február 8. 17:09
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 508,98 pontos, 2,16 százalékos csökkenéssel, 23.032,94 ponton zárt kedden - közölte az MTI.
A részvénypiac forgalma 28,7 milliárd forint volt kedden, a vezető részvények az erősödő Magyar Telekom kivételével gyengültek az előző napi záráshoz képest.
Csáky Attila, az Unicredit Bank Hungary kereskedési igazgatója elmondta, hogy a Richter húzta lefelé a piacot, de nagyobb forgalom mellett gyengült az OTP is.
A Richter reggel tette közzé, a várakozásoknak megfelelő negyedéves számait, amire nem is reagált érdemben a papír árfolyama. Bogsch Erik vezérigazgató azonban még délelőtt sajtótájékoztatón jelentette be, hogy az idén a társaság jelentős profitcsökkenéssel számol. A piacot "hideg zuhanyként érte a bejelentés" és a gyógyszergyári papír jelentős forgalomban látványosan gyengült.
A Molt is érintő, hétfői iraki bejelentéssel kapcsolatos találgatások kedden folytatódtak. A papírok nemzetközi eladói nyomásra gyengültek. Hétfői hírek szerint az iraki kormány kész elismerni azokat a termelés-megosztási szerződéseket, amelyeket Kurdisztán kötött a régióban kutatást végző külföldi olajtársaságokkal, a Mol 100 százalékos leányvállalata, a Kalegran még 2007-ben írt alá termelés megosztási szerződést a Kurdisztáni Regionális Kormánnyal.
A Mol 675 forinttal, 2,93 százalékkal 22.325 forintra csökkent, 4,3 milliárd forintos forgalomban. Az OTP részvények ára 89 forinttal, 1,49 százalékkal 5.901 forintra esett, forgalmuk 16,0 milliárd forintot tett ki. A Magyar Telekom árfolyama 2 forinttal, 0,37 százalékkal 549 forintra erősödött, forgalma 606,0 millió forint volt. A Richter papírok árfolyama 1800 forinttal, 4,25 százalékkal 40.550 forintra gyengült, a részvények forgalma 6,9 milliárd forintot ért el. Az Egis pedig 475,9 millió forintos forgalom mellett 165 forinttal, 0,74 százalékkal 22.100 forintra csökkentette értékét.
A BUMIX 2.005,79 ponton zárt kedden, ez 16,27 pontos, 0,80 százalékos csökkenés a hétfői záráshoz viszonyítva.
Kövesse figyelemmel a részvények árfolyamát>>
MTI
Cikkek
Durva hiánnyal kezdi az évet az államkassza
Privátbankár.hu | 2011. február 8. 17:08
A Nemzetgazdasági Minisztérium a januári hiányadatokról azt írja, 12 éve nem volt ilyen alacsony az év első hónapjában a hiány. Arról elfeledkeznek, hogy az előző három évben a kassza rendre 30 milliárdos plusszal zárt a vizsgált időszakban
Cikkek
Erősödött, majd visszaesett a forint
Privátbankár.hu | 2011. február 8. 16:52
Kezdeti erősödés után kissé korrigált a forint kedden a bankközi kereskedelemben, az eurót délután négykor 268,90 forinton jegyezték a kora délelőtti 267,50 és a hétfő délutáni 269,38 forinttal szemben. A forint kedd délelőtti jegyzése megfelel a tavaly május eleji szintnek - közölte az MTI.
Az európai adósságszolgálati válság súlyosbodásának veszélye piaci vélemények szerint már elhárult, "a krízishelyzet problémává szelidűlt". Az EU megfelelő eszközöket alkalmaz annak kezelésére és a javuló makrogazdasági mutatók elegendő támogatást adnak a válságból való kilábaláshoz.
Az euró kedden reggel erősödött a főbb devizákkal szemben, köszönhetően ázsiai bankok euró vásárlásainak, majd délután a gyenge decemberi német ipari termelési adat hatására ismét gyengülni kezdett.
A forint délutáni negatív korrekciójához az euró árfolyamának követése mellett hozzájárult a magyar ipari termelés váratlan mértékű decemberi visszaesése is. A forint kora délután 269 feletti euró jegyzésekig gyengült.
A kereskedők továbbra is 270 forint alatti euró jegyzéseket várnak a héten. A forint a február végén várható konszolidációs programot övező, megelőlegezett befektetői bizalomnak köszönheti a gyengítő tényezőkkel szembeni ellenálló képességét.
A dollárt 197,48 forinton jegyezték kedden délután 1,3630 dolláros euró árfolyam mellett. Hétfőn délután a dollár 199,46 forinton, az euró 1,3514 dolláron forgott. A svájci frank jegyzése 206,23 forint volt a hétfő délutáni 208,16 forint után, száz japán jen 240,35 forinton állt, szemben az előző napi 241,86 forinttal.
A nap folyamán 196 forint közeli dollár jegyzésekre, 205 forintos svájci frank és 239 forint közeli (100) jen jegyzésekre is volt példa, ami a dollár esetében a tavaly november eleji szintnek, a svájci frank és a japán jen esetében pedig a tavaly november végi szintnek felel meg.
Kövesse élőben a devizaárfolyamokat>>
MTI
Cikkek
Orbán a Facebookon is tart országértékelőt
Privátbankár.hu | 2011. február 8. 16:36
Orbán Viktor a következő két hétben a közösségi portálon válaszol azokra a kérdésekre, amelyekre nem tudott kitérni hétfői országértékelő beszédében. Eközben az MSZP hiányosnak tartja a beszédet
Cikkek
Simán lenyomjuk az inflációt?
Privátbankár.hu | 2011. február 8. 16:08
Rövid távon stabilizálhatja a forintot a jelenlegi árfolyamsávban az e hónapban esedékes magyarországi államháztartási konszolidációs csomag, a középtávú hatások kérdésesek egyelőre
Vásárló
Kevesebb a bankfiók, tovább nyomul a Starbucks
Privátbankár.hu | 2011. február 8. 16:01
A kiskereskedelmi forgalom ugyan a 2003-as szint közelében van, a nagyobb márkák mégsem állnak le magyarországi terjeszkedésükkel. A luxusboltok meg sem érezték a válságot
Cikkek
Átszervezik a közmédiumokat
Privátbankár.hu | 2011. február 8. 15:37
A Duna TV híradós és online csapata átköltözik az MTV óbudai telephelyére, és feltehetőleg április elején valósul meg az, hogy azonos helyszínről jelentkezik a Duna TV és az MTV híradója
Cikkek
MSZP: káosz van a fővárosi egészségügyben
Privátbankár.hu | 2011. február 8. 15:22
Az MSZP szerint a Fidesz városvezetése és kormányzati politikusai az elmúlt hetekben együtt teremtettek káoszt a főváros egészségügyi ellátórendszerében
Cikkek
Jönnek az egységes mobiltöltők
Privátbankár.hu | 2011. február 8. 14:48
Két évig tartott, mire sikerült megegyezniük a mobiltelefon készülék gyártóknak egy egységes töltő készülék paramétereiben
Cikkek
Lendületben a tőzsdék
Privátbankár.hu | 2011. február 8. 14:30
Az elmúlt két év legjobb eredményeit produkálják a nemzetközi tőzsdék, aminek további lendületet adhatnak a pozitív beszerzési menedzser indexek
Pénzügyi szektor
A britek bekeményítenek a bankadóval
Privátbankár.hu | 2011. február 8. 14:02
A bankadó teljes mértékű érvényesítéséből a brit kormány hosszabb távon évi 2,5 milliárd font (800 milliárd forint) körüli költségvetési bevételt remél
Cikkek
A nem- vagy késve fizetés országa vagyunk
Privátbankár.hu | 2011. február 8. 13:51
Egy felmérés szerint a magyar közép- és nagyvállalatok csupán 30 százalékának van írásos kockázatkezelési folyamata, és a nemfizetési kockázat is jelen van hazánkban
Cikkek
A rossz idő hátráltatta a német ipart?
Privátbankár.hu | 2011. február 8. 13:35
A kedvezőtlen időjárás miatt váratlanul csökkent a német ipar teljesítménye tavaly decemberben: szezonális kiigazítással 1,5 százalékkal esett az előző hónaphoz képest a nyilvánosságra hozott adatok szerint - közölte az MTI.
Az elemzők arra számítottak, hogy a termelés csak 0,3 százalékkal esik vissza novemberhez viszonyítva. Októberben még 3 százalékos növekedést mértek, novemberben azonban már 0,6 százalékos csökkenést.
Ágazati elemzők szerint a gyengébb decemberi ipari teljesítmény az építőipar jelentős, - az előző hónaphoz képest 24,1 százalékos - visszaesésének eredménye, ez pedig a rossz decemberi időjárással függött össze. A feldolgozóipari rendelések 3,4 százalékkal csökkentek decemberben, főként külföldről érkezett kevesebb megbízás a német cégekhez.MTI
Cikkek
Kína ismét alapkamatot emelt
Privátbankár.hu | 2011. február 8. 13:27
Kínában nagy meglepetésre kamatot emelt a központi bank, bő egy hónapon belül már másodszor az infláció fékezése céljából - adta hírül az MTI.
Az egyéves betéti kamatot 25 bázisponttal 3 százalékra, a hitelkamatot ugyancsak 25 bázisponttal 6,06 százalékra növelte a kínai központi bank. Az intézkedés szerdán lép életbe.
Kínában az éves szintű infláció 4,6 százalékra mérséklődött ugyan decemberben a novemberi, 28 havi csúcsnak számító 5,1 százalékról, de a szakértők szerint januárban ismét felgyorsult az infláció, elsősorban az élelmiszerárak emelkedése miatt.
Kínában előzőleg karácsony napján emelte 25 bázisponttal a betéti és a hitelkamatot az ázsiai ország jegybankja.MTI
Cikkek
Áprilisban indul a napi járat New Yorkba
Privátbankár.hu | 2011. február 8. 13:17
Április 6-án indítja napi menetrend szerinti járatát az American Airlines New York-ba, amelyet a Malévval székmegosztási megállapodásban üzemeltet - jelentette be Kurt Stache, az amerikai légitársaság térségért felelős alelnöke kedden Budapesten.
A napi járatot a téli menetrendben heti négyre csökkentik és 2012 tavaszától ismét napi járatot üzemeltetnek majd.
A társaság alelnöke újságírói kérdésre válaszolva azt mondta: "nem kétséges, hogy a járatok tele lesznek", ezt támasztják alá az előfoglalások is - tudósít az MTI.MTI
Cikkek
Pesszimisták a könyvelők
Privátbankár.hu | 2011. február 8. 12:24
Jelentősen visszaesett a gazdasági fellendülés a pénzügyi és számviteli szakemberek szerint - derül ki az őket tömörítő szervezet felméréséből
Cikkek
Kgfb: év közben is folytatódik a biztosítók harca
Privátbankár.hu | 2011. február 8. 11:45
Mintegy 1,3 millió autós váltott biztosítót tavaly év végéig, de még százezreknek van erre lehetősége év közben is
Cikkek
Hárítják a különadót a bankok?
Privátbankár.hu | 2011. február 8. 10:46
Egy magyarországi bank a fogyasztók hátrányára kezdeményezte lakossági és bankkártya kondícióinak módosítását - a PSZÁF-hoz fordulnak a fogyasztóvédők
Befektetési alapok
Szárnyaltak a befektetési alapok tavaly
Privátbankár.hu | 2011. február 8. 09:50
A negyedév végére ugyan mintegy 21 milliárd forint távozott az alapokból, azonban a teljes év egészében több mint 500 milliárd forinttal bővült a befektetési alapok vagyona
Cikkek
Tizedével nőtt az ipari termelés tavaly
Privátbankár.hu | 2011. február 8. 09:13
10,5 százalékkal volt magasabb az ipari termelés volumene 2010-ben, mint 2009-ben - közölte a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) az előzetes adatok alapján
Cikkek
Nulla környéki nyitás a tőzsdén
Privátbankár.hu | 2011. február 8. 09:09
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 4,77 pontos emelkedéssel, 23 546,69 ponton nyitott kedden. A legutóbbi, hétfői záró értékéhez képest 0,02 százalékkal erősödött.MTI
Cikkek
Késik az M3-as új szakasza
Privátbankár.hu | 2011. február 8. 09:01
Az időjárás és a régészeti feltárások elhúzódása hátráltatja a földmunkákat. Idén már nem lesz kész az autópálya
Cikkek
Egy párt sem uralhatja a médiát
Privátbankár.hu | 2011. február 8. 08:08
Egyetlen párt, így a Fidesz sem tudja uralni a médiát - jelentette ki Koltay András, a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság Médiatanácsának tagja egy hétfő esti pódiumbeszélgetésen. A kilencvenes évek médiaháborúja, amely arról szólt, hogy minden számottevő politikai erőnek jut-e kellő mennyiségű médiafelület, véget ért; aki akarja, el tudja mondani a véleményét.
Cikkek
Ellenőrző mérnököt keres a 4-es metró
Privátbankár.hu | 2011. február 8. 08:03
A budapesti 4-es számú metróvonal első szakaszának (Budapest Kelenföldi pályaudvar – Budapest Keleti pályaudvar) építéséhez független ellenőrző mérnököt keres nyílt közbeszerzésen a Budapesti Közlekedési (BKV) Zrt. - a felhívás a legutóbbi Közbeszerzési Értesítőben jelent meg.
A munkát június 1-től kell ellátni.
A pályázaton nem tehet ajánlatot az a cég, amely nem rendelkezik az ajánlattételi határidőt megelőző 3 év során összesen legalább két darab, egyenként legalább nettó 5 milliárd forint költségvetésű, legalább részben európai uniós - vagy nemzetközi pénzügyi intézmény által nyújtott - forrásból megvalósuló közlekedésfejlesztési projekt keretében, műszaki szakértői vagy ellenőri referenciával.
Az ajánlattételi határidő március 23. Az eredményt várhatóan április 22-én hirdetik ki, és 10 nap múlva megkötik a szerződést is.MTI
Cikkek
Fogy a búza, drágább lehet a kenyér
Privátbankár.hu | 2011. február 8. 07:56
A legdrágább fehér kenyér kilójáért 300 forintot kell fizetni, de rövidesen már 400 forintot is kérhetnek a pékek, ha importbúzára szorulnak
Részvény / Deviza / Áru
Újra napirenden az ellentőzsde?
Privátbankár.hu | 2011. február 8. 07:27
Könnyebb és olcsóbb lesz egyik tőzsdéről a másikra költözni - új magyar börze létrehozásának adhat lendületet a változás, ami egyes hazai köröknek viszont nem tetszik
Cikkek
Ötmilliót ér egy munkahely a kormánynak
Privátbankár.hu | 2011. február 8. 07:15
Csak magyar beszállítók alkalmazásával juthatnak extra állami támogatáshoz a multik ezentúl, de egy létrehozott munkahelyre nem áldozna ötmilliónál többet a kormány
Cikkek
Bebiztosítaná a büdzsét Matolcsy
Privátbankár.hu | 2011. február 8. 07:01
Mintegy 250 milliárd forintos stabilitási tartalék létrehozását javasolta a költségvetésen belül a kormánynak Matolcsy György nemzetgazdasági miniszter - olvasható a tárca közleményében.
A közlemény szerint az alap megvédené Magyarországot az előre nem látható külső gazdasági eseményektől úgy, hogy az idei költségvetést semmilyen körülmények között ne kelljen módosítani.
A stabilitási alapot csak akkor használja fel a kormány, ha a lehetséges kockázatok valódi gondot okoznak. Ha mégsem kell az elkülönített keretet igénybe venni, az az év végén visszakerül a költségvetésbe. A bruttó hazai össztermék 1 százalékához közelítő mértékű alapot nem a költségvetési tartalékból és nem az adósságfinanszírozásra félretett keretből, hanem a 2011. évi költségvetésből töltik fel - hangsúlyozza az NGM.Privátbankár
Cikkek
Orbán: jövőre indul a szárnyalás
Privátbankár.hu | 2011. február 7. 18:18
Az idei évet a megújulás, 2012-t az elrugaszkodás, 2013-at az emelkedés, 2014-et pedig a gyarapodás évének nevezte Orbán Viktor
Cikkek
Vitézy: jó úton haladunk
Privátbankár.hu | 2011. február 7. 18:02
A Budapesti Közlekedési Központ (BKK) vezérigazgatója pozitívnak tartja a budapesti parkolás- és BKV jegyellenőrzéssel kapcsolatos első tapasztalatokat
Cikkek
Emelik az egyiptomi közszolgák fizetését
Privátbankár.hu | 2011. február 7. 16:43
Az egyiptomi kormányzat hétfőn 15 százalékos béremelést, és ugyanilyen mértékű nyugdíjemelést jelentett be áprilistól.
Samir Radvan pénzügyminiszter azt mondta, hogy mintegy 6,5 milliárd egyiptomi fontot (960 millió dollár) különítenek el az intézkedés végrehajtására. Egyiptomban közel 6 millió közalkalmazott van.
A közalkalmazottak biztos támaszai voltak a múltban Hoszni Mubarak kormányzatának. Az utóbbi években azonban, ahogy jelentősen emelkedtek az árak, a bérek stagnáltak, arra késztetve a kormányt, hogy időről-időre emelést hajtson végre az elégedetlenség leszerelése érdekében.MTI
Cikkek
Mélypont után: lassan éledő lakáspiac
Privátbankár.hu | 2011. február 7. 16:40
A 2010-es mélypont után, 2011-ben lassú növekedés fog kezdődni a lakáspiacon, ami természetesen nem minden részpiacra igaz. A piacra hatni fog az új adórendszer és a Széchenyi Terv otthonteremtési stratégiája is.
Cikkek
IMF-hitel: még idén megkezdjük a törlesztést
Privátbankár.hu | 2011. február 7. 16:24
A kormány 2011-ben megkezdi a Nemzetközi Valutalaptól (IMF) és az Európai Bizottságtól (EB) felvett hitelcsomag visszafizetését
Cikkek
Magosz: túl sokat kérnek a gabonakereskedők
Privátbankár.hu | 2011. február 7. 15:35
Még mindig nagy összegeket követelnek a gabonakereskedők azoktól a termelőktől, akik nem tudják a szerződött mennyiséget szállítani
Cikkek
Normalizálódik a gazdasági helyzet Egyiptomban
Privátbankár.hu | 2011. február 7. 15:23
Kezd visszatérni az élet a normális kerékvágásba Egyiptomban, folynak a tárgyalások a hatalmat gyakorlók és az ellenzék között
Cikkek
Moszkvában tárgyalt a vidékfejlesztési miniszter
Privátbankár.hu | 2011. február 7. 14:55
Moszkvában tárgyalt Fazekas Sándor vidékfejlesztési miniszter és Kardeván Endre élelmiszerlánc felügyeletért és agrárigazgatásért felelős államtitkár Nyikolaj Vlaszovval
Cikkek
Visszaesett a német ipar rendelésállománya
Privátbankár.hu | 2011. február 7. 14:42
Jelentősen csökkent a német ipar rendelésállománya decemberben, főként külföldről érkezett kevesebb megbízás a német cégekhez a hétfőn megjelent adatok szerint.
A berlini gazdasági minisztérium előzetes számításai szerint 3,4 százalékkal csökkent a rendelésállomány novemberhez képest. A legnagyobb mértékben, 6,6 százalékkal a beruházási javak - gépek, termelő berendezések - iránti kereslet esett vissza, és főként az euróövezeten túli gazdaságok érdeklődése csappant meg a német ipar termékei iránt.
Novemberben még 5,2 százalékos növekedést mértek. A decemberi csökkenés a várakozásokat meghaladó mértékű volt, elemzők a rendelésállomány 1,5 százalékos mérséklődésére számítottak.
Szakértők felhívják a figyelmet, hogy a visszaesés csupán az egyszeri tényezők egész sorának következtében kivételesen nagy októberi és novemberi felfutáshoz képest számottevő, és nem jelent törést a német ipar fellendülésében. Ezt mutatja a havi ingadozásokat kisimító kéthavi összevetés is, amely szerint a rendelésállomány 4,4 százalékkal nőtt november-decemberben a szeptember-októberi időszakhoz képest.
Az egy évvel korábbihoz viszonyítva 19,7 százalékkal nőtt a német ipar rendelésállománya decemberben. Az év utolsó két hónapját együttvéve 20,2 százalékos volt az éves szintű növekedés.
A német gazdaság a legnagyobb az Európai Unióban. Németország egyben Magyarország első számú gazdasági partnere is.MTI
Cikkek
Jót tenne Magyarországnak a gyors euróbevezetés
Privátbankár.hu | 2011. február 7. 14:13
Magyarország csatlakozása az eurózónához rövidtávon tényleg nem reális, viszont a gazdaságnak hasznos lenne mielőbb bevezetni a közös pénzt - nyilatkozta Bokros Lajos
Cikkek
Schengen: hamar beléphet Bulgária és Románia
Privátbankár.hu | 2011. február 7. 13:40
A Belügyminisztérium semmiképpen sem években, legfeljebb hónapokban gondolkozik Románia és Bulgária schengeni övezethez csatlakozásának lehetséges határidejét illetően, és dolgozik azon, hogy a két ország pontos csatlakozási dátumát még a magyar elnökség alatt rögzítsék - közölte a tárca hétfőn az MTI megkeresésére.
Az MTI annak kapcsán kereste meg a belügyi tárcát, hogy Laurent Wauquiez, Franciaország európai uniós ügyi államtitkára egy vasárnapi rádióinterjúban azt mondta, Bulgária és Románia eredetileg márciusra tervezett csatlakozása a schengeni övezethez több évbe is telhet. A két ország műszaki felkészültséget vizsgáló uniós szakértői bizottság közelmúltban elkészült jelentéseit látva a francia kormánytag szerint a csatlakozás "nem három hónap múlva lesz, ez az egy biztos".
A Belügyminisztérium az MTI megkeresésére megerősítette: a magyar elnökség prioritásai között szerepel a Bulgáriával és Romániával zajló tárgyalások sikeres lezárása a schengeni övezethez való csatlakozással kapcsolatban.
Emlékeztettek rá: az elnökségnek két kihívással kell megbirkóznia; egyrészt szükséges a technikai feltételek maradéktalan teljesítése mindkét ország részéről. Ezen a területen Bulgária ígéretet tett, hogy a náluk tapasztalható hiányosságokat március közepéig felszámolják, Románia pedig már korábban teljesítette ezeket a kritériumokat - tették hozzá.
"Másrészt az elnökség dolgozik a politikai kompromisszum létrehozásán, amelynek célja pontos csatlakozási dátum rögzítése a két ország számára elnökségünk ideje alatt. Fontos hangsúlyozni, hogy semmiképpen sem években, legfeljebb hónapokban gondolkozunk a lehetséges határidőt illetően, és továbbra is mindent elkövetünk, hogy arra elnökségünk ideje alatt kerüljön sor" - szögezték le.MTI
Cikkek
Marad a benzinár
Privátbankár.hu | 2011. február 7. 13:32
A héten nem változtat a Mol Nyrt. az üzemanyagok nagykereskedelmi árán - értesült az MTI piaci forrásokból hétfőn.
A Mol egy hete bruttó 4 forinttal csökkentette a 95-ös benzin és 2 forinttal a gázolaj literenkénti nagykereskedelmi árát. Az akkori mérsékléssel a benzin átlagára 359-360 forintra, a gázolajé pedig 357 forintra csökkent.
Tavaly januárban a 95-ös átlagára még csak 317 forint volt, a gázolajé pedig 297 forint. Az autósok 30 forintos árkülönbséget is tapasztalhatnak a kutaknál.MTI
Cikkek
Dr. Google a magyarok orvosa: ki fizet az egészségért?
Privátbankár.hu | 2011. február 7. 13:31
Rengeteg haszontalan információ, nagy mennyiségű hálapénz, mozgáshiány: ez a diagnózis állítható fel Magyarországról a Gfk és a Tárki közös kutatása szerint
Cikkek
A COSAC találkozó az első a Parlamentben
Privátbankár.hu | 2011. február 7. 13:15
A 2011. első félévi soros magyar EU-elnökség első budapesti parlamenti rendezvénye az úgynevezett COSAC elnökségi találkozó lesz, amelyen a nemzeti parlamentek európai ügyi bizottságainak képviselői vesznek részt csütörtökön és pénteken.
A Parlament felsőházi termében megrendezendő kétnapos tanácskozáson Martonyi János külügyminiszter a magyar elnökségi célokról tart előadást, Maros Sefcovic, az Európa Bizottság alelnöke, az intézményközi kapcsolatokért felelős biztos pedig tájékoztatást ad az Európai Bizottság idei munkaprogramjáról, valamint az Európai Bizottság és a nemzeti parlamentek kapcsolatainak időszerű kérdéseiről.
Hörcsik Richárd (Fidesz), a parlament európai ügyek bizottságának elnöke az Országgyűlés EU-elnökségi honlapján arra hívta fel a figyelmet: az elmúlt évek tapasztalatai alapján a parlamentek egyre nagyobb szerepet játszanak a sikeres EU-elnökség lebonyolításában.
Arról írt, hogy az Országgyűlés tevékenyen részt vesz Magyarország euroatlanti integrációjában; az EU-elnökség legfontosabb politikai céljairól az Országgyűlés rendszeresen egyeztetett a kormánnyal, tavaly október 20-án parlamenti politikai vitanapot tartottak az elnökségi feladatokról.
A bizottsági elnök rámutatott: a COSAC-találkozók az egymás közötti rendszeres és hatékony konzultációk részét képezik, és a Lisszaboni Szerződésben biztosított új hatáskörök érvényesítéséhez elengedhetetlen a nemzeti parlamentek szoros együttműködése.
Hörcsik Richárd az eseménnyel kapcsolatban azt írta, Magyarország sorsdöntő időszakban veszi át az elnökségi teendőket, olyan fajsúlyos témák szerepelnek a napirenden, mint a gazdasági kormányzás, az európai félév - a tagállamok költségvetési politikájának összehangolása - és az uniós romastratégia.MTI
Cikkek
Belehúzott az irányadó német tőzsdeindex
Privátbankár.hu | 2011. február 7. 12:22
A gazdasági világválság előtti szintre erősödött a hétfői kereskedésben a vezető frankfurti részvényeket tartalmazó DAX-30 index, délelőtt 0,98 százalékos erősödéssel 7286,60 ponton állt a mutató - tájékoztat az MTI.
Legutóbb 2008. január 21-én volt ilyen magas az irányadó német tőzsdeindex. Akkor egy nap alatt 7292,68 pontról 6790,19-re, 6,89 százalékkal zuhant a frankfurti tőzsde. A DAX-30 2009. március 9-én érte el a válság alatt tapasztalt mélypontját, akkor 3588,89 ponton állt a mutató.
A válság előtt, 2007. július 13-án, 8151,57 ponton tetőzött a vezető német tőzsdeindex.MTI
Friss
Nemzetközi
„Nincs megadás” – Orbán Viktor szövetségese köti az ebet a karóhoz
Népszavazás kiírását jelentette be Milorad Dodik.
27 perce
MBH Bank elemzés
-
Év végén jöhet csak kamatcsökkentés2025. május 27. 17:01
-
A fizetésünk több mint harmadát a kiskereskedelemben hagyjuk2025. május 13. 14:44
-
Lassan újra mernek vásárolni a magyarok?2025. január 9. 13:18
-
Visszaesett az építőipari termelés volumene 2024 augusztusában2024. október 16. 11:55
-
Az MBH Bank jövőre a növekedés jelentős gyorsulását várja2024. október 15. 16:58
-
MBH Bank: év végére 4,5 százalékra is nőhet a pénzromlás üteme2024. szeptember 10. 13:59
-
MBH Bank: Kellemetlen meglepetés a júliusi pénzromlási adat2024. augusztus 8. 10:42
Piac&Profit cikkei
Turizmus Online cikkei
A vidék hírei
legolvasottabb
-
Csendben beadta a derekát Brüsszelben a magyar kormány?
2025. július 15. 11:14
-
Hétfőtől újra szembejön a valóság a magyar kormánnyal
2025. július 13. 08:34
-
Ezt sem teheti ki Orbán Viktor a Karmelita ablakába
2025. július 21. 05:43
-
Átlépett egy határt a forint
2025. július 14. 18:38
-
Már közel 70 millió forinttal fogadtak Magyar Péterre – de a győzelmére vagy a vereségére?
2025. augusztus 5. 09:08
top 24
-
Döbbenetes légifelvétel: a kőkorszakba bombázták vissza Gázát
2025. augusztus 6. 17:01
-
Tűzszünet a levegőben – csak az biztos, hogy Putyin megint kavar és akar valamit
2025. augusztus 6. 18:32
-
Kedden a Karmelitában járt, szerdán megbukott a boszniai szerb elnök
2025. augusztus 6. 11:51
-
Azt mondják az oroszok, hogy elfogtak egy amerikai kémet
2025. augusztus 6. 14:16
-
Robbanni fog az Otthon Start: jövőre a lakáshitelek 60 százaléka támogatott lehet
2025. augusztus 6. 12:34
