Hírek
Cikkek Mennyit esett ma a BUX? 
Privátbankár.hu | 2009. június 17. 16:59
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 347,14 pontos, 2,22 százalékos csökkenéssel, 15.275,17 ponton zárt. A részvénypiac forgalma 24,0 milliárd forint volt, a vezető részvények gyengültek az előző napi záráshoz képest. A BUMIX 1.674,15 ponton zárt szerdán, ez 9,87 pontos, 0,59 százalékos emelkedés a keddi záráshoz viszonyítva. Kovács Krisztián, a Concorde Értékpapír Zrt. részvényelemzője elmondta: folytatódott a múlt hét végén kezdődött esés, így a Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX a közép-kelet-európai régiós trendbe illeszkedve több mint 2 százalékos mínuszban zárt. Hozzátette: nemcsak a régió, hanem Európa többi országa is komoly esést könyvelt el a kereskedésben, a lejtmenetet a bankpapírok vezetik. Az elemző megjegyezte, hogy jelenleg a forint is sérülékeny, és ha romlik a nemzetközi hangulat, akkor a magyar valuta is gyengülhet. Vaszkó Szabolcs, az Erste Befektetési Zrt. üzletkötője is a korrekció folytatódását emelte ki. Elmondta, hogy kora délután az amerikai nyitás előtti pozitív hangulatban "enyhe mínuszos tartományba" erősödött a BUX, azonban nem tartott ki sokáig a lendület, és végül napi mélypontja közelében zárt a magyar index. A Mol 380 forinttal, 2,91 százalékkal 12.700 forintra csökkent, 2,5 milliárd forintos forgalomban. Az OTP részvények ára 135 forinttal, 3,77 százalékkal 3.450 forintra esett, forgalmuk 17,9 milliárd forintot tett ki. A Magyar Telekom árfolyama 2 forinttal, 0,33 százalékkal 604 forintra gyengült, forgalma 1,5 milliárd forint volt. A Richter papírok árfolyama 450 forinttal, 1,42 százalékkal 31.350 forintra csökkent, a részvények forgalma 1,4 milliárd forintot ért el. Szektortársa, az Egis 71,9 millió forintos forgalom mellett 315 forinttal, 1,95 százalékkal 16.470 forintra erősödött. Nézze meg, hogyan zártak részvényei! MTI
Cikkek Pofon és vállveregetés a kormánynak 
Privátbankár.hu | 2009. június 17. 16:45
A válságnak még nincs vége, ám a szélsőséges kilengések szakasza lezárult a Magyar Bankszövetség elnöke szerint
Makro / Külgazdaság Obama magasról tesz Kaliforniára 
Privátbankár.hu | 2009. június 17. 16:40
A csőd szélén tántorgó Kaliforniának nem dob mentőövet a szövetségi kormány, a kaliforniai vezetők kitartó washingtoni lobbizása ellenére sem.
Cikkek K+F: az olaszok megmutatták nekünk, mit tudnak 
Privátbankár.hu | 2009. június 17. 16:09
Kutatás-fejlesztési (k+f) együttműködés lehetőségeiről tárgyaltak az olaszországi Lombardia régió és Magyarország szakemberei, vállalkozói szerdán a Budapesti Műszaki Egyetemen (BME). Péceli Gábor, a BME rektora a műhelytalálkozó nyitó szakaszában elmondta: a találkozó célja Lombardia innovációs erejének bemutatása a magyar partnereknek, akiknek így lehetőségük nyílik új együttműködések kialakítására. Az olaszországi delegációban a milánói székhelyű régió legjelentősebb innovációs vállalkozásai és szakemberei kaptak helyet, akik elsősorban a nano- és biotechnológia, az energetika, valamint az ökológia területén járatosak - fejtette ki Gian B. Campagnola, Olaszország budapesti nagykövete. Kiemelte: a rendkívül fejlett műszaki és tudományos élettel büszkélkedő Magyarországnak számos előnyt biztosíthat a teljes olaszországi kutatás-fejlesztés 21 százalékát adó Lombardia. Roberto Formigoni, Lombardia tartomány elnöke szerint elengedhetetlen, hogy a válság után új utakon induljanak el, ehhez azonban új megoldásokat kell adni a most felszínre kerülő problémákra. Az innováció tehát nem csak egy újdonság kitalálása, hanem elsősorban a változások elfogadása, azok gyakorlati értelmezése és gyors alkalmazása - fűzte hozzá. Ifjú magyar tudósok az élbolyban Felfedezések és áttörések: 2008 szenzációi Nanotechnológia: milliméterekre a jövőtől K+F: magyar cég hódítja meg a japán piacot Magyarország tető alá hozza a közel-keleti békét - kicsiben MTI
Cikkek Viharkárok: 600 milliót fizet ki a Groupama Garancia 
Privátbankár.hu | 2009. június 17. 16:03
A Groupama Garancia Biztosítóhoz a június 7-i viharkárokkal kapcsolatban  Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében 3100 kárbejelentés érkezett, a kárkifizetések összege várhatóan eléri a 600 millió forintot. A károk minél gyorsabb felmérése és rendezése érdekében a Groupama Garancia Biztosító az ország több más megyéjéből is csoportosított át szakembereket, a kárszakértők a hétvégén is folytatták munkájukat, melynek eredményeképpen károk mintegy háromnegyede szemlézésre is került és a szemlézést várhatóan a héten be is fejezik a Groupama Garancia Biztosító kárszakértő kollégái – mondta el Birkás Balázs, a Groupama Garancia Biztosító szolgáltatási vezérigazgató-helyettese. A nagy értékű károk, mint pl. a tetőszerkezetek megrongálódásának felmérése prioritást élvez, annak érdekében, hogy minél gyorsabban meg lehessen kezdeni a helyreállítási munkákat. A kisebb értékű, 100 ezer forint alatti károk esetén a Groupama Garancia Biztosító alkalmazza a telefonos kárrendezést, melyek gyorsított ütemben, 1-2 napon belül kifizetésre kerülnek, nagyobb károknál pedig szükség esetén kárelőleget fizet a társaság. Ezidáig a károk mintegy harmada került kifizetésre. A Groupama Garancia Biztosító a Garancia-24 gyorsszervíz-szolgáltatás igénybevételére jogosult ügyfelei számára ingyenesen közvetít megbízható szakembereket, akik helyreállítják a keletkezett károkat. A Groupama Garancia Biztosító a kárbejelentéseket továbbra is folyamatosan, több csatornán fogadja: a bejelentések az ügyfélszolgálati irodákban személyesen, telefonon, faxon, vagy e-mailben a karbejelentes@groupamagarancia.hu címen, illetve TeleCenteren a 06 1 467 3500 telefonszámon is megtehetőek - olvasható a biztosító közleményében. Újra tombolt itthon a jégvihar és a szél A jég elvert mindent - törvényt módosítanak Szabolcsi viharkárok: eldurvulhat a helyzet A vártnál durvább volt a múlt heti vihar Jégverés pusztított - most az ország másik végében  Privátbankár
Cikkek Óriáshitelből építi tározóját a Mol 
Privátbankár.hu | 2009. június 17. 15:55
A dél-magyarországi stratégiai gáztározó építésének finanszírozására 200 millió eurós hitelt nyújt a Molnak az Európai Újjáépítési és Fejlesztési Bank (EBRD). A bank londoni székhelyén szerdán bejelentették: a nyolc évre szóló hitelt a Szőreg-1 mező föld alatti tározóvá alakításának befejezéséhez lehet felhasználni. Az ismertetés szerint a várhatóan 2010 januárjára elkészülő stratégiai földgáztározó létesítmény legalább 45 napi folyamatos gázellátást tesz lehetővé Magyarországon a 20 millió köbméteres napi csúcskapacitás kihasználásával is. Ez a magyar és a térségi gazdaságokat is ellenállóbbá teszi a gázimport-fennakadásokkal szemben - áll az EBRD szerdai londoni közleményében. Az EBRD szerint a Horvátországhoz, Szerbiához, Romániához és Bosznia-Hercegovinához közel lévő gáztározó létesítménynek a szélesebb közép-európai térségen belül is fontos szerepe lesz a földgázellátási hiányok kockázatának enyhítésében. Az energiasokkokkal szembeni stratégiai védelem mellett a beruházás 20 százalékkal növeli Magyarország kereskedelmi földgáztároló kapacitását is, és erősíti a versenyt a kereskedelmi gáztározó szektorban, amelyben jelenleg egyetlen piaci szereplő uralkodik - áll e szereplő megnevezése nélkül az EBRD szerdai londoni közleményében. Magyarországon jelenleg minden stratégiai gáztároló az E.ON-é. A szerdán bejelentett 200 millió eurós Mol-hitel az utóbbi időszak egyik legnagyobb EBRD-tranzakciója Magyarországon. INA: a Mol átvette az irányítást Tartalékolnak: Románia a Gazprommal üzletel Van elég gázunk Minden rendben van az EMFESZ-nélMTI
Cikkek Nem kap orosz gázt Kína 
Privátbankár.hu | 2009. június 17. 15:30
Az orosz gázszállítások Kínának nem indulnak el 2011-től, közölte a Gazprom vezérigazgató helyettese. A határidő nélküli elnapolás oka a felek eltérő álláspontja az árakról. Alekszandr Ananyenkov szerint mihelyt ez utóbbiban egyezség lesz, a tervet újra pályájára állítják. Az eredeti elképzelések szerint az orosz földgáz  két vezetéken jutna Kínába, az egyik Szibéria keleti térségéből, Koviktából, a másik az orosz Távol-Keletről, Szahalin szigetről szállítaná a gázt. Az árvita az orosz-kínai vezetékek építésének elkezdését is visszatartja, a szibériai mező kitermeléséről pedig a Gazprom a British Petroleum helyi vállalatával,a TNK-BP-vel is vitatkozik, ugyancsak árakkal kapcsolatos nézetkülönbségek miatt. A Gazprom fel akarja vásárolni a TBK-BP által Koviktában kitermelt földgázt. Kína úgy tör fel, mint a talajvíz Kína szemet vetett a Morgan Stanleyre Hízelgés: Amerika Kínához dörgölőzik Meglepő fordulat: Kína a magántőkéhez nyúl MTI
Cikkek Nyitva a kríziskezelő alap: gazdagok, segítsetek! 
Privátbankár.hu | 2009. június 17. 15:23
Megnyitotta a kríziskezelő alap számláját szerdán a Magyar Államkincstár, erre várják az önkéntes felajánlásokat is
Cikkek A GVH nem tudja, hány bulvár lap kell az országnak 
Privátbankár.hu | 2009. június 17. 15:19
Később dönt a Gazdasági Versenyhivatal (GVH) Versenytanácsa arról, hogy megszerezheti-e a Blikk tulajdonosa a Bors című bulvárnapilap kiadóját. A Ringier jogi képviselőjének kérésére zárt ajtók mögött tartott tanácskozásról távozva az ülést vezető Bodócsi András annyit közölt az MTI érdeklődésére: később tűznek ki új időpontot. A GVH februári bejelentése szerint a hivatal a más orgánumok mellett a Blikket is birtokló Ringier Kiadó Kft. és annak svájci tulajdonosa, a Ringier AG kérelme alapján indított eljárást a Bors bulvárnapilapot megjelentető Híd Rádió Zrt. feletti irányításszerzés engedélyezésével kapcsolatban. "A kérelmezők a Híd Rádió Zrt. feletti irányításszerzéssel meg kívánják vásárolni a Bors elnevezésű lapot, ehhez kérték a GVH engedélyét" - áll akkori közleményükben. Néhány nappal korábban Pallagi Ferenc, a Bors főszerkesztője, a Híd Rádió Zrt. vezérigazgatója az MTI-nek arról beszélt: aláírt szerződés még nincs az eladásról, de már előrehaladottak a tárgyalások. A lap sorsáról annyit mondott, tudomása szerint a Ringier közölte, hogy azt "önálló entitásként kívánja kezelni". A Magyar Terjesztés-ellenőrző Szövetség (Matesz) honlapján olvasható adatok alapján az idei év első három hónapjában a Blikket 214 ezer, a Borsot 91 és fél ezer példányban értékesítették. Penny: GVH-vizsgálat születésnapra 77 milliós bírság - mit követtek el a pékek? Pengethet a Penny: 100 milliós bírság MTI
Cikkek Debrecen lesz a világ legtisztább levegőjű városa 
Privátbankár.hu | 2009. június 17. 14:59
Tömegközlekedési szempontból Debrecen a világ legtisztább levegőjű városává válik - jelentették be a Cívisbusz Konzorcium vezetői
Makro / Külgazdaság Csúcstechnológiát akar az EU a közlekedésben 
Privátbankár.hu | 2009. június 17. 14:56
Hat tényező határozza meg az Európai Unió jövőbeni közlekedéspolitikáját: a népesség elöregedése, a bevándorlás, az unión belüli mozgás, a környezeti kihívások, az energiaforrások rendelkezésre állása, a városiasodás és a globalizáció, állapította meg a témáról Brüsszelben folytatott eszmecseréjén az Európai Bizottság. Szokásos heti ülésén az uniós "kormány" a közlekedés és a mobilitás 2020-ig szóló jövőképét igyekezett meghatározni. Antonio Tajani közlekedéspolitikai biztos sajtótájékoztatóján úgy nyilatkozott, hogy "folytatni kell a különböző közlekedési módok integrációját, másodsorban a közlekedési szolgáltatások és technológiák terén az Európai Uniónak a világ élvonalába kell kerülnie, harmadsorban pedig a jövőben követendő közlekedéspolitika középpontjába a közlekedés felhasználóinak és a közlekedési ágazat alkalmazottainak szükségleteit és jogait kell állítani". A Duna - szimbólum vagy politika? Áfaemelés hitelből: a turizmus is kaphat az EIB-milliókbólMTI
Cikkek Új adósságpapírokkal fedeznek a csehek 
Privátbankár.hu | 2009. június 17. 14:39
Rövid lejáratra 23,6 milliárd korona értékben új adósságpapírokat bocsát ki cseh állam, hogy ezzel fedezni tudja a költségvetés idei hiányának egy részét. Eduard Janota cseh pénzügyminiszter a szenátorokat emlékeztette, hogy az idei költségvetés eredetileg 38,1 milliárd koronás hiánnyal számolt. Ez a hiánycél azonban azon alapult, hogy a gazdaság 4,8 százalékkal fog növekedni, ami azonban a pénzügyi-gazdasági válság következtében ma már csak utópia, és teljesíthetetlen. Tekintettel a válság következményeire és az adóbevételek kiesésére, most azzal számolunk, hogy a költségvetési hiány valahol 150 milliárd korona körül lesz - jelentette ki a szenátusban Janota. Ezzel a cseh államháztartás hiánya idén a hazai össztermék (GDP) 4,5 százaléka körül várható a cseh pénzügyminisztérium szerint. A hiány jövőre várhatóan 5 százalékra nő. Most, a törvény elfogadása után, elméletileg akár 172,5 milliárd koronás költségvetési hiányt is finanszírozni tudnánk - jelentette ki a pénzügyminiszter. Kelet-Európa: jövőre zérót vár a Világbank Fitch: ne várjunk se jót, se rosszat Legjobb munkahelyek: 15-ből nyolc magyar  MTI
Cikkek A gépek támadása: mezőgazdasági pénzek jönnek 
Privátbankár.hu | 2009. június 17. 14:22
A hónap közepétől már igényelhetők a mezőgazdasági géptámogatások; erre a célra összesen 30 milliárd forint áll rendelkezésre.
Cikkek Új munkahelyek Nyíregyházán 
Privátbankár.hu | 2009. június 17. 14:10
Csaknem hetven, többségében munkanélkülit alkalmaz adatrögzítési és adminisztrációs munkakörbe az EMFESZ Első Magyar Földgáz és Energiakereskedelmi Szolgáltató Kft. új, nyíregyházi ügyviteli központjában - mondta Gallyas Igor, a cég kommunikációs menedzsere a szabolcsi megyeszékhelyen. Gallyas Igor hozzáfűzte: a jövőben Nyíregyházán alakítják ki az EMFESZ Kft. ügyfélszolgálatát, valamint call-centerét is, így összesen akár százhúszan is dolgozhatnak a cég szabolcsi központjában. A gázszolgáltató cég az összes adminisztrációval, adatrögzítéssel, illetve fogyasztói szerződéskötéssel foglalkozó tevékenységét kiszervezte az általa létrehozott Irodanova nevű irodai ügyviteli szolgáltató vállalathoz. Gál István, az Irodanova Kft. ügyvezető igazgatója elmondta: a megyei munkaügyi központ által meghirdetett álláslehetőségre több mint 350-en jelentkeztek, közülük egyelőre 26 munkavállaló írhatja alá munkaszerződését a következő napokban. A gázszolgáltató cég a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei Nyírtasson fogja felépíteni Közép-Európa legnagyobb gázerőművét; a beruházástól több ezer munkahelyet remélnek a térségben lévő települések. Végső kétségbeesés: már csak a bankrablás marad? Munkaügyi szigor: a válság nem mentségMTI
Cikkek Bizottsági javaslat az ingatlanadóra 
Privátbankár.hu | 2009. június 17. 14:06
Támogatta a 30 millió alatti lakóingatlanok negyedszázalékos vagyonadójára vonatkozó módosító javaslatot az Országgyűlés önkormányzati bizottsága szerdai ülésén. A módosító javaslat szerint mentességet élvezne az az adóalany, akinek a lakása a lakcímbejelentés szabályai szerint és ténylegesen is az ő lakóhelyéül szolgál. Az adóalany második ingatlana akkor mentesülne a vagyonadó alól, ha annak értéke nem éri el a 15 millió forintot.  Az adóalany további ingatlanai adókötelesek. A javaslat szerint az ingatlan értékének 30 és 50 millió forint közötti része 0,35 százalékkal, az afölötti pedig fél százalékkal adózna. A lakóingatlan adóját csökkentené a javaslat szerint a 2010. január elseje után megkezdett, és az adóévet megelőző évben befejezett ingatlanfelújítással összefüggő áfa. Oszkó: nem adózik minden ingatlan! Kóka: adóemelés nélkül 15 milliós lehet a sávhatár Vagyonadó: átugrották a 30 milliós akadályt is MTI
Cikkek Soros: szabályozni kell a pusztító csereügyleteket 
Privátbankár.hu | 2009. június 17. 13:45
Soros György szerint be kellene tiltani a nemfizetővé válás elleni határidős hitelbiztosítási kontraktusok (CDS) önálló piaci kereskedelmét.
Cikkek Végső kétségbeesés: már csak a bankrablás marad? 
Privátbankár.hu | 2009. június 17. 13:18
Rendkívüli mértékben megnőtt az elmúlt félévben a pénzintézetek ellen elkövetett bűncselekmények száma. A bankbiztonsági konferenciával egyidőben raboltak ki egy bankot
Cikkek Bemutatkozik a fogyasztóvédelem ellenőrzés előtt 
Privátbankár.hu | 2009. június 17. 13:15
Az ország húsz helyén bemutató ellenőrzést tart a Nemzeti Fogyasztóvédelmi Hatóság (NFH) szerdán, és hétfőtől két hónapon át "élesben" ellenőrzik a kiemelt idegenforgalmi helyeket - mondta Wittich Tamás, az NFH főigazgatója a budapesti bemutató ellenőrzés helyszínén, a Városligetben. Az ellenőrzések szempontjából kiemelt helyszíneknek számítanak a vízpartok, a strandok, a fesztiválok, a Formula 1 verseny és a Sziget fesztivál is - tette hozzá a főigazgató. A fővárosi bemutató helyszínen az egyik árustól jelentős mennyiségű életveszélyes játékot koboztak el. Legyen résen: mindennaposak a bolti átverések A magyaroknak nem tűnik fel, hogy válság van Mi van, ha nem tetszik az ajándék?  Meggyújtották a csillagszórót - vigyázat, égethet! MTI
Cikkek A roncsok segítettek az autópiacon 
Privátbankár.hu | 2009. június 17. 13:03
Több mint 50 százalékkal esett az értékesített új autók száma az első öt hónapban az előző év azonos időszakához viszonyítva.
Cikkek Növekedést barkácsolt a Praktiker 
Privátbankár.hu | 2009. június 17. 13:02
A Praktiker Magyarország 47,7 milliárd forintról 50,2 milliárdra növelte bruttó forgalmát 2008-ban, a válságban pedig a rugalmas alkalmazkodást tartja a legfontosabb feladatnak - mondta Karl-Heinz Keth, a Praktiker Magyarország ügyvezető igazgatója Budapesten. Karl-Heinz Keth hangsúlyozta: a vásárlók száma a 19 magyarországi áruházukban 2008-ban 5,6 millióra nőtt, amely az előző évhez képest csaknem 300 ezres bővülés. A gyenge forint is betett a Praktikernek - rájuk férne egy jó ötlet A Ganz Acél a hitelező bankra mutogat Több száz embert kirúg a SaabMTI
Makro / Külgazdaság Oroszország lőni fog, ha kell 
Privátbankár.hu | 2009. június 17. 12:50
Az orosz erők le tudják lőni az észak-koreai rakétákat, amennyiben azok Oroszország felé repülnek - jelentette ki Vlagyimir Popovkin orosz védelmi miniszterhelyettes. Popovkin sajtóértekezletén egyebek között kifejtette: a Távol-Keleten megvannak a szükséges erők és eszközök ahhoz, hogy szükség esetén lelőjék a rakétákat, amelyekkel Észak-Korea kísérletezik. A miniszterhelyettes kijelentette: amennyiben az Egyesült Államok fegyvereket juttat a világűrbe, "Oroszország megtalálja az adekvát aszimmetrikus választ". Popovkin úgy vélte, nem feltétlenül kell ehhez a világűrbe juttatni fegyvert. "Túl vagyunk a Ronald Reagan elnök nevéhez kötődő csillagháború leckéjén, amely végül a Szovjetunió széthullásának egyik okává vált, mert Moszkva olyan nagyon sok pénzt költött az ellenlépésekre. Van ennél megfelelőbb válasz is, amelyhez nem is szükséges fegyvereket juttatni a világűrbe" - mondta Popovkin, de hozzátette, hogy az amerikai félnek jelenleg nincsenek tervei arra nézve, hogy fegyvereket vigyen a világűrbe. Elfogyott az oroszok pénze Az oroszok betámadták a Molt  Az orosz bankárok dobtak egy felestMTI
Cikkek Fellélegezhetnek a szállodák - egy időre 
Privátbankár.hu | 2009. június 17. 11:56
Lélegzetvételhez juttatja a szállodákat az, hogy júliustól nem 20, illetve 25 százalékos, hanem kedvezményes, 18 százalékos lesz a kereskedelmi szálláshelyeket terhelő forgalmi adó - mondta Kovács István, a Magyar Szállodaszövetség főtitkára szerdán az MTI-nek. Hozzátette, a kulcs jelenlegi 20-ról 18-ra történő levitele nem oldja meg az összes problémájukat, de csökkenti a szomszédos országokkal szembeni versenyhátrányt. Azt pedig, hogy a kormány az eredeti terveivel ellentétben nem növeli 5 százalékponttal, hanem kettővel csökkenti a szálláshely áfát, a szövetség kitartó lobbizásának is tulajdonítja. Egy ilyen mértékű emelés ugyanis a romló gazdasági környezetben tovább nehezítette volna az iparág helyzetét. A főtitkár elmondta, az áfa-csökkenés miatt a szállodák nem mérséklik az árakat. Egyrészt a 2 százalékpontos csökkentés nagyon csekély, másrészt a budapesti árak nemzetközi összehasonlításban alacsonyak. Kovács István egy negyven európai várost összehasonlító elemzést idézve elmondta, hogy a magyar főváros az utolsó ötben van a listán. Aludjon, ne álmodjon a kedvezményes áfával A Balaton százezerrel olcsóbb, mint az Adria Lézengenek a vendégek a szállodákbanMTI
Cikkek Kínában csak kínai árut lehet használni 
Privátbankár.hu | 2009. június 17. 11:49
A kínai kormány elrendelte, hogy a gazdaságösztönző csomag keretében megvalósított állami beruházásoknál előnyben kell részesíteni a kínai gyártmányú termékeket. Importból származó árucikkeket csak külön engedéllyel lehet felhasználni. A még június 1-jén kibocsátott, de a médiában csak most nyilvánosságra hozott rendelet értelmében "az állami finanszírozású projekteknél belföldi gyártmányú termékeket kell felhasználni, kivéve, ha az árut vagy szolgáltatást Kínában nem lehet elfogadható feltételek mellett beszerezni". Azt egyelőre még nem lehet tudni, hogy az új előírás mennyiben érinti a külföldi cégek kínai leányvállalatait. Elemzők szerint a lépés nagy felzúdulást fog kiváltani külföldi üzleti körökben, már csak azért is, mert Kína korábban hevesen bírálta az Egyesült Államokat azért, hogy az ottani gazdaságélénkítő csomagban is szerepel egy ugyanilyen kikötés. A kínai sajtó akkoriban arról cikkezett, hogy a "Vásárolj amerikai árut" megmérgezi a világgazdaság talpra állítására tett nemzetközi erőfeszítéseket. Kína átszámítva hozzávetőleg 420 milliárd eurót szán arra, hogy élénkítse gazdaságát, és a lehető legnagyobb mértékben távol tartsa magát a globális válságtól. Reális félelem: leminősítik Amerikát?  Európai tétlenség: Ázsia elhúz mellettünk Soros Kínának drukkol MTI
Cikkek Lefejezik az MSZP-t? 
Privátbankár.hu | 2009. június 17. 11:20
Napirendre kerülhet az MSZP júliusi pártkongresszusán, hogy továbbra is van-e bizalom a párt nemrégiben megválasztott elnöksége iránt
Cikkek Nagyon lassan telítődnek az új irodaházak 
Privátbankár.hu | 2009. június 17. 11:16
A kihasználatlansági ráta a kereskedelmi ingatlanpiac fontos mutatószáma, melynek alakulását minden piaci szereplő figyeli
Cikkek Egyszerűbb lesz vámolni 
Privátbankár.hu | 2009. június 17. 10:45
Egyszerűsödik a vámügyintézés az Elektronikus Közigazgatás Operatív Program (EKOP) keretében, 2010-ben befejeződő fejlesztések révén - közölte a Vám- és Pénzügyőrség Országos Parancsnoksága. A program keretében 2008. június 1. óta zajlik az "Egyablakos vámügyintézés megvalósítása" című, mintegy 2 milliárd forint költségű kiemelt projekt a Pénzügyminisztérium Informatikai Szolgáltató Központ vezetésével, a Vám- és Pénzügyőrség szakmai irányításával. A programban további 8 intézmény - az Adó- és Pénzügyi Ellenőrzési Hivatal, a Környezetvédelmi és Vízügyi Minisztérium, a Kulturális Örökségvédelmi Hivatal, a Mezőgazdasági Szakigazgatási Hivatal, a Magyar Kereskedelmi Engedélyezési Hivatal, a Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Hivatal, a Nemzeti Közlekedési Hatóság, az Országos Gyógyszerészeti Intézet - is részt vesz. A VPOP tájékoztatása szerint az együttműködő intézmények között a vámügyintézésekkel kapcsolatos engedélyadatok átadása elektronikus kommunikációs csatornán fog megvalósulni. A Vám- és Pénzügyőrség belső erőforrások bevonásával végzi számos meglévő rendszerének módosítását, fejlesztését az APEH pedig elkészítette az igazgatási rendszertervét és erről folyamatosan egyeztet a vámhatósággal. A fejlesztési munkák mellett több intézmény beszerezte az egyablakos vám rendszerhez szükséges hardver- és szoftvereszközöket is - közölte a VPOP. Áfából jön össze a legtöbb csalás Külföldi út: jobb, ha ezekre odafigyel!MTI
Cikkek Megszűnik a Baranya megyei kórház 
Privátbankár.hu | 2009. június 17. 10:00
Megszűnik a Baranya megyei kórház 2010. január elsején, betegellátási feladatait a Pécsi Tudományegyetem (PTE) klinikái veszik át - írta szerdán az Új Dunántúli Napló. A fenntartó Baranya Megyei Önkormányzat közgyűlése csütörtöki ülésén dönt a felsőoktatási intézménnyel kötendő és a megszüntetés részleteit tartalmazó keret megállapodásról. A másfél évtizedre szóló egyezség szerint a PTE vagyonkezelői jogot szerez a kórház Rákóczi úti telephelyének épületeire, melyek azonban továbbra is az önkormányzat tulajdonában maradnak. Az önkormányzat vállalja, hogy az átadásig rendezi a kórház mintegy kétmilliárd forint adósságát. A jelenlegi fenntartó ezt az összeget a korábban bezárt tüdőszanatórium eladásával kívánja előteremteni. A dokumentumban szerepel az is, hogy az önkormányzat nem vállal felelősséget a területi ellátási kötelezettség teljesítése során keletkező működési hiányért, ahhoz kiegészítő finanszírozást nem ad. Az átszervezéssel összefüggésben elbocsátásokra is sor kerül - olvasható a baranyai napilapban. Felesleges csúcsgépekre pazarolják az eü-pénzeket  Mennyit fizet utánunk az OEP? És ön hogy érzi magát? Az EU majdnem fél billió forintot költött a magyar egészségügyre MTI
Cikkek Kőként zuhan tovább az építőipar 
Privátbankár.hu | 2009. június 17. 09:52
Az építőipari termelés volumene 2009 áprilisában 8,4 százalékkal csökkent 2008 áprilisához viszonyítva
Cikkek Minden rendben van az EMFESZ-nél 
Privátbankár.hu | 2009. június 17. 09:40
Valamennyi fogyasztója részére folyamatos, megbízható és garantált gázszolgáltatást nyújt az EMFESZ Első Magyar Földgáz és Energiakereskedelmi és Szolgáltató Kft. - közölte a társaság, cáfolva ezzel a sajtóban megjelent hírt, miszerint gázellátási problémái lehetnek a társaságnak. A közlemény - utalva az index.hu cikkére, miszerint júliustól gáz nélkül maradhat az EMFESZ - hangsúlyozza, hogy minden olyan hír, amely az EMFESZ gázellátásának esetleges problémáiról vagy az EMFESZ által vállalt kötelezettségek nem teljesítéséről szólnak, teljességgel megalapozatlanok és minden valóságalapot nélkülöznek. Az EMFESZ tájékoztatása szerint a gázellátással kapcsolatos rémhírek mögött jól behatárolható személyek állnak, akik a sajtó folyamatos félretájékoztatásával kívánják elérni céljukat, az EMFESZ piaci pozícióinak megingatását. Moszkva: Magyarország 1 dollárért elkelt? Az EU nem fizeti ki az ukránok gázszámláját A Gazpromé lett az Emfesz? MTI
Cikkek Oszkó: nem adózik minden ingatlan! 
Privátbankár.hu | 2009. június 17. 08:46
Ismét határozottan cáfolta a pénzügyminiszter, hogy valamennyi ingatlant meg kívánná adóztatni a kormány
Cikkek Újraélesztik a roncspénzek az autópiacot 
Privátbankár.hu | 2009. június 17. 08:40
Bizonyítottak a roncsprogramok: egyes európai piacokon már észlelhetők a krízisből kilábalás első jelei
Cikkek Még egy hónapig izgulhatnak a felvételizők 
Privátbankár.hu | 2009. június 17. 08:17
Az idén várhatóan július 23-án derül ki, melyik felsőoktatási intézménybe nyertek felvételt a diákok. A jelentkezők kérelmük sorrendjén július 9-ig módosíthatnak.
Cikkek Netes butaság: céltáblává tesszük magunkat 
Privátbankár.hu | 2009. június 17. 08:10
A felnőtt magyar internetezők egyharmada jelezte, hogy már veszített el értékes fényképet, videót vagy pénzügyi dokumentumokat
Cikkek Amerika beteges marad 
Privátbankár.hu | 2009. június 17. 07:48
Az Amerikai Bankszövetség szerint az országban már a következő negyedévben vége lesz a recessziónak, de a szövetségi költségvetés hiánya és a munkanélküliség is tovább duzzad. "A gazdaság visszatér a növekedés szakaszába, de nem nyeri vissza egészségét" - mondta a szövetség egyik vezetője. A szövetség szerint lassan negyedévről-negyedévre mind jobban erőre kaphat az amerikai gazdaság, de még jó ideig nem lesz növekedése olyan jelentős, hogy a foglalkoztatás és az államháztartás terén keletkező súlyos károkat orvosolni tudja. Egyelőre a fogyasztói kiadások frontján mutatkozott az év első felében javulás, pontosabban stabilizálódás, valamint a pénzügyi piacok helyzete javult. A növekedés további támogatója lehet az ingatlanszektor. A munkanélküliség viszont még tovább súlyosbodik, 10 százalékos rátával éri majd el csúcsát - állítja az amerikai bankok szövetségének előrejelzése. A szövetség a recessziós szakasz harmadik negyedévi lezárulásával az eddigi egyik legoptimistább próféciával rukkolt ki az amerikai gazdaság kilátásairól. Jobb lenne a lett valuta leértékelődése?!  Reális félelem: leminősítik Amerikát? USA: a deficit még hatalmas probléma lehet MTI
Cikkek Szeretnek nálunk tanácskozni 
Privátbankár.hu | 2009. június 17. 07:45
Budapest a 8. helyre ugrott a Union of International Associations (UIA, Nemzetközi Szervezetek Szövetsége) 2008. évi rangsorában, a legkedveltebb konferenciahelyszínek listáján az előző évi 24. helyéről - derül ki a Magyar Turizmus Zrt. hírleveléből. A szervezet három kategóriát különböztet meg a rendezvények mérete, időtartama, illetve azok szervezői alapján. Az UIA listája szerint Magyarország az A és B kategóriákban a 20., a C kategóriában pedig a 21. helyet szerezte meg, összesen 175 konferencia vendégül látásával. Budapest mindhárom kategóriában a 8. helyen szerepel, 141 rendezvénnyel. Az UIA listája alapján Magyarország a 29., Budapest pedig a 24. helyen végzett 2007-ben a világranglistán. Jelentős változás az is, hogy Magyarország 2008-ban 14 várossal szerepel a UIA rangsorában (Balatonalmádi, Balatonfüred, Budapest, Debrecen, Győr, Lajosmizse, Miskolc, Pécel , Pécs, Siófok, Sopron, Szeged, Székesfehérvár, Veszprém), míg 2007-ben Budapest mellett csupán Pécs került fel a listára. A UIA frissen publikált adatai szerint 2008-ban az Egyesült Államokban, Franciaországban és Szingapúrban rendezték a legtöbb szervezeti konferenciát. A városok közötti versenyben Szingapúr, Párizs és Brüsszel állnak a lista élén. Az európai városok közül még Bécs (4.), Barcelona (5.), Genf (7.), Budapest (8.) és London (9.) szerepel a Top 10-ben - ismerteti a hírlevél. Szabályos és hatékony ügyvédi marketing Spórolnak az öltönyösök: felejtse el az üzleti utakat! MTI
Cikkek Rövidebb nyaralásra idén is futja 
Privátbankár.hu | 2009. június 17. 07:39
Hét nyugat-európai ország 3 és fél ezer lakosát megkérdezve az Ipsos azt állapította meg, hogy a lakosság 64 százaléka tervez nyári nyaralást
Cikkek Csúcsgépekre pazarolják az eü-pénzeket 
Privátbankár.hu | 2009. június 17. 07:34
Nem feltétlenül az egészségügybe kerülő pénz kevés, hanem annak felhasználásával vannak súlyos gondok.
Cikkek Ki mondta, hogy sok a gyes? 
Privátbankár.hu | 2009. június 17. 07:31
Csak viszonylag számít bőkezűnek a magyarországi családtámogatási rendszer nemzetközi összehasonlításban - írja szerdai számában a Világgazdaság
Cikkek Nincs most hely a külföldieknek 
Privátbankár.hu | 2009. június 17. 07:26
A regionális munkaügyi központok adatai, illetve szakemberek becslése szerint a gazdasági válság kezdete óta 11-12 ezer - részben feketén foglalkoztatott - külföldi vendégmunkás kényszerült arra, hogy hazaköltözzön Magyarországról - írja szerdai számában a Napi Gazdaság. A lap szerint a bejelentett csoportos létszámleépítések alapján a nyár végéig további 4 ezer külföldi távozására lehet számítani. Az Állami Foglalkoztatási Szolgálat adatai szerint az első negyedévben az egy évvel korábbinál 15 százalékkal kevesebb munkavállalási engedélyt adtak ki, illetve regisztráltak, s a második negyedévben is hasonló tendencia várható. A Dél-dunántúli Regionális Munkaügyi Központnál például a meghirdetett állások mintegy 15-20 százaléka külföldiek elbocsátása révén jön létre - írja a Napi Gazdaság. Munkaügyi szigor: a válság nem mentség Semmi reményt nem látnak a magyar fiatalok Van, ahol csökkent a munkanélküliség Napi Gazdaság
Cikkek Alapítványi elnök lesz Gyurcsány? 
Privátbankár.hu | 2009. június 17. 07:17
Akár napokon belül bejegyezhetik Gyurcsány Ferencet az MSZP pártalapítványának élére, ugyanis kedden a Fővárosi Bíróságon beadtak egy adatmódosítási kérelmet a Táncsics Mihály Alapítványra vonatkozóan - tudta meg a Magyar Nemzet. A lap szerdai száma emlékeztet arra: néhány héttel ezelőtt döntött úgy az MSZP parlamenti frakciója, hogy a pártalapítvány élére Lamperth Mónika helyett Gyurcsány Ferenc volt kormányfőt-pártelnököt nevezi ki. Ehhez a frakcióvezetőnek kellett beadnia a Fővárosi Bíróságra a változtatási kérelmet. A Magyar Nemzet a Fővárosi Bíróságon megtudta, hogy oda kedden beérkezett egy, a Táncsics Alapítványra vonatkozó adatmódosítási kérelem, ami szerdán kerül a bíró elé. Arról, hogy a kérelem az alapítvány elnöki posztjára vonatkozik-e, a bíróság munkatársa nem adhatott felvilágosítást - olvasható a lapban. Ön szerint az EP-választás eredményének lesznek belpolitikai következményei? Szavazzon! Fidesz: a mát és a holnapot is felélték a szocialisták Vereség után: az SZDSZ Bajnai mögött! Nincs hely a kiszavazóknak az MSZP-listán?Magyar Nemzet
Cikkek Vásárolna a Magyar Telekom 
Privátbankár.hu | 2009. június 17. 07:10
Újabb informatikai cégek felvásárlása iránt érdeklődik a Magyar Telekom - mondta el a Világgazdaságnak Papp István, a társaság vezérigazgató-helyettese, aki a legvonzóbb befektetési célpontok közé elsősorban az egészségügyi, banki és kereskedelmi szoftverekkel, alkalmazásokkal foglalkozó fejlesztőcégeket sorolta. A lap szerdai számában megjelent interjúban Papp István elmondta, hogy a cégcsoport nemcsak Magyarországon keresi az akvizíciós növekedés lehetőségét az informatikai profilban. A vezérigazgató-helyettes szerint elsősorban azok az országok jöhetnek szóba, ahol a társaság a távközlési ágazatban már valamilyen szinten megvetette a lábát, vagyis főként a délkelet-európai államok, Macedónia, Montenegró, valamint Bulgária és Románia is. Ezt is megéltük: kevesebb mobilunk van mint tavaly MTelekom: dönthetnek, de nem választhatnak?Világgazdaság
Cikkek Miért hiszik az államfőről, hogy fideszes? 
Privátbankár.hu | 2009. június 17. 06:57
Tavaly október óta nőtt azoknak a száma, akik Sólyom Lászlót inkább megosztó, mint egységet teremtő személyiségnek látják állapította meg a Progresszív Intézet.
Cikkek Felszámolják a Demko Federt 
Privátbankár.hu | 2009. június 17. 06:34
Felszámolják a Demko Feder Kft.-t, a vállalkozás vagyonelemeit jelenleg egy társaság bérli, és folytatja a termelést, így a márkanév és a bolthálózat a fejlemények ellenére a piacon marad - írja szerdai számában a Népszabadság. A lap szerint saját fejlesztésű termékeivel a bútoriparban az elmúlt 20 évben márkanévvé vált magyar vállakozás 400 millió forintos adósságállományt halmozott fel. A társaság eszközeit három hónapja egy befektetőcsoport bérli és bérmunka szerződés keretében foglalkoztatja a dolgozókat is. A bérlő a Népszabadság információi szerint nem bútoripari cég. A felszámoló már döntött a létszámcsökkentésről, így a korábbi 75 alkalmazottból a bérlő cég csak 45-öt foglalkoztat. Eltűnt a pénz a Bábolnából Felszámolva: egyre több cég dobja be a törülközőt Menny és pokol: egy év alatt tönkrement a Herz? Népszabadság
Cikkek Vastagabb pénztárca kell a tankoláshoz 
Privátbankár.hu | 2009. június 17. 06:31
Emelte bruttó 4-4 forinttal a 95-ös benzin és a gázolaj literenkénti nagykereskedelmi árát a Mol Nyrt.  A Mol egy hete 6-6 forinttal növelte az üzemanyagok árát. A mostani változással a gázolaj ára literenként átlagosan 267 forintra, a benziné pedig 290-re emelkedik. A kutaknál 25 forintos árkülönbséget is tapasztalhatnak az autósok. Ha a következő hetekben nem csökken drasztikusan a benzin tőzsdei ára, július elseje után az áfa és a jövedéki adó növekedése miatt biztosan 300 forint fölötti lesz a 95-ös kiskereskedelmi átlagára. A benzin és a gázolaj ára tavaly június közepén érte el történelmi csúcsát, akkor a 95-ös átlagára 317 forint, a gázolajé pedig 335 forint volt. Szerdára valóság lesz: 290 forint a benzin! Több pénzzel menjen tankolniMTI
Cikkek Mára is ítéletidőt jósolnak 
Privátbankár.hu | 2009. június 17. 06:30
Az Országos Meteorológiai Szolgálat előrejelzése szerint szerdán a Szombathely-Cegléd-Záhony vonaltól délre az országban többfelé várható zivatar, viharos, 60-90 kilométer/órás széllökések, illetve jégeső kíséretében. Az OMSZ honlapján szereplő figyelmeztetés szerint délnyugaton néhol továbbra is előfordulhatnak heves zivatarok, amelyekhez 95-100 kilométer/órás széllökés, nagyobb méretű jég (2-3 centiméteres átmérőjű) vagy felhőszakadás társulhat. Kedden este Nagykanizsa térségében, Pécs környékén és Somogy megyében is károkat okozott a nagy erejű szél és jégeső. A vihar fákat döntött ki, háztetőket rongált meg, és a lehulló jégdarabok több autóban is kárt tettek. A vihar miatt két vonalon - Nagykanizsa és Gyékényes, valamint Kaposvár és Gyékényes között - szünetelt a vasúti közlekedés. Újra tombolt itthon a jégvihar és a szél A jég elvert mindent - törvényt módosítanak Szabolcsi viharkárok: eldurvulhat a helyzetMTI
Cikkek Vásott kölykök döntik romba a társadalmat 
Privátbankár.hu | 2009. június 16. 20:19
A tanulók tanteremben tanúsított rossz magaviselete öt iskolából háromban megakasztja az órák menetét - derül ki az új OECD-jelentésből.
KKV Ifjú magyar tudósok az élbolyban 
Privátbankár.hu | 2009. június 16. 19:05
Miközben itthon nincs igazi terv a természettudományos lehetőségek kiaknázására, tudósaink kiválóan teszik a dolgukat a nagyvilágban
Cikkek Újra tombolt itthon a jégvihar és a szél 
Privátbankár.hu | 2009. június 16. 18:28
Rövid ideig tartó, de nagyon erős szélvihar és jégverés csapott le kedd délután Zala megyére, részben ugyanott, ahol öt nappal ezelőtt. A Zala Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság ügyeletese az MTI-nek a jelentős számban érkező bejelentések miatt röviden csak annyit tudott elmondani: számos helyen fakidőléshez és sárfelhordáshoz riasztották őket, a viharos szél néhol háztetőt bontott meg. UV-riadó: extrém sugárzás lesz ma A jég elvert mindent - törvényt módosítanak  Szabolcsi viharkárok: eldurvulhat a helyzet MTI
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG