Hírek
Cikkek Még nyár előtt hazavágják a GYES-t 
Privátbankár.hu | 2009. június 18. 15:08
Az Országgyűlés a nyári rendkívüli ülésszak utolsó napján, 29-én szavaz újra a köztársasági elnök által megfontolásra visszaküldött, a gyermekek védelméről szóló törvény, valamint egyes szociális tárgyú törvények módosításáról - közölte Szili Katalin a házbizottság ülése után. Ha az Országgyűlés újra elfogadja, az államfő köteles aláírni a törvényt. A tervezet szerint a 2010. május elseje után születő gyerekek esetében kétéves korig jár majd a gyermekgondozási segély (gyes). A gyermekgondozási díjat (gyed) legfeljebb annyi időre lehetne igénybe venni, mint amennyit a szülő biztosításban töltött, és maximum a gyermek kétéves koráig jár. Így lehet gyes mellett dolgozni Ki mondta, hogy sok a gyes? Hova tegyük a gyereket nyáron? Sólyom: a gyes tiltott terület Sólyom visszadobta a gyes-törvénytMTI
Cikkek Összeveszett a PSZÁF a Pénzügyminisztériummal 
Privátbankár.hu | 2009. június 18. 15:06
Távozott a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyeletének (PSZÁF) éléről Farkas István, a felügyeleti tanács elnöke - értesült az index.hu. Hivatalosan azért, mert szervezetirányítási nézetkülönbség alakult ki a Pénzügyminisztériummal. A cikk szerint elképzelhető, hogy lesznek vezetők, akár a négytagú felügyeleti tanácsból is, akik követik példáját. A pénzügyi felügyeleti jogokat a felügyeleti tanács gyakorolja, ez a PSZÁF legfőbb döntéshozó szerve. Tagjai a most lemondott elnök mellett Király László György, Asztalos László György, Miklós Gábor és Náray László. A héten az Országgyűlés Gazdasági és Informatikai Bizottsága nyújtott be javaslatot arról, hogy a jelenlegi legalább három, legfeljebb öt tagból álló felügyeleti tanács helyett a miniszterelnök által javasolt, és a köztársasági elnök által hat évre kinevezett személy legyen a PSZÁF vezetője. A testület keddi ülésén 15 igen és 4 nem szavazat mellett fogadta el a módosító javaslat parlament elé kerülését, a költségvetési bizottságban azonban elutasították a javaslatot, hivatkozva annak előkészítettlenségére. A Világgazdaság csütörtökön írt arról, hogy a Pénzügyminisztérium (PM) számos területen elégedetlen a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete (PSZÁF) működésével: a lap birtokába került munkaanyag szerint a felügyelet több piaci jelenségre is lassan reagált és irányítási mechanizmusa sem mindig állt a helyzet magaslatán. Bajnai Gordon július elsejei hatállyal elfogadta Farkas István lemondását - tájékoztatott Budai Bernadett kormányszóvivő. A kormányfő megköszönte Farkas István eddigi munkáját, amit nagyra értékel, de a PSZÁF szervezetének átalakításához, valamint működésének megváltoztatásához új vezetőre van szükség - mondta a szóvivő. Elnököt kap a PSZÁF, akit nehéz lesz majd kirúgni Felügyeleti díj nélkül hova lesz a PSZÁF függetlensége? A PSZÁF nem olvad össze a jegybankkal Pénzügyi ombudsmant akar a PSZÁF MTI
Cikkek Átvették megbízólevelüket az EP-képviselők 
Privátbankár.hu | 2009. június 18. 14:45
Átvették csütörtökön megbízólevelüket az európai parlamenti (EP) mandátumot szerzett képviselők. A megbízóleveleket Szigeti Péter, az Országos Választási Bizottság (OVB) elnöke és Harrach Péter, az Országgyűlés alelnöke adta át a 22 képviselőnek az Országház Delegációs termében. Az eseményen jelen volt Rytkó Emília, az Országos Választási Iroda vezetője, valamint az OVB több tagja. A június 7-i európai parlamenti választások eredménye alapján a Fidesz-KDNP listájáról 14-en, az MSZP listájáról 4-en, a Jobbik listájáról 3-an jutottak be az EP-be, míg az MDF listájáról egy képviselő. Ön szerint az EP-választás eredményének lesznek belpolitikai következményei? Szavazzon! Újra nekifutnak a kisebb parlamentnek Orbán szerint a hátszéllel nem lesz gond  A Fidesz nem számol Bokrossal Miért hiszik az államfőről, hogy fideszes?MTI
Cikkek Oszkó dicsőíti az új adórendszert 
Privátbankár.hu | 2009. június 18. 14:44
Oszkó Péter szerint a kormány adóintézkedéseinek hatására az élőmunkát terhelő költségek tekintetében Magyarország lesz a legversenyképesebb a régióban. A megszűnő lakástámogatás több mint 170 milliárd forintos megtakarítást jelent a költségvetésnek
Cikkek Segítségért kiáltanak a tejesgazdák 
Privátbankár.hu | 2009. június 18. 14:12
Több száz traktorral a szervezők szerint mintegy kétezer tejtermelő gazda tüntetett Brüsszelben az európai uniós tagországok állam- és kormányfőinek aznapi találkozóját megelőzően, az unió segítségét követelve a tejágazat segítésére. Elsősorban német, francia, belga, holland és luxemburgi gazdák azt próbálták elérni, hogy Brüsszel járjon közben a megcsappant termelői tejárak növelése érdekében. A tüntetők arra figyelmeztettek, hogy az unió jó minőségű tejjel való ellátása is veszélybe kerülhet, ha a válságot nem sikerül megoldani. A helyszínen közzétett közleményükben a gazdák azt sürgették, hogy az EU emelje fel 5 százalékkal a tejtermelési kvótákat az idei és a következő termelői évre. Az elmúlt egy évben felére estek vissza a tejárak az EU-ban, részben a nemzetközi keresleti-kínálati helyzet, illetve a 2006-os és a tavalyi reformok nyomán. Ez utóbbiak a termelés bővítésének irányába hatottak. Utolsó tartalékaikat is felélték a tejesek Tejválság: Budapesten is tüntetnek a termelők Zuhanó tejárak: a gazdák Brüsszelig mentek  Krízis: nagy a baj a tejpiacon MTI
Vásárló Világmárkák: Londonban kedvére válogathat 
Privátbankár.hu | 2009. június 18. 13:42
London megvédte első helyét a „legnemzetközibb városok” sorában: a világ vezető kiskereskedelmi cégeinek 60 százaléka megtalálható a brit fővárosban
Cikkek A legjobb adós maradhat Amerika 
Privátbankár.hu | 2009. június 18. 13:39
"Rövid távon valószínűtlen" az Egyesült Államok lehető legjobb, "AAA" szintű szuverén adóskockázati besorolásának módosítása
Cikkek Kivizsgálja a GVH a multik zsarolását 
Privátbankár.hu | 2009. június 18. 13:23
Akár versenyhatósági eljárást is indíthat a GVH, ha bebizonyosodik, hogy egyes kereskedelmi láncok nyomást gyakorolnak beszállítóikra
Cikkek Éledezik az állampapírpiac 
Privátbankár.hu | 2009. június 18. 13:14
Az Államadósság Kezelő Központ (ÁKK) az idén hatodik alkalommal bocsátott ki 3, 5 és 10 éves lejáratú államkötvényeket; a most meghirdetett összeget az elsődleges forgalmazók mindhárom kötvény esetében túljegyezték - az érdeklődés a két héttel korábbinál is nagyobb lett, a hozamok a két rövidebb lejáratra csökkentek, a legtávolabbi lejárat esetében ugyanakkor magasabbra kerültek. Az ÁKK az idén február 12-én, április 23-án, május 7-én, május 21-én és június 4-én bocsátott ki 3, 5 és 10 éves lejáratú kötvényeket. A három kötvényből ismét összesen 15 milliárd forint értékben hirdetett meg jegyzésre az ÁKK. Ajánlatot 62,85 milliárd forint értékben nyújtottak be az elsődleges forgalmazók; két hete 52,04 milliárd forint, egy hónapja 22,82 milliárd forint értékű ajánlat érkezett. Az elfogadott ajánlatok összesen 16,5 milliárd forintot tettek ki - ez az összeg két hete 17 milliárd forint, egy hónapja mindössze 13,5 milliárd forint lett. Mi köszönet van a tőzsdében? ÁKK: többet akartak visszavásárolni Kevesebb az ország tartaléka Többen vettek államkötvénytMTI
Pénzügyi szektor Reuters: év végére csökken az alapkamat 
Privátbankár.hu | 2009. június 18. 13:08
Elemzők szerint a monetáris tanács nem változtat a 9,5%-os alapkamaton, ugyanakkor a decembert már 8,5 százalékos kamattal zárja a nemzeti bank
Cikkek IMF-hitel: jövő héten a számlánkon lesz 
Privátbankár.hu | 2009. június 18. 13:06
Az IMF hitel következő részletét jövő héten hívja le Magyarország, ennek összege hozzávetőleg 1,3 milliárd euró
Cikkek Még alacsonyabb áfa-kulcs a távhőre 
Privátbankár.hu | 2009. június 18. 13:04
A kormány ősszel benyújtja a parlamentnek azt a javaslatát, hogy 2010. január 1-jétől a legalacsonyabb áfa-kulccsal adózzon a távhőszolgáltatás - közölte fővárosi sajtótájékoztatóján Molnár Csaba, a Miniszterelnöki Hivatalt vezető miniszter.
Cikkek 300 milliárd kifizetetlen pénz az agráriumban 
Privátbankár.hu | 2009. június 18. 12:58
Késik a vidékfejlesztési források kifizetése, mert a bankok kevésbé támogatják a beruházásokat, és azok a beruházók is óvatosabbak lettek, akik egy évvel korábban még fejleszteni akartak - mondta Gőgös Zoltán egy konferencián Szécsényben. A Földművelésügyi és Vidékfejlesztési Minisztérium államtitkára kifejtette: az Új Magyarország Vidékfejlesztési Program keretében zajló modernizációs programban 450 milliárd forintnyi támogató határozatról van döntés, de a végrehajtásban csak 150 milliárdnyi kifizetésnél tartanak. A tárca ezért hozott néhány intézkedést - mondta. Egy évvel meghosszabbították az összes pályázat elszámolhatóságát, és lebonyolítottak egy előlegprogramot, amivel azt segítették, hogy ne csak a bankokon múljon egy beruházás elindítása, de így is komoly probléma, hogy nagyon sok kifizetetlen lekötött pénz van - sorolta Gőgös Zoltán. A gépek támadása: mezőgazdasági pénzek jönnek Uniós támogatások: indulnak az ellenőrzések 220 milliárd az agráriumnak - nem fogy? MTI
Cikkek Microsoft: növekedés a szűkülő piacon? 
Privátbankár.hu | 2009. június 18. 12:54
A jövő évi pénzügyi évben is kisebb visszaesést tervez a piacinál a Microsoft Magyarország, s így 2009-2010-ben is növelni szeretné piaci részesedését - mondta Sarusi Gyula, a Microsoft Magyarország marketing igazgatója egy budapesti sajtótájékoztatón. Az alapvető cél jövőre az, hogy a lakossági piacból minél nagyobb részt szerezzen meg a vállalat. Az idei pénzügyi évről a marketing igazgató elmondta, a teljes magyar PC piac 4,6 százalékkal esik vissza, a szerverek iránti kereslet pedig 12 százalékkal csökken. A következő pénzügyi évben a Microsoft várakozása szerint a PC piac mintegy 10 százalékkal, míg a szervereké 7 százalékkal mérséklődik. Ezzel szemben az idei pénzügyi évben az előtelepített Windows piaci részesedése több mint 1 százalékkal bővül, míg az adatbázis kezelő megoldásoké mintegy 9 százalékkal. Jövőre a vállalat a Windows esetében 2,4 százalékos, az adatbázis kezelők piacán pedig 13 százalékos növekedést vár. Nem lesz Internet Explorer a Windows 7-ben Októberben debütál a Windows 7 Windows 7: nyomogassa a képernyőt! MTI
Cikkek 276 milliárdos hiányt vár a PM 
Privátbankár.hu | 2009. június 18. 12:46
A Pénzügyminisztérium 276,1 milliárd forint államháztartási hiányt vár júniusra az önkormányzatok nélkül, ami a GDP 1,1 százaléka - mondta Katona Tamás, a tárca államtitkára sajtótájékoztatón Budapesten. Az első félévben az államháztartás önkormányzatok nélküli hiánya 844,8 milliárd forint lesz a tárca prognózisa szerint, a GDP 3,3 százaléka. Az államháztartás májusban - önkormányzatok nélkül - 35,4 milliárd forint többlettel zárt, a tárca 60,8 milliárd forintos szufficitet várt. Az első öt havi államháztartási hiány 568,7 milliárd forint volt, a GDP 2,2 százaléka, szemben a Pénzügyminisztérium 543,3 milliárd forintos várakozásával. Egy pofon és egy vállveregetés a kormánynak Amerika beteges marad Lesújtó jövő vár, a legrosszabbra kell készülnünk MTI
Cikkek Gyengítik a svájci frankot 
Privátbankár.hu | 2009. június 18. 12:42
A svájci nemzeti bank (SNB) csütörtökön tudatta, hogy kész lépéseket tenni a svájci frank esetleges (euróval szembeni) megerősödése ellen. Ennek alátámasztására kamatdöntést is hozott: irányadó rátáját változatlanul hagyta, a megcélzott bankközi kamatsáv eszerint továbbra is 0 és 0,75 százalék között helyezkedik el. Az SNB hozzátette: intézkedéseivel a sáv alsó széléhez igyekszik húzni a rátát. A három hónapos Libor a frankra egyébként jelenleg is 0,25 százaléknál áll. A bank nyilatkozatában közölte még, hogy a gazdaságnak ezentúl is "nagyvonalúan" igyekszik likviditást biztosítani. Reményét fejezte ki, hogy a recesszióba került gazdaság és a monetáris politika helyzete fokozatosan normalizálódik. Az SNB egyébként az idén 2,5-3 százalékos visszaesésre számít Svájcban, míg a fogyasztói árszint fél százalékkal süllyed. A bank elsősorban devizavásárlásokkal (ez esetben euróvásárlásokkal) előzné meg a frank tervezettnél nagyobb arányú erősödését, de nem hagyományos eszközökkel is interveniál majd. Svájc ösztönzi saját nem létező piacát Svájc még két évig mínuszban leszMTI
Cikkek Bomba helyett lámpa volt az M7-esen 
Privátbankár.hu | 2009. június 18. 12:35
Pár perces lezárás után csütörtökön 12 óra után ismét megindult a forgalom az M7-es autópályán, miután kiderült, hogy mégsem bombát találtak útépítők Siófoknál a sztrádára vezető felhajtó mellett. Bíró Gábor, a Somogy Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője az MTI-t délben arról tájékoztatta, a tűzszerészek megvizsgálták az előzetesen bombának vélt tárgyat és megállapították, hogy az egy összegyűrt lámpatest. Korábban a rendőrség arról tájékoztatott, hogy a bomba miatt teljes szélességében lezárják a sztrádát és a forgalmat Sóstónál, illetve Zamárdinál a 7-es autóútra terelik. A sztrádát néhány perccel 12 óra előtt le is zárták a forgalom elől, majd 12 óra után három perccel ismét megnyitották. 100 kilós bomba a Műegyetemen Bombariadó! Lezárták a Nyugatit MTI
Cikkek Újra nekifut a parlament az öncsonkításnak 
Privátbankár.hu | 2009. június 18. 11:48
Az MSZP kezdeményezte, hogy jövő hétfőn ismét kerüljön napirendre a kormány által beterjesztett, kisebb parlamentről szóló alkotmánymódosítás
Cikkek A legtöbb magyarnak csak álom marad a nyaralás 
Privátbankár.hu | 2009. június 18. 11:47
A magyarok háromnegyede nyilatkozott úgy, hogy az elmúlt egy évben nem volt üdülni, ráadásul az emberek 71%-a nem is tervez 5 napnál hosszabb üdülést
Cikkek Másfél évtizede nem talál legyőzőre a Skoda 
Privátbankár.hu | 2009. június 18. 11:32
Ismét a Skoda Auto lett 2008 legjelentősebb cége Csehországban a cseh sajtóban megjelent százas vállalati toplista szerint. Az autógyár így immmár 15. alkalommal szerezte meg az első helyet. A Skoda Auto tavalyi forgalma 200,2 milliárd korona volt, közel 20 milliárd koronával felülmúlva a második helyezett Cseh Energetikai Műveket (CEZ), amely a legnagyobb adózott nyereséget - 61 milliárd korona - mondhatja magáénak. Mintegy 176 milliárd koronás kivitellel a Skoda Auto a tavalyi év legnagyobb exportőre is. A nettó nyereség - 13 milliárd korona - alapján a harmadik, az alkalmazottak számát - 23 622 fő - tekintve az ötödik legjelentősebb cseh társaság.     A 100 legjelentősebb csehországi vállalat listáját a Czech Top 100 szövetség és a prágai közgazdasági főiskola (VSE) állította össze. A legtöbb alkalmazottja - több mint 36 ezer - tavaly a Ceská Posta cégnek volt, amely így az első helyen felváltotta a cseh vasutat. A tíz legjelentősebb cseh cégnél dolgozott az összes alkalmazott 4,2 százaléka. 2004-ben ez a mutató még 9,5 százalékos volt. A roncsok segítettek az autópiacon Egy év alatt 70 százalékot bukott az autópiac Brutális mélységben a SkodaMTI
Cikkek Főbíró-ügy: újra tikosan futnak neki a szavazásnak 
Privátbankár.hu | 2009. június 18. 11:08
Hétfőn újra szavaz az Országgyűlés a Legfelsőbb Bíróság elnökjelöltjéről, Baka Andrásról, a szavazás pedig ismét titkos lesz - közölte Szili Katalin, a házbizottság ülése után. Az Országgyűlés elnöke hozzátette: az MSZP újra kezdeményezte a nyílt szavazást, de ezt a másik három frakció nem támogatta.     Göndör István, az MSZP frakcióvezető-helyettese a házbizottság ülése után újságíróknak azt mondta: abban bízik, hogy a képviselőcsoportok hétfőig még megfontolják a nyílt szavazás lehetőségét. Répássy Róbert, a Fidesz frakcióvezető-helyettese viszont hangsúlyozta: nem változott korábbi álláspontjuk. MSZP: a Fidesz hazudott! Sólyom újra Bakát jelölte főbírónak Sólyom: vagy a Fidesz, vagy az MSZP hazudott Főbíró: Sólyom régi-új jelöltje megint megbukott A régi recept: újra Bakát jelöli Sólyom főbírónakMTI
Cikkek Csapból jön az ásványvíz - fillérekért 
Privátbankár.hu | 2009. június 18. 10:51
Engedélyezte az ásványvíz megnevezés használatát két tatabányai vízakna vízére az ÁNTSZ Országos Gyógyhelyi és Gyógyfürdőügyi Főigazgatósága. A város és térségének lakói így csapból isszák az ásványvizet, literenként 50 fillérért - mondta Zsidek Ferenc, az Északdunántúli Vízmű Zrt. felügyelő bizottságának önkormányzati tagja.     Az ÉDV Zrt. palackozási célra történő, belső felhasználás miatt kérte a víz vizsgálatát – tájékoztatott az OGYFI vezető főtanácsosa. Debreceni Lázár András közölte: nagyon jó minőségű vízről van szó, amely kálcium-magnézium-hidrogén-karbonátos jellegű, mérsékelt ásványi anyag tartalmú. Ez utóbbi azt jelenti, hogy 500 és 1000 milligramm/liter közé esik az ásványi anyag aránya.  Az már az ÉDV Zrt. döntésén múlik, hogy a kútból mennyit pumpál a hálózatba, és mennyit kíván palackozni. Az OGYFI határozata júliusban válik jogerőssé – mondta a főtanácsos. Hozzátette: az ásványvíz esetében fontos követelmény, hogy alkalmas legyen a biológiai vízigény kielégítésére, azaz 2 liter elfogyasztása nem okozhat problémát. Csoki, chips, tömény: először ezekről mondunk le Egy legendás magyar ital titkai: mi az a fröccs? Mit igyunk, ha 30 fok van? MTI
Cikkek IMF-hitel: ősszel dőlhet el a folytatás 
Privátbankár.hu | 2009. június 18. 10:25
Magyarország tartja a szigorú fiskális politikát, hogy visszaszerezze a befektetők bizalmát - mondta Bajnai Gordon miniszterelnök a Dow Jones hírügynökségnek
Cikkek Hogy úszható meg az öröklési illeték? 
Privátbankár.hu | 2009. június 18. 10:25
Ki, mit, mennyiért? Ezekre a kérdésekre kell válaszolni ahhoz, hogy meg tudjuk mondani, mennyi illetéket is kell fizetnie az örökösnek
Cikkek Több vevő több pénzt hagyott az Auchanban 
Privátbankár.hu | 2009. június 18. 10:16
Az Auchan Magyarország Kft. 6 százalékkal növelte forgalmát 2008-ban az előző évhez képest, és a válság ellenére a vásárlók száma is emelkedett - mondta Jean-Paul Filliat, az Auchan Magyarország Kft. vezérigazgatója. A francia érdekeltségű hipermarketlánc magyarországi cége 11 áruházában 244 milliárd forint forgalmat realizált 2008-ban, ráadásul 2008-ban 32 milliónál is több pénztárblokkot adtak ki, amely 1,6 százalékos növekedést jelent 2007-hez képest. Gazdaságos és olcsó - de egyáltalán nem korrekt! Áfa-riadó: 20 százalékkal is csúcsközelben az árakMTI
Cikkek Törölték az 5 Kontinens Utazási Irodát: hova fordulhatnak a károsultak? 
Privátbankár.hu | 2009. június 18. 10:08
Nem szervezhet és nem bonyolíthat további utakat az 5 Kontinens Utazási Iroda Kft., miután szerdán hivatalból törölte a Magyar Kereskedelmi Engedélyezési Hivatal a nyilvántartásból. Az engedélyezési hivatal közleményében ararról tájékoztatott, hogy jogszabálysértés miatt törölték az utazási irodát.     Az 5 Kontinens Utazási Iroda Kft. utazási vállalkozó a vagyoni biztosítékát a QBE Magyarországi Fióktelepénél kötötte. Az utasok kárigényeiket a biztosítótársaságnál jelenthetik be. Rövidebb nyaralásra idén is futja Nincs roham a horvát határon A Balaton százezerrel olcsóbb, mint az Adria Túlélni a nyaralást: csak forrón szeresse!MTI
Cikkek Tőzsde: ma is figyelni kell a támaszokra 
Privátbankár.hu | 2009. június 18. 09:04
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 20,41 pontos emelkedéssel, 15.295,58 ponton nyitott csütörtökön. A szerdai záróértékéhez képest a mutató így 0,13 százalékkal erősödött. Nyitásban az árfolyamok kisebb erősödésre számítottak egyébként előzetesen a Budapesti Értéktőzsdén az elemzők csütörtökön. Illés László, a QUAESTOR Zrt. elemzője szerint az enyhén optimista nemzetközi hangulat és az öt napja tartó gyengélkedés időszerű korrekciója miatt emelkedhet az index értéke a BÉT-en.   Hozzátette azonban, hogy jelentős erősödésre nem számít és a további esést sem lehet kizárni.     Az elemző szerint gyengülő árfolyamok mellett csütörtökön is érdemes figyelni a támaszokat, hogy megtartják-e a részvények árát. Ilyen támasz az OTP-nél a 3.300 és a 3.165 forintos ár, illetve a BUX indexnél a 15.000 pontos határ.     Hasonlóan kismértékű, de pluszos nyitást vár a BÉT-en Kovács Krisztián, a Concorde Zrt. elemzője, aki megjegyezte, hogy a piacok "gyöngék", így az sem kizárható, hogy a régóta várt nagyobb gyengülési hullám indult el a napokban. Friss tőzsdei árfolyamokMTI, Privátbankár
Cikkek Megelégelték a bankok ámokfutását 
Privátbankár.hu | 2009. június 18. 08:54
Barack Obama amerikai elnök szerdán bejelentette: a legátfogóbb pénzügyi szabályozási reformot kezdeményezi az Egyesült Államokban a "nagy depresszió" óta
KKV A pihentető alvás majd rendet tesz a fejünkben 
Privátbankár.hu | 2009. június 18. 08:52
Amerikai kutatók szerint a pihentető alvás segíti, hogy ébren képesek legyünk megfelelően értelmezni a bennünket érő összetett érzelmi hatásokat
Cikkek Milliárdos károkat okoznak a bolti szarkák 
Privátbankár.hu | 2009. június 18. 08:33
Bolti tolvajok, tisztességtelen alkalmazottak és szervezési hibák miatt 3,9 milliárd euró értékben tűntek el árucikkek a németországi kiskereskedelemben tavaly.  A kölni kiskereskedelmi tudományos kutatóintézet felmérése szerint a forintban számolva 1.100 milliárd forintos leltárhiány 53 százalékáért - 2 milliárd euró értékű áru eltüntetéséért - bolti tolvajok felelősek. A hiány 23 százaléka tisztességtelen alkalmazottak számlájára írható. Jelentős a munkaszervezési hibák miatt a leltárból hiányzó áruk aránya is.     A tolvajok főleg a kis méretű és értékes árucikkeket kedvelik. A "legkelendőbb" termékcsoportok a dohányáruk, az elemek, a borotvapengék, a ruházati szaküzletekben pedig a női alsóneműk és a márkás ruhák. A német belügyminisztérium adatai szerint 2008-ban csökkent a bejelentett bolti lopások száma: az egy évvel korábbihoz képest 3,2 százalékkal kevesebb, 395.722 lopás történt az országban. A német kiskereskedelmi szövetség szerint ugyanakkor igen magas lehet a be nem jelentett esetek száma, és emelkedik a bandák által elkövetett súlyos lopások aránya. A multikhoz fordulunk a kisközértek helyett Zsarolják a multik a beszállítókat? Júliustól még kevesebb vevő lesz a boltokbanMTI
Cikkek Ha védőoltás, a többség passzol 
Privátbankár.hu | 2009. június 18. 08:20
A magyarok jelentős része nincs tisztában azzal, milyen oltásokat kapott gyermekkorában - állapította meg az Egészségtudatos Utazásért Program online felmérése
Cikkek Még nincsenek elemükben a boltosok 
Privátbankár.hu | 2009. június 18. 08:03
Minden áruház, vagy bolt, ahol elemet árusítanak, 2009. július elsejétől köteles a használt termékeket visszagyűjteni a vásárlóktól - olvasható a Re’lem Kht szerkesztőségünkhöz eljuttaott közleményében. Bár csak kis mértékben, de lényeges ponton módosul ugyanis a 181/2008. (VII.8.) kormányrendelet - hívják fel rá a figyelmet. Az üzletek közül sokan nincsenek tisztában a változással. Mindössze öt szó veszti hatályát („…a gyártóval kötött megállapodás esetén…”), a jogszabály mégis ezzel válik általános érvényűvé − figyelmeztet az elem és akkumulátorhulladékok hazai kezelését koordináló Re’lem Kht. ügyvezetője. Cserépy Zoltán kiemelte, nagyon fontos tudni, hogy a kereskedő nem csak azt az elemet köteles visszavenni, amelyet ő adott el, hanem bármilyet. Ha valamely üzlet nem tesz eleget a visszavételi kötelezettségének − tehát a boltban nincs ott a megfelelő gyűjtőedény −, bírságra számíthat, amely alól gyakorlatilag nincs kivétel - áll a közleményben, mely azt is jelzi, hogy a büntetési tétel százezres nagyságrendű lehet. Gazdag ember zöld aggyal él? Megdöbbentő számok: szemétkedik az emberiség Nem mindegy, mibe csomagolják a sörünketPrivátbankár
Cikkek Össznépi bukta az araszolgatás miatt 
Privátbankár.hu | 2009. június 18. 07:59
A forgalomban kialakuló dugók miatt akár évi 120 milliárd euró lehet a kieső gazdasági teljesítmény az Európai Unióban az Európai Bizottság szerint
Cikkek Dinnyepiac: már pörög a görög 
Privátbankár.hu | 2009. június 18. 07:37
A tavalyi "dinnyemizéria" hatására az idén, az elmúlt évi 7.000-7.500 hektárhoz képest mintegy 10 százalékkal kevesebb területen termesztenek dinnyét a gazdálkodók - mondta Mártonffy Béla, a Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács (FruitVeB) ügyvezető igazgatója. A szakember szerint országosan ennek ellenére a tavalyihoz hasonló, jó közepes termést várnak a gazdálkodók. Mindez azt jelenti, hogy mintegy 200 ezer tonna dinnyére lehet számítani ebben az évben - húzta alá. Az ügyvezető igazgató elmondta: jó hír, hogy a dinnyetermelők összefogtak, és "ki akarják szűrni" maguk közül azokat a gazdálkodókat, akik a szezon kezdetén gyenge minőségű áruval látták el a piacot, ezzel rontva a magyar dinnye versenyképességét     A Magyar Dinnye Szövetség elnöke, Simonka György szerint a korai érés nem jó hír a termelőknek, hiszen még piacon van a korábban érő görögországi és spanyol dinnye, vagyis "összeért" a magyar termés a dél-európai konkurenciával. A dinnyekereskedők most összefognakMTI
Cikkek A Fidesz nem számol Bokrossal 
Privátbankár.hu | 2009. június 18. 07:32
Dávid Ibolya szerint a Fidesz exportálja a Magyarországot tönkretevő, ellenségeskedő politikát az Európai Parlamentbe
Cikkek Orbán szerint a hátszéllel nem lesz gond 
Privátbankár.hu | 2009. június 18. 07:23
A Fidesz gazdaságpolitikája valószínűleg komoly megértésre, támogatásra talál majd külföldön, de ha nem találna, "akkor is meg fogjuk csinálni" - mondta a párt elnöke.
Cikkek Aranyat érő automaták: lassan kipróbálhatja 
Privátbankár.hu | 2009. június 18. 07:14
Aranykiadó automatákat tervez üzembe helyezni Németországban egy cég. Az első fecske a frankfurti repülőtéren ad majd aranyat vékony lemez, rudacska és érme formájában. Az 1 grammos lemez 30 euróba - szűk 9 ezer forintba -, a 10 grammos rudacska 245 euróba kerül. A tervek szerint az aranyautomaták használóit kamerák örökítik meg, hogy ne fordulhasson elő pénzmosás - legalábbis büntetlenül.     Németországban - ahol hagyományosan kedvelt értékmegőrző az arany - a gazdasági világválság kezdete óta különösen megélénkült a nemesfém iránti lakossági kereslet - adta hírül a Daily Telegraph című brit lap. Kéthavi csúcson az aranyár Tombol az aranyláz: nem az ékszerésznél vásárolunk  MTI
Cikkek Drágább benzin, olcsóbb dízel: így számol az APEH 
Privátbankár.hu | 2009. június 18. 07:10
Az Adó- és Pénzügyi Ellenőrzési Hivatal közzétette honlapján a július 1-je és július 31-e között, a fogyasztási norma szerinti üzemanyagköltség-elszámolással kapcsolatban alkalmazható üzemanyagárakat. A 95-ös benzin literenként 274 forinttal, a gázolaj 254 forinttal számolható el a jövő hónapban - áll a tájékoztatóban. Előbbi üzemanyagtípus esetében tehát 5 forint plusz, utóbbinál pedig 6 forint mínusz figyelhető meg az előző hónapi elszámolóárakhoz képest.     Ha a személyi jövedelemadó törvény hatálya alá tartozó magánszemély az üzemanyagköltséget a közleményben szereplő árak szerint számolja el, nem szükséges az üzemanyagról számlát beszereznie - teszi hozzá az adóhatóság. Vastagabb pénztárca kell a tankoláshoz Szerdára valóság lesz: 290 forint a benzin! Több pénzzel menjen tankolni Sírva tankolunk: újabb fájdalmas áremelés Brutális: 8 forinttal drágult a benzinPrivátbankár
Cikkek Adótartozás: amikor a pénzünkre hajt az APEH 
Privátbankár.hu | 2009. június 18. 06:15
Sokan nincsenek tisztában a végrehajtással kapcsolatos jogaikkal és nem tudják, mit kell tenni, ha bankszámlájukkal szemben inkasszó érkezik az APEH-től, vagy épp becsenget hozzájuk az adóvégrehajtó
Cikkek Így lehet gyes mellett dolgozni 
Privátbankár.hu | 2009. június 18. 05:56
Hogy dolgozhat a gyesen lévő szülő, nagyszülő? Mi a helyzet, ha a kicsi bölcsödébe, vagy óvodába kerül? A mostani szabályok
Cikkek Kilövés: vissza a Holdra 
Privátbankár.hu | 2009. június 17. 19:35
Két űrszondát indítanak csütörtökön az USA-ból a Hold felé, hogy előkészítsék az amerikaiak visszatérését a Föld egyetlen kozmikus kísérőjére
Cikkek Nálunk még a szén-dioxidot is ellopják? 
Privátbankár.hu | 2009. június 17. 18:28
A szén-dioxid kvótakereskedelemből származó bevétel azonnali, támogatásra való felhasználását követelték a MEH előtt
Cikkek Pangás volt a bankközin 
Privátbankár.hu | 2009. június 17. 17:59
Szerda délután fél ötkor 282,99 forint volt az euró árfolyama, ami gyengébb forintpozíciót jelent mind a keddi 280,21-hoz, mind pedig a reggeli 280,96 forinthoz képest, valamivel erősebb ugyanakkor a kora délután elért 283,80-as szélsőértéknél. A kereskedők szerint folytatódott a lassú, araszoló forintgyengülés - hétfőn 277 forintról indult a heti kereskedés. A kialakult irányzat elsősorban nemzetközi hatásokkal magyarázható: a hangulat romlott, a befektetők óvatosabbá váltak, a kockázatvállalási hajlandóság csökkent. A héten egyre-másra érkeznek elbizonytalanító hírek, az utolsó szerint például 22 nagybankot vett górcső alá a Standard and Poor´s.   Nem volt egyértelmű trend az euró/dollár keresztárfolyamban: a jegyzés délelőtt 1,3870-ről 1,3825-ig változott, innen 1,3890-re ugrott, majd az euró/dollár kurzus 1,3860-1,3865-re módosult. Hasonlóan hullámzott a dollár/forint árfolyam is: a kedd délutáni 201,93 forint után már délelőtt 202,08 forint volt a jellemző érték, a napi csúcsot 205,18 jelentette, innen 203 forintig jutott, délutáni értéke 204,28 forint volt. A svájci frank jegyzése 187,78 forint a kedd délutáni 185,74 forint után, 100 japán jent pedig 213,14 forinton jegyeznek a keddi 208,67 forint után. Nincs változás, alig van forgalom a bankközi kamatpiacon. A néhány érdeklődő 9 százaléknál alig magasabb egynapos (O/N) hozamszinten is gyorsan üzletet tudott kötni. Hosszabb lejáratokra sincs jelentős mozgás: egyelőre még az sem egyértelmű a piaci szereplők számára, hogy a közeljövőben kamatcsökkentésre, -tartásra vagy éppen -emelésre számítsanak-e. Legfrissebb devizaárfolyamok a Privátbankáron MTI
Makro / Külgazdaság Csúcsokat döntött a brit munkanélküliség 
Privátbankár.hu | 2009. június 17. 17:46
Tizenkét évi csúcsra, 7,2 százalékra emelkedett Nagy-Britanniában a munkanélküliség. A brit statisztikai hivatal szerdai közleménye szerint 2,26 millió embernek nem volt állása az országban április végén. A munkanélküliség aránya egy év alatt 2,0 százalékponttal emelkedett. Az ingatlanpiaci és pénzügyi válság elmélyülése, azaz tavaly nyár óta félmillióan veszítették el a munkájukat Nagy-Britanniában. Legutóbb 1996. novemberben volt annyi állástalan, mint idén április végén. A fiataloknál a legsúlyosabb a helyzet. A 18-24 év közötti korosztály minden hatodik tagja - 16,6 százalék - munkanélküli. A fiatalkori munkanélküliség ezzel 15 évi csúcsra emelkedett. Az állástalanok aránya várhatóan tovább növekszik a következő hónapokban, mert megjelennek a munkapiacon a frissen végzettek. "Kedves Gordon, távozz!" A britek túl vannak a nehezén A britek kiborultak az adóemelés miatt MTI
Cikkek Magyarország a középmezőnyben 
Privátbankár.hu | 2009. június 17. 17:32
Dánia a legjobban felkészült ország a világon az információs és kommunikációs szolgáltatások hozzáférhetőségében
Cikkek Viharkárok: fotót, videót is elfogad az Aegon 
Privátbankár.hu | 2009. június 17. 17:18
A jelenlegi kárbejelentések intenzitása alapján mintegy 1500 db kárbejelentéssel számol a piacvezető lakásbiztosító a kedd délutáni vihar és jégverés károkkal kapcsolatban. A becsült kár elérheti a 100 millió forintot. A biztosító kárszakértőket csoportosított át az ország más területeiről, akik folyamatosan, a hétvégén is dolgoznak annak érdekében, hogy az ügyfelek minél gyorsabban megkaphassák a kártérítést. A tervek szerint a károk felmérése a jövő hét végére befejeződik - olvasható az Aegon közleményében. A vihar által az ország nyugati és déli területei voltak leginkább érintettek. A legtöbb bejelentés Baranya megyéből jött - 572 darab, Nagykanizsáról és a környező településekről 215 db. A legtöbb bejelentés a vihar és jégverés okozta tetőszerkezeti, és redőnykárokra, beázásokra vonatkozott, de szép számmal akadt felhőszakadás és villámcsapás okozta kár is. A kisebb károkat az Aegon biztosító szemle nélkül, a telefonos bejelentés alapján intézi. A szemleköteles károk esetében a kárszakértők a bejelentéstől számított 24 órán belül felveszik a kapcsolatot az ügyféllel és a biztosító a kárfelmérés után azonnal elindítja a kárösszeg utalását. A szemlét követően az ügyfelek átlagosan 4 nap alatt hozzájuthatnak a kártérítéshez. A károk elhárításához, illetve a további károk megelőzéséhez azonban már a szemle előtt hozzá lehet fogni. A károkat bizonyító maradványokat, törmelékeket meg kell őrizni, illetve fényképet, videó felvételt is elfogad a biztosító a kárbejelentés alapjául. A kárbejelentéseket az Aegon Magyarország a 06-40 /204-204-es telefonszámon vagy interneten (www.aegon.hu) várja.   Viharkárok: 600 milliót fizet ki a Groupama Garancia A vártnál durvább volt a múlt heti vihar Húsz percbe és pár kattintásba kerül a nyugalom MTI
Cikkek Ma is zuhant az olajár 
Privátbankár.hu | 2009. június 17. 17:13
Közel másfél dollárnyit zuhant a szabadpiaci olajár: az amerikai könnyűolaj jegyzése délután New Yorkban 69,11 dollárig esett, jóllehet  nem sokkal korábban az jelentett kisebb szenzációt, hogy a jegyzés 70 dollár alá csúszott. Az amerikai gazdaság, mint a nyersolaj és a feldolgozott olajtermékek legnagyobb fogyasztója a világon a jelek szerint nem apasztja az ország kereskedelmi tartalékait, legalábbis fűtő- és dízelolajból, de benzinből sem. Friss amerikai kormányadatok szerint ezen tartalékok közül a feldolgozott olajtermékeké 300 ezer hordóval nőtt a múlt héten (és több mint 34 százalékkal volt nagyobb a tartalék, mint egy évvel ezelőtt), míg a benzintartaléké 3,4 millió hordóval. A nyersolaj-tartalékok mennyisége a múlt héten 3,9 millió hordóval apadt, de közel hasonló nagyságú csökkenésére számítottak előzetesen a piacokon. Ezen tartalékok szintje 58 százalékkal áll magasabban, mint tavaly ilyenkor. Megint 150 dolláros olajjal riogatnak 16 év után csökkent a globális olajfogyasztás Navigátor: az okos befektető nyaralás előtt elad Elfogyott az oroszok pénze MTI
Cikkek Svájc ösztönzi saját nem létező piacát 
Privátbankár.hu | 2009. június 17. 17:08
A svájci kormány új, összesen 750 millió svájci frankos gazdaságösztönző programot jelentett be, már a harmadikat a válság kezdete óta, a sötétebb kilátásokkal indokolva döntését. Előzőleg a kormány gazdasági tanácsadói rontották előrejelzéseiket. A gazdaságügyi államtitkárság (SECO) a hazai össztermék (GDP) 2,7 százalékos csökkenését jósolta idénre, és jövőre is még 0,4 százalékos, további visszaesést valószínűsített. Idén 0,5 százalékos deflációra, jövőre 0,9 százalékos inflációra számít a SECO. Márciusban az államtitkárság még csak 2,2 százalékos visszaesést jósolt erre az évre, és már "minimális növekedést" jövőre. Az összeg elmaradt az 1 milliárd frankos elemzői várakozásoktól. Az új programot heves vita előzte meg: bírálói szerint az efféle programok nem sokat érnek olyan országban, mint Svájcban, ahol a hazai piac nagyon kicsi és a megtakarítási arány nagy, viszont óriási költségvetési hiány várható. Svájc még két évig mínuszban lesz Idén mindenki zuhanni fog Zuhan Svájc, esik a frankMTI
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG