Hírek
Cikkek Nagyot dob a Molon az OMV 
Privátbankár.hu | 2009. március 30. 14:07
Londoni befektetési elemzők szerint alaposan átrendezi az osztrák OMV olajcég vállalatgazdasági alapmutatóit a Mol-részesedés hétfőn bejelentett eladása
Cikkek Gyurcsány: tisztességes embert ajánlunk 
Privátbankár.hu | 2009. március 30. 13:47
Bajnai Gordon személyében egy tisztességes demokratát, egy rendes szociáldemokratát ajánlunk miniszterelnöknek - jelentette ki Gyurcsány Ferenc hétfőn az Országgyűlésben. A leköszönő miniszterelnök Navracsics Tibor Fidesz-frakcióvezető napirend előtti felszólalására reagálva kijelentette: meg fogjuk védeni az új miniszterelnököt azok nemtelen támadásától, akik évek óta nem hajlandók egy egyenes mondatra, akik évek óta kizárólag arra használják befolyásukat, hogy Magyarországot hol megfélemlítsék, hol félrevezessék, és azért küzdenek, hogy az emberek között a meg nem értés, a megvetés és az ocsmány beszéd legyen a meghatározó. Mint mondta, bátran ajánlják az új miniszterelnököt Magyarországnak, mert érdemes rá, és a következő hónapokban is azért küzdenek majd, hogy ne kapjon többségi támogatást az a fajta Magyarország, amelyet egyik-másik ellenzéki politikus képvisel. A Fidesz szerint Bajnai Gordon személyében egy olyan miniszterelnök-jelöltet talált az MSZP és az SZDSZ, aki aktívan részt vett az elmúlt három év kormányzati semmittevésében - mondta Navracsics Tibor, a Fidesz frakcióvezetője napirend előtt az Országgyűlésben. Hangsúlyozta: az MSZP-nek és az SZDSZ is csak az a célja, hogy ne legyenek választások Magyarországon. Az SZDSZ elnöke azt kérte hétfőn a Parlamentben a Fidesztől, hogy támogassa a szakértői kormányt, álljon mögé, mert ez ma Magyarország érdeke. Fodor Gábor napirend előtti felszólalásában azt mondta, épp ideje volt lezárni ezt az időszakot. "Nehéz és komoly dilemma volt" - mondta a döntéshozatal folyamatára utalva. A liberális politikus több olyan érvet sorolt fel, amely miatt végül úgy döntöttek, meg kell adni az esélyt, hogy minél előbb cselekvőképes kormánya legyen az országnak. Az általuk megismert program reformprogram, a Reformszövetség elképzelésein alapul, amelynek segítségével kezelni lehet a válságot - jegyezte meg, fontosnak nevezve azt is, hogy egy párton kívüli szakember vezesse a kabinetet, s a felelős posztokon párton kívüli szakemberek álljanak. Nem lehet megengedni, hogy az elkövetkező hónapokban vergődjön Magyarország - hangoztatta az SZDSZ elnöke. Ön kit látna szívesen a miniszterelnöki székben? Szavazzon! Ötször annyian szeretnék Orbánt A piacot nem érdekli Bajnai Ütni fog Bajnai programja - megéri? Így húzna a nadrágszíjon Bajnai Orbán: késő szeptemberben szavazni MSZP-elnökség: Kiss, vagy Szekeres lehet a befutó? Sorra dőlhetnek be a kormányok a régióban Gyurcsány mindenről lemondott - jöhet Bajnai? Gyurcsány már pártelnök sem akar lenni MDF-nyitány: hiányzókkal és fordulattalMTI
Cikkek Ötször annyian szeretnék Orbánt 
Privátbankár.hu | 2009. március 30. 13:19
A Nézőpont Intézet hétvégi reprezentatív felmérése szerint nyolc százalék tartja alkalmasnak miniszterelnöknek Bajnai Gordont - tájékoztatta az intézet hétfőn az MTI-t. Az ötszáz, telefonon megkérdezett ember majdnem fele (45 százalék) Orbán Viktort szeretné kormányfőnek, míg a jelenlegi miniszterelnök-jelöltet, Bajnai Gordont csupán nyolc százalékuk tartaná alkalmasnak az ország vezetésére - olvasható az MTI-hez eljuttatott közleményben. A felmérés szerint a megkérdezetteknek mindössze hat százaléka tartja még alkalmasnak Gyurcsány Ferencet  kormányfőnek. Gyurcsány Ferenc megítélése két hét alatt sokat romlott: a korábbi, március 9. és 12. között végzett közvélemény-kutatáskor mért 55 százalékról 62 százalékra emelkedett a politikai életből való távozását óhajtók aránya. "Két hét elteltével az MSZP-szavazók 17 százaléka is Gyurcsány utáni korszakról álmodozik", korábban csak 7 százalékuk támogatta ezt - írták. A Nézőpont Intézet országos felméréséből az is kiderül, hogy háromból ketten előrehozott választást akarnak (64 százalék), és csupán a megkérdezettek ötöde (19 százalék) támogatja a miniszterelnök-cserét. Az MSZP-szavazóknak az ötöde (21 százalék) is az előrehozott választások pártjára állt - olvasható a közleményben. Ön kit látna szívesen a miniszterelnöki székben? Szavazzon! A piacot nem érdekli Bajnai Ütni fog Bajnai programja - megéri? Így húzna a nadrágszíjon Bajnai Orbán: késő szeptemberben szavazni MSZP-elnökség: Kiss, vagy Szekeres lehet a befutó? Sorra dőlhetnek be a kormányok a régióban Gyurcsány mindenről lemondott - jöhet Bajnai? Gyurcsány már pártelnök sem akar lenni MDF-nyitány: hiányzókkal és fordulattalMTI
Cikkek Fizetnek az ingatlanalapok 
Privátbankár.hu | 2009. március 30. 13:16
Az ingatlan befektetési alapok folyamatosan fizetnek a jegyeiket visszaváltó ügyfeleiknek, eddig 32 milliárd forint feletti kifizetést teljesítettek - mondta Farkas István, a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete (PSZÁF) felügyeleti tanácsának elnöke. A négy nyílt ingatlanalap zárttá alakulása kapcsán további néhány tízmilliárd forintos kifizetés várható - tette hozzá az elnök. Miután az ingatlanalapok múlt év novemberi felfüggesztését követő szabályzatmódosítások az ingatlanalapoknál 90 forgalmazási napos elszámolást határoztak meg, akik vissza akarták váltani befektetési jegyeiket, és az első lehetséges napokon ezt bejelentették, azoknak ezen a héten jár le a 90 napos határidő. Miután várható, hogy a befektetők egy része visszavonja az eladási megbízást, a pontos összeg csak e hét végén, vagy a jövő hét elején látható. Az elnök elmondta, hogy a PSZÁF már 2007-ben felhívta az ingatlan befektetési alapok figyelmét arra, hogy részletesebb tájékoztatást adjanak a befektetőknek magukról, és ha szükséges ezt a felhívást a felügyelet újra megismétli. Fontos információ például a bérbe adott ingatlanoknál a bérleti idő és a bérleti díj devizaneme, a területi elhelyezkedés, és az alap által érvényesített költségek is. Jelenleg az ingatlanok értékelése került előtérbe, a felügyelet legalább két módszerrel történő értékelést vár el - mondta Farkas István. Az elnök kitért a tájékoztatón arra is, hogy a szabályozásban lévő hézagokat és ellentmondásokat fel kell oldani, de erre a PSZÁF, mint jogalkalmazó nem jogosult. Példaként említette: eldöntendő, hogy a 90 napos elszámolási idő az ingatlanalapok alapjaira is vonatkozik-e. Befektetési alapok: újra jó üzlet? Befagyasztott ingatlanalapok: csak semmi pánik!MTI
Cikkek A piacot nem érdekli Bajnai 
Privátbankár.hu | 2009. március 30. 13:10
A piacokra Bajnai Gordon kormányfői jelölése ellenére is semleges hatással van a belpolitikai helyzet változása - vélekedtek az MTI által megkérdezett elemzők. A hétfői lapokban, illetve internetes portálokon elkezdődtek a találgatások Bajnai Gordon programjáról, miután hétfőn hajnalban nyilvánvalóvá vált, hogy az SZDSZ támogatja Bajnai Gordon nemzeti fejlesztési és gazdasági miniszter kormányfői jelölését. A sajtóban többnyire ötszáz milliárd forint körülire becsülik a Bajnai-program másfél évre tervezett megszorításait. Török Zoltán, a Raiffeisen Bank elemzője szerint a 2006-os Gyurcsány-csomag kiegészítése Bajnai Gordon kormányfő-jelölt valószínűsített programja. Az elemző úgy vélekedett, hogy összességében semleges hatást gyakorol a piacokra a belpolitikai helyzet változása, mivel véleménye szerint az "alap forgatókönyv" valósult meg a hétfői megegyezéssel, vagyis várható volt, hogy az MSZP és az SZDSZ előbb-utóbb megegyezik a jelölt személyében. Hozzátette: a kisebbségi kormányzás alatt tapasztalt politikai bizonytalanság nem változik egy esetleges Bajnai-kormány alatt sem. Bajnai Gordon stabilizációs programjának nagyságrendjéről Török Zoltán azt mondta: ez a "minimum program", amely a jelenlegi gazdasági helyzetben, Magyarország fizetésképtelenségének elkerülése érdekében elvárható, ennél azonban még nagyobb kiadáscsökkentésre lenne szükség. A hosszú távú növekedéshez tovább kellene faragni a kiadásokat, így oktatási, egészségügyi és önkormányzati reformra is szükség lenne. Hozzátette: ez nem várható el egy egy évig hivatalban lévő kormánytól. Ön kit látna szívesen a miniszterelnöki székben? Szavazzon! Barcza György, a K&H Bank vezető elemzője szerint is semlegesen reagálhat a piac Bajnai Gordon kormányfői jelölésére, illetve gazdasági programjára. Kifejtette: egyrészt nyilvánvalóvá váltak azok a félelmek, amelyek szerint a költségvetés helyzete rosszabb a vártnál, és nagyobb, mintegy 500 milliárd forintos kiadáscsökkentésre van szükség. Másrészt viszont pozitívan hathat az a tény, hogy a múlt héthez képest immár jobban körvonalazódik a belpolitikai helyzet megoldása és a válságkezelő program. Megerősödtek a kamatemelési várakozások, és a következő hónapokra 1 százalékpontos jegybanki alapkamat-emelést áraz a piac - mondta Barcza György. Hozzátette: az ez irányú várakozásokat erősíti, hogy a márciustól várható inflációs adatok rosszabbak lehetnek amiatt, hogy a magasabb euró-forint árfolyamhoz igazított piaci árak ekkortól jelenhetnek meg a termelők és a cégek áraiban. A Bajnai-csomag nagyságrendjéről az elemző azt mondta: a jelenlegi helyzet orvoslására elegendő a valószínűsített 500 milliárdos megszorító csomag. Ütni fog Bajnai programja - megéri? Így húzna a nadrágszíjon Bajnai Orbán: késő szeptemberben szavazni MSZP-elnökség: Kiss, vagy Szekeres lehet a befutó? Sorra dőlhetnek be a kormányok a régióban Gyurcsány mindenről lemondott - jöhet Bajnai? Gyurcsány már pártelnök sem akar lenni MDF-nyitány: hiányzókkal és fordulattalMTI
Cikkek Totális depresszió az eurózónában 
Privátbankár.hu | 2009. március 30. 13:02
Márciusban rekord alacsony szintre esett az euróövezet gazdasági hangulata, csakúgy mint az inflációs várakozások. A mutató erősíti az Európai Központi Bank (EKB) csütörtöki kamatdöntésével kapcsolatos kamatcsökkentési várakozásokat. Az euróövezeti 16 országában a gazdasági hangulat Európai Bizottság által kezelt mutatója 64,6 pontra esett a februári 65,3 pontról. Az elemzők 65,5 pontot vártak. A mutató 1990-ben kezdődött nyilvántartása óta ez a legalacsonyabb érték. A mutatót alkotó részindexek - az ipari termelés, a szolgáltatási mutató és a fogyasztói hangulat - mindegyike gyengébb volt a várakozásoknál, és a februári értéknél. Az inflációs várakozások ugyanakkor tovább csökkentek februárhoz képest, és szintén az eddigi mélypontra estek. A befektetők elkerülik a Tátrai Tigrist is Néhányan komolytalanok: veszélyben az euró  Elértük a mélypontot: innen már csak felfelé?  MTI
Cikkek Megint drágul a benzin 
Privátbankár.hu | 2009. március 30. 12:58
Emeli bruttó 6-6 forinttal a 95-ös benzin és a gázolaj literenkénti nagykereskedelmi árát szerdán a Mol Nyrt. - értesült piaci forrásokból hétfőn az MTI.  A Mol legutóbb egy hete emelte bruttó 3-3 forinttal a 95-ös benzin és a gázolaj árát.  A mostani emeléssel a benzin átlagára 264 forintra, a gázolajé pedig 259 forintra nő.  A kutaknál 10-25 forintos árkülönbséget is tapasztalhatnak az autósok.  Az emelést piaci folyamatokkal magyarázzák az elemzők. Mától drágábban tankolunk Drágul a benzin és a dízel is MTI
Cikkek Ütni fog Bajnai programja - megéri? 
Privátbankár.hu | 2009. március 30. 12:55
Bajnai Gordon szerint válságkezelő programjának végrehajtása fájni fog. "Sokaktól követel majd áldozatot, lemondást, de őszintén hiszek abban és ezért őszintén mondom önöknek: meglesz az eredménye" - mondta első, miniszterelnök-jelöltként tett sajtónyilatkozatában a Parlamentben
Makro / Külgazdaság A magyar levél is célba talál Romániában 
Privátbankár.hu | 2009. március 30. 12:07
A magyarul címzett leveleket is kézbesítik Romániában - derült ki a Civil Elkötelezettség Mozgalom (CEMO) elmúlt hónapokban elvégzett tesztjéből. A marosvásárhelyi civil szervezet önkéntesei címére küldött ki leveleket decembertől kezdődően, hogy tesztelje a román postát, kézbesítik-e a magyarul megcímzett leveleket - mondta Szigeti Enikő, a CEMO ügyvezető igazgatója.     Olyan utcaneveket választottak, amelyek lefordítható köznevek, mint például Rózsa utca, Áldás utca, Ibolya utca. A borítékokon a helység és az utca nevét kizárólag magyarul tüntették fel. Marosvásárhely esetében a hivatalos kétnyelvű utcajegyzéket használták a címzéshez. A több tucat levél - egyetlen kivételével - mind eljutott a címzetthez - tette hozzá Szigeti Erika. A kivétel Marosvásárhelyen a Párkány sétány (Aleea Cornisa) volt.     A CEMO ügyvezető igazgatója hangsúlyozta, hogy Romániában nincs semmilyen törvényi akadálya annak, hogy magyarul szerepeljen a cím a borítékokon. A húsvét közeledtével megnövekvő képeslapforgalom miatt minél több ember figyelmét szeretnék felhívni arra, hogy szakítsanak a korábban rögzült szokásokkal, éljenek anyanyelvi jogaikkal, és használják a magyar utcaneveket.MTI
KKV Biztosítások az interneten: direkt biztonságos 
Privátbankár.hu | 2009. március 30. 11:46
2008-ban a harmadik legnépszerűbb online termék vagy szolgáltatás az online biztosítás volt. Mennyire biztonságos a direktbiztosítás?
Cikkek Így húzna a nadrágszíjon Bajnai 
Privátbankár.hu | 2009. március 30. 11:37
Többnyire félezer milliárd forint körülire becsülik a Bajnai-program másfél évre tervezett megszorításait egyes lapok, illetve hírportálok, de van ezermilliárdos számítás is a kiadáscsökkentésre. Felcsendültek a már jól ismert dallamok: 13. havi, gyes, gyed, családi pótlék, szocpol, gázár- és kamattámogatás
Cikkek Pénzügyek: neten egyre aktívabbak vagyunk 
Privátbankár.hu | 2009. március 30. 11:17
Tavaly szeptember végén 1,9 millió lakossági és 300 ezer vállalati ügyfél intézte interneten keresztül banki ügyeit
Befektetés A Mollal vesztette el szüzességét a Surgutneftegas 
Privátbankár.hu | 2009. március 30. 10:44
A Surgutneftegas számára ez az első külföldi beruházás - mondta el az MTI kérdésére telefonon Rajsza Hotcsenko, az egyik legnagyobb orosz energetikai konszern sajtószolgálatának vezetője Szurgutból telefonon hétfőn. Ugyancsak kérdésre válaszolva hozzátette: a társaság nem zárkózik el további hasonló beruházásoktól, de egyelőre konkrét tervei nincsenek: a felmerülő lehetőségeket alkalmanként fogják megvizsgálni. A Mollal kapcsolatos tervekre-elképzelésekre a sajtós nem kívánt kitérni, csupán annyit mondott, hogy az üzletkötés még le sem zárult, az esetleges konkrét elképzelésekről majd a cég vezetése ad idejében tájékoztatást.  A Surgutneftegas Oroszország egyik legnagyobb kőolaj- és földgáz-ipari konszernje, amelyben számos, nagy kőolaj- és földgáz-tartalékokkal rendelkező korábbi állami vállalat tömörült 1993-ban, a Szovjetunió összeomlása után. Székhelye a Hanti-Manszi Autonóm Körzetben lévő Szurgut. A hírek szerint a Kremllel igen jó kapcsolatban álló konszern élén a kezdetektől fogva Vlagyimir Leonyidovics Bogdanov vezérigazgató áll, aki 18983-tól fogva töltött be vezető tisztségeket a szurguti olajmezőkön. Meg nem erősített feltételezések szerint a Szurgutnyeftyegaz áll a Baikalfinansgrup társaság mögött, amely 2004-ben megvásárolta a Yukos Yugansneftegas cégéhez tartozó fő olajlelőhelyeit.  Ugyancsak meg nem erősített hírek szerint a Surgutneftegas többek között Iránban, Líbiában, és (a háború előtt) Irakban tárgyalt olajkitermelési projektekről.  A konszern saját honlapja szerint jelenleg az oroszországi kőolaj-kitermelés 13, a gázkitermelés 24 százalékát hozza felszínre, ezzel az orosz konszernek között a negyedik, illetve a második helyen áll, de a kitermelési célú fúrások és a lelőhelyek kutatása terén a Surgutneftegas az összes többi orosz konszernt megelőzi. Robbant a Mol: 30 százalékos is lehet a mai plusz MTI
Cikkek 10-ig meg sem áll a munkanélküliség 
Privátbankár.hu | 2009. március 30. 10:38
Az MTI által megkérdezett elemzők szerint a 9,1 százalékos munkanélküliségi ráta kicsivel magasabb a várakozásoknál, de a növekedés ténye nem volt meglepő. Lesz még rosszabb is
Befektetés Robbant a Mol: 30 százalékos is lehet a mai plusz 
Privátbankár.hu | 2009. március 30. 10:25
A Mol árfolyama 15 százalékkal 11.430 forintra nőtt hétfőn, miután a reggeli felfüggesztés után 10 órakor újraindították a papír kereskedését. A kereskedési nap további részére a tőzsde a Mol papírokra vonatkozóan az ajánlati árkorlátozást 30 százalékra szélesítette a szokásos 15 százalékról. A Mol papírok kereskedését hétfőn reggel még a tőzsdenyitás előtt azért függesztették fel, mert az OMV reggel jelentette be, hogy eladta a Mol-ban lévő teljes, 21,2 százalékos részesedését az orosz Surgutneftegas-nak. Részletek>> Az orosz olajipari társaság tulajdonszerzése a Molban meglepetést keltett ipari körökben, ugyanis az orosz cég eddig nem aktivizálta magát külföldi cégek felvásárlása terén, szemben más orosz olajipari cégekkel, amelyek világszerte vásárlásokkal használták ki a nyersanyagpiacokon adódó lehetőségeket. Friss tőzsdei árfolyamok MTI
Cikkek Autó-mamutok: újabb gázfröccs a csőd felé vezető úton 
Privátbankár.hu | 2009. március 30. 10:07
A General Motors és a Chrysler autóipari konszernek válságból való kilábalást célzó átalakítási tervei nem valósíthatók meg a jelenlegi formájukban - jelentette be hétfőn az a munkacsoport, amelyet Barack Obama elnök hozott létre a két konszern több milliárd dolláros állami támogatási kérelme elbírálására. Ezzel a konszernek még közelebb kerültek a csődhöz. Obama elnök vasárnap közölte, hogy a GM és a Chrysler nem tettek eleget azóta, hogy decemberben 17,4 milliárd dolláros állami segítséghez jutottak. A GM 30 milliárd dolláros új hitelt kért, az Obama vezetés azonban csak a következő 60 napra biztosítja a konszern működését, és a GM-nek ezalatt  új vezetés irányításával kell kidolgozni egy sokkal átfogóbb átalakítási tervet. Rick Wagoner vezérigazgatót, aki 2000 óta vezette a General Motors-ot, a kormányzati munkacsoport javaslatára lemondatták. Hétfőtől az igazgatótanács többségét is új személyekkel váltják fel. A Chrysler 5 milliárd dolláros új hitelért folyamodott. A vállalat ehhez egyelőre nem jut hozzá,  30 nap áll rendelkezésére ahhoz, hogy az olasz Fiat SpA konszernnel véghezvigye a fúzióját, a hitelezőivel megállapodjék, és csak ha ez megtörténik, jut hozzá a működéséhez szükséges kormányzati pénzekhez. A Fiat 35 százalékos részesedést kíván szerezni a Chryslerben. A kisautókat csak nagy bajban szeretjük Eiffel-terv: Fiat-PSA fúzió a láthatáron A Chryslernek nincs esélye Már csak a csőd mentheti meg az autógyárakat MTI
Cikkek Gyengén kezdte a hetet a forint 
Privátbankár.hu | 2009. március 30. 09:56
Gyengült a forint, hétfőn reggel kilenc órakor 306,35 forint volt az euró a budapesti bankközi piacon a péntek délutáni 303,20 forint után. Hajnalban 306 és 307,50 forint között alakult az euró, majd kora reggel 308 és 309 forint között születtek a kötések, később kissé javult a forint pozíciója.     A kereskedők mind az árfolyam hirtelen változásait, mind az elért árfolyamszintet a világban eluralkodott kockázatkerülésnek tulajdonítják. A forint helyzetét természetesen a belpolitikai helyzet, a miniszterelnök keresés újabb és újabb fordulatai is negatívan befolyásolják - mondták a kereskedők. A forint reggeli mélyrepülését minden bizonnyal erősítették néhány, a magas árfolyamot kihasználó magyar exportőr eladásai, ám azt, hogy akár középtávon milyen trend alakul ki, egyelőre még nem lehet látni. Legfrissebb devizaárfolyamokMTI
Makro / Külgazdaság Csak a Fidesz-tábor elég tüzes 
Privátbankár.hu | 2009. március 30. 09:38
A Szonda Ipsos felmérése szerint erősödnek a pártokkal szembeni ellenérzések, növekszik a közéleti apátia, romlik a közhangulat
Cikkek Mol: felfüggesztve 
Privátbankár.hu | 2009. március 30. 09:17
Felfüggesztették a Mol papírok kereskedését a Budapesti Értéktőzsdén hétfőn reggel, még a kereskedés megkezdése előtt - olvasható a BÉT honlapján. Mint arról reggel beszámoltunk, az OMV eladta a Molban lévő teljes, 21,2 százalékos részesedését az orosz Surgutneftegas-nak. Részletek>> Friss tőzsdei árfolyamok MTI
Cikkek Több és idősebb munkanélküli 
Privátbankár.hu | 2009. március 30. 09:14
A munkanélküliek száma 378 ezer főre emelkedett, ami 9,1%-os munkanélküliségi rátát jelentett - közölte a KSH. A mutató legutóbb 8,4 százalékon állt
Cikkek Kétszázas mínusszal nyitott a BUX 
Privátbankár.hu | 2009. március 30. 09:06
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 201,63 pontos csökkenéssel, 10.976,67 ponton nyitott hétfőn. A legutóbbi, pénteki záró értékéhez képest a mutató így 1,80 százalékkal gyengült. Friss tőzsdei árfolyamokMTI
Cikkek Megbüntetnék az adómenedékeket 
Privátbankár.hu | 2009. március 30. 09:02
A jövő év végéig be kell indulnia a világgazdasági növekedésnek az eddig megtett költségvetési és banktámogató lépések, valamint a Nemzetközi Valutaalap átalakítása és tőkefeltöltése révén
Cikkek Munkahelyet teremt a vasárnapi zárás? 
Privátbankár.hu | 2009. március 30. 08:51
A Kereskedelmi Alkalmazottak Szakszervezete (KASZ) szerint az üzletek vasárnapi zárva tartásával munkahelyet lehetne megtartani. Sáling József, a KASZ elnöke az MTI-nek elmondta, hogy a gazdasági válság kezeléseként fel lehetne vetni az üzletek vasárnapi zárva tartását, amelynek fontos szerepe lenne a munkahelymegtartáson túl a munkahelyi légkör javításban.     A szakszervezet szerint ha egy nappal rövidülne a boltok nyitva tartása, a meglévő létszámot ideálisabban be lehetne osztani, csökkenne a cégek költsége, többek között azzal, hogy nem kellene vasárnapi túlórapótlékot fizetni. Sülve-főve: indul a nagy sonkaszezonMTI
Cikkek Foltos javulás: Obama bizakodik 
Privátbankár.hu | 2009. március 30. 08:48
Már látszanak a stabilizáció első jelei az eddig megtett válságellenes lépések hatására - mondta az amerikai elnök, aki hitet tett a bajba került feltörekvő gazdaságok megsegítése mellett
Cikkek Mol nélkül maradt az OMV 
Privátbankár.hu | 2009. március 30. 08:32
Az OMV eladta a Molban lévő teljes, 21,2 százalékos részesedését az orosz Surgutneftegas-nak - közölte az osztrák olajtársaság. Az ügylet értéke az OMV közleménye szerint 1,4 milliárd euró, a tranzakciót követően az osztrák olajtársaságnál nem maradt Mol-részvény. Hétmillió Mol-részvényt vásárolt vissza az OMV 12%-a van az OMV-nek a Molban Újra 5% fölött az OMV a MolbanMTI
Cikkek Újból az IMF-nél kalapozhatunk? 
Privátbankár.hu | 2009. március 30. 08:25
A jelenlegi helyzet alapján valószínűleg elkerülhetetlen lesz egy második IMF-csomag igénybevétele jövőre - nyilatkozta Kopits György, a Költségvetési Tanács elnöke a Magyar Nemzetnek. "Most isszuk a levét annak, hogy a nemzetközi piacok elmúlt években tapasztalt pénzbőségét és uniós tagságunk áldásos hatásait a kormányok rosszul értékelték" - fogalmazott a közgazdász. Hozzátette: régóta nyilvánvalóak voltak a túlköltekezés kockázatai. Kopits György szerint hazánk elemi érdeke, hogy fegyelmezett költségvetési politikával biztosítsa az államadósság finanszírozhatóságát és az euró mielőbbi bevezetését - olvasható az újság mai számában. IMF-hitel: a kormány az FHB-t menti először IMF: a magyar kormány a helyén van A helyzethez igazodik az IMF IMF: Románia kap, de nem annyit, mint a magyarokMTI, Magyar Nemzet
Cikkek Külföldi munka: egyre több a hoppon maradt 
Privátbankár.hu | 2009. március 30. 08:18
Egyre több magyar munkavállaló kerül bajba a nyugat-európai országokban
Cikkek 25 százalékos hátrányban a nők 
Privátbankár.hu | 2009. március 30. 08:06
A nők bérhátrányára hívta fel a figyelmet az MSZP nőtagozata és a MSZOSZ női választmánya
Cikkek A többség nem várna egy évet a választással 
Privátbankár.hu | 2009. március 30. 07:43
Legyenek előrehozott választások - így válaszolt a megkérdezettek 52 százaléka a Szonda Ipsos által készített felmérésben arra a kérdésre, hogy mi lenne jobb az ország számára
Makro / Külgazdaság Orbán: késő szeptemberben szavazni 
Privátbankár.hu | 2009. március 30. 07:39
A mostani helyzetben a Fidesz egy dolgot tud tenni: újra és újra a parlament feloszlatását kezdeményezi - mondta Orbán Viktor, a párt elnöke vasárnap
Cikkek MSZP-elnökség: Kiss, vagy Szekeres lehet a befutó? 
Privátbankár.hu | 2009. március 30. 07:23
Miniszterelnök-jelölés és elnökválasztás is lesz az MSZP április 5-ei kongresszusán, amelyet két héttel a kétévente kötelező tisztújítás után tartanak. Az MTI úgy tudja, hogy Szekeres Imre elnökhelyettes vagy Kiss Péter alelnök az esélyes pártelnöknek.
Cikkek Mit vár a magyar: jobb, ha meg sem szólalunk 
Privátbankár.hu | 2009. március 30. 07:11
Sem az üzleti szféra, sem a lakosság nem volt még soha olyan pesszimista, mint márciusban - a GKI konjunktúra-index történelmi mélypontra esett
Cikkek Sorra dőlhetnek be a kormányok a régióban 
Privátbankár.hu | 2009. március 30. 06:49
Szakértői vélemények szerint további kormányválságokra kell számítani a kelet-közép-európai régióban és a Balkánon - nincs jelentősége annak, hogy melyik országban milyen színezetű kormány van hatalmom
Cikkek Bajnai szerződést kötne támogatóival 
Privátbankár.hu | 2009. március 30. 06:42
Bajnai Gordon az MSZP hivatalos kormányfőjelöltje, a nemzeti fejlesztési és gazdasági minisztert az SZDSZ is támogatásáról biztosította. Fodor Gábor nem számít arra, hogy a döntés a párt kettészakadásához vezetne
Cikkek Gyurcsány mindenről lemondott - jöhet Bajnai? 
Privátbankár.hu | 2009. március 28. 19:13
Benyújtotta lemondását Gyurcsány Ferenc a pártelnöki posztról szombaton.  A kormányfő az MSZP elnökségi üléséről távozóban erősítette meg a hírt az MTI-nek. "Meg tudom erősíteni, benyújtottam a lemondásomat, jövő hét végén új elnököt fog választani a Magyar Szocialista Párt" - közölte Gyurcsány Ferenc. A kormányfő hozzátette: elkezdődik szerinte "egy nagyon tempós, jó időszak". Remélem, hogy sikeres is lesz - tette hozzá a kormányfő. A miniszterelnök arról nem nyilatkozott, hogy Bajnai Gordon lesz-e a kormányfőjelölt, de azt mondta, biztosítani tudják a többséget az új jelöltnek. Szavai szerint konzultálniuk kell  még másokkal, egymással.  Hangsúlyozta: a következő 12 órában ki fog derülni, ki a jelölt. Gyurcsány Ferencet 10-20 tüntető árpádsávos zászlókkal, pfujolással és kiabálással fogadta, ezért nem tudott az épület előtt beszállni autójába. A Jókai utcában mintegy 50 rendőr állt sorfalat az úttest két oldalán. Az MSZP Jókai utcai székházából távozó elnökségi tagok nem nyilatkoztak az újságíróknak. A képviselők folyamatosan érkeznek a szocialista frakció ülésére a Képviselői Irodaházba, ahol tovább egyeztetnek a kialakult helyzetről. Érkezésekor egyik vezető politikus sem kívánt nyilatkozni. Az MTI információi szerint továbbra is három lehetséges jelöltről egyeztethet a frakció esti ülésén: Szekeres Imréről, Kiss Péterről és Bajnai Gordonról. A Képviselői Irodaházba nemrég megérkezett Kóka János, az SZDSZ frakcióvezetője is, aki nemmel válaszolt arra a kérdésre, hogy részt vesz-e az MSZP frakcióülésén. A Bokros-kormányba három párt is beleférne Londonból Bokrost kiabálnak Az egész ország ki van borulva Orbán: teremtsünk egy új világot! Orbán: mekkmestert keresnek, nem miniszterelnököt Az SZDSZ Bokrost akarja! Az SZDSZ besokallt: kiszállnak Lesz jelölt, de nagy a titkolózás Gyurcsány végjátéka egyre zavarosabb "Magyar kormányfőnek lenni kétes dicsőség" Kormányválság 2009 Minden, amit tudni érdemes: részletek >>>MTI
Cikkek Minden idők legrövidebb hétvégéje: óraátállítás! 
Privátbankár.hu | 2009. március 28. 18:32
Minden bizonnyal a mostani hétvége a legrövidebb az egész évben - rég volt ilyenre példa, és reméljük kevés lesz belőle a jövőben. A gázválság miatt a ledolgozandó szombat is a mostani hétvégére esett, és hajnalban az órákat is át kell állítani. Egy szabadnapot és egy órát vesztettünk el összesen
Cikkek Gyurcsány már pártelnök sem akar lenni 
Privátbankár.hu | 2009. március 28. 14:59
Gyurcsány Ferenc szerint nem válhat ketté a miniszterelnöki és az MSZP elnöki pozíció - mondta Nyakó István, az MSZP szóvivője a párt országos elnöksége ülésének szünetében újságíróknak. Nyakó István sajtóhírekre reagálva közölte, hogy Gyurcsány Ferenc miniszterelnök továbbra is fenntartja álláspontját, "hogy ha egy pártból jön a miniszterelnök, akkor egyben ő legyen a párt elnöke is". Hozzátette: a kormányfő szerint nem szabad kialakulnia két hatalmi centrumnak egy párton belül. A szóvivő elmondta, hogy Gyurcsány Ferenc mindezt alkalmazta saját helyzetére is, arra gondolva, hogy amikor kormányon van egy párt, akkor a párt vezetése és a miniszterelnöki pozíció ne váljon ketté. Ezt a felvetést az országos elnökség nem tartotta aktuálisnak - tette hozzá. Gráf Józsefből új Gyurcsányt csinálnak? Kettészakadt az MSZP elnöksége A Bokros-kormányba három párt is beleférne Londonból Bokrost kiabálnak Az egész ország ki van borulva Orbán: teremtsünk egy új világot! MTI
Cikkek A sótlan ételtől mi is sótlanok leszünk 
Privátbankár.hu | 2009. március 28. 14:45
A sós étel boldoggá és elégedetté tesz. Szinte antidepresszánsként hat, legalábbis a patkányokon végzett kísérletek tanúsága szerint
Makro / Külgazdaság Radicova: nem kell a magyarokkal fenyegetőzni! 
Privátbankár.hu | 2009. március 28. 14:32
Iveta Radicová, a szlovák ellenzék közös államfőjelöltje felszólította Ivan Gasparovic jelenlegi köztársasági elnököt, hogy állítsa le a lakosság megfélemlítését és ne használja a magyar kártyát választási kampányában, illetve nyilvánosan határolódjon el ezektől az akcióktól. "Felszólítom a Szlovák Köztársaság elnökét, hogy állítsa le a lakosság megfélemlítését, megosztását szlovákokra és más nemzetiségűekre, hagyja abba a magyar kártya használatát, nyilvánosan határolódjon el az ilyen módszerektől és ítélje el azokat" - jelentette ki Radicová szombaton Pozsonyban tartott sajtóértekezletén. MSZP-Fidesz bizalom a szlovák választások után Szlovák tankönyvek: nyertek a magyar nevek   MTI
Cikkek Orbán kettős állampolgárságot ígért Kárpátaljának 
Privátbankár.hu | 2009. március 28. 13:46
Kettős állampolgárságot ígért a Kárpátaljai Magyar Kulturális Szövetség (KMKSZ) ungvári jubileumi közgyűlésén szombaton Orbán Viktor, a Fidesz - Magyar Polgári Szövetség elnöke, azt hangsúlyozva, hogy a magyar nemzet újraegyesítése egyik alappillére pártja programjának. Az 1989. február 26-án megalakult KMKSZ ünnepi rendezvényének - huszadik, jubileumi közgyűlésének -  részvevőit köszöntve Orbán Viktor a legutóbbi magyarországi fejleményekre utalva kijelentette: "a változás úton van, és hamarost meg is fog érkezni". Ez pedig azt a reményt nyitja meg - tette hozzá a politikus -, hogy nincs már messze az idő, amikor a státustörvényt majd ismét módosítja a magyar Országgyűlés, és visszaírják azt a mondatot, amelynek a törlése árulás és önfeladás, amely mondat úgy hangzik: a magyar nemzet létezik. A Fidesz elnöke - emlékeztetve a 2004. december 5-i, kettős állampolgárságról szóló népszavazásra - kifejtette: akkor mégiscsak az igenek voltak többségben, és ha van egy rendes, becsületes népképviselete a magyarországi magyaroknak, akkor egy ilyen népszavazás eredményét - függetlenül attól, hogy az nem kényszerítő erejű - a demokrácia szokásaihoz híven, irányadó politikai tényként veszi figyelembe. Mivel itt erkölcsi tényről van szó, amely - mint fogalmazott - súlyosabb, mint a politikai tény, "ezért most már csak egy olyan parlamentre van szükség, amely ezt tudomásul veszi és a szükséges törvényt megalkotja, mint ahogy mi készen is állunk arra, hogy ezt a törvényt megalkossuk". A magyar nemzet újraegyesítése ugyanis egyik alappillére a Fidesz - Magyar Polgári Szövetség programjának - hangsúlyozta a magyar politikus. Orbán a hallgatóságának megígérte, hogy amint a Fidesz megkapja a lehetőséget az anyaországi magyarok és a kárpátaljai magyarok közötti kapcsolatok újraépítésére, akkor - mint hangsúlyozta - ezt a munkát a nemzeti elkötelezettségű magyarok, vagyis a KMKSZ segítségével végzi majd el. A KMKSZ és a Fidesz megalakulását felelevenítve Orbán kifejtette: sokan úgy érzik, hogy ismét ott tartunk, ahol húsz éve, mert Magyarországon "ma ismét azok vannak hatalmon, akik két évtizeddel ezelőtt is tönkretették, a csőd szélére vitték a hazánkat". És akárcsak akkor - folytatta -, "most is, miközben próbálnak kihátrálni a számonkérés elől, és próbálják szétteríteni a felelősséget, megosztani az embereket, igyekeznek elkerülni a demokratikus választásokat". A kárpátaljai magyarok nehéz helyzetét elemezve a Fidesz elnöke hangsúlyozta, hogy a nemzetrész nem kap segítséget az anyaországtól, erre nincs meg sem a politikai szándék, sem pedig az anyaország nemzetközi súlya, tekintélye. Hozzátette: Magyarország gyenge ország lett, a kormány immár nem csupán a határon túliakat, de a saját polgárait is cserbenhagyta. Köszöntő beszéde végén Orbán hangsúlyozta: az anyaország nagy bajban van ugyan, de a Fidesz rendelkezik olyan szellemi erőkkel is, amelyekkel képes kivezetni az országot és a Kárpát-medencei magyarságot a jelenlegi súlyos helyzetből, és képes új perspektívát adni nemcsak az anyaországiaknak, hanem az egész magyar nemzetnek. Orbán: teremtsünk egy új világot! Orbán: mekkmestert keresnek, nem miniszterelnököt Az SZDSZ Bokrost akarja! Az SZDSZ besokallt: kiszállnak Lesz jelölt, de nagy a titkolózás Gyurcsány végjátéka egyre zavarosabb "Magyar kormányfőnek lenni kétes dicsőség" MTI
Cikkek Becsődölt a 21. bank is Amerikában 
Privátbankár.hu | 2009. március 28. 13:11
Ismét csődbe ment egy regionális bank az Egyesült Államokban: ezúttal a Georgiában lévő, atlantai székhelyű Omni National Bank az érintett - közölte a FDIC, a szövetségi betétbiztosító társaság. Az Omni már a 21-ik pénzintézet, amely az idén tönkrement az Egyesült Államokban, s a negyedik Georgiában. A 2000-ben alapított banknak tavaly december végén még 980 millió dollár volt az eszközállománya, s többek között Georgia, Illinois, Florida és Texas államban voltak fiókjai. A felügyeleti hatóság szerint a bank a kockázatos és a hibás ügyletek miatt veszítette el vagyonának jelentős részét. Az FDIC számára az idén eddig ez a csőd kerül a legtöbbe, a biztosítónak 290 millió dollárral kell helyt állnia. Kuporgatnak az amerikaiak Obama újraszabályozza a pénzügyeket Obama: dereng a fény az alagút végén MTI
Makro / Külgazdaság Bokros Lajos: nem leszek kormányfő 
Privátbankár.hu | 2009. március 28. 12:58
Az MDF EP választási kampánystartjára érkező Bokros Lajos nem állt szóba először az újságírókkal. Aztán bejelentette: nem vállalja a miniszterelnök-jelöltséget. Megsértődött?
Cikkek MSZP: egyre többen vakarják a fejüket 
Privátbankár.hu | 2009. március 28. 12:53
Szombat délután négy órára a fővárosba rendelték az MSZP megyei elnökeit - értesült szocialista forrásokból az MTI. A találkozót az MSZP megyei elnökei kezdeményezték - mondta az MTI érdeklődésére Nemény András, a szocialisták vasi elnöke. "Szeretnénk egyeztetni a kialakult helyzetről, reményeink szerint az országos elnökség tagjai is ott lesznek a találkozón" - mondta. Hozzátette: az MSZP legutóbbi kongresszusán született egy olyan megállapodás, hogy fontos döntések előtt az országos elnökség tagjai kikérik a megyei elnökök véleményét is. Gráf Józsefből új Gyurcsányt csinálnak? A Bokros-kormányba három párt is beleférne Fidesz: bárki is lesz, gyenge lesz  MTI
Cikkek MDF-nyitány: hiányzókkal és fordulattal 
Privátbankár.hu | 2009. március 28. 12:42
Dávid Ibolya az előrehozott választásokról is beszélt az MDF kampánynyitóján. Katona Kálmán el se ment, mert "amit ez a nő csinál, azzal nem ért egyet"
Cikkek IMF-hitel: a kormány az FHB-t menti először 
Privátbankár.hu | 2009. március 28. 12:26
Mivel a bankmentő csomag garanciarésze még nem hozzáférhető, az FHB feltehetően a tőkejuttatásra aspirál. Veres János szűkszavúan nyilatkozott, de nem volt nehéz kitalálni, ki kap először pénzt
Cikkek Salgótarján is elköszönhet egy nagy üzemétől 
Privátbankár.hu | 2009. március 28. 11:52
Bezárják az URSA Salgótarjáni Üveggyapot Zrt.-t, a döntés 120 dolgozó munkahelyének megszűnését jelenti - mondta Sarlós Gábor, a cég kommunikációs vezetője az MTI-nek szombaton. Sarlós Gábor közölte: április 20-án állítják le véglegesen a kemencéket, addig még folytatódik a termelés, és zajlik az egyeztetés a dolgozókkal, illetve a munkavállalói képviseletekkel. A bezárás oka az építőipari kereslet visszaesése. A spanyol Uralita cégcsoport leányvállalataként működő URSA ugyanakkor meg akarja őrizni magyarországi piaci részesedését, de a magyarországi piacon értékesítendő üveggyapotot a cég Szlovéniában működő gyárából szállítják. Ezért a salgótarjáni gyárban a termelést és a raktározást szüntetik meg, de a kereskedelmi és pénzügyi tevékenységet folytatják - mondta Sarlós Gábor. A salgótarjáni gyárat 1999-ben vásárolták meg, a gyár évi 13 ezer tonna kapacitásával az URSA/URALITA legkisebb üveggyapotgyártó egysége. Az URSA a madridi központú Uralita szigetelőanyagokkal foglalkozó divíziója, és Európa egyik legjelentősebb szigetelési építőanyagipari szállítója. Jelenleg Európa különböző országaiban 9 üveggyapot gyárat és 5 extrudált polisztirol keményhab üzemet működtet. Az 1907-ben alapított Uralita 2007-ben 1,1 milliárd euró forgalmat ért el. A cégcsoport 35 országban 38 gyárból álló hálózatot tart fenn, és 4059 embernek ad munkát. Létbizonytalanság fenyegeti az újságírókat Újabb elbocsátások több cégnél is  700 dolgozójától megválna az orosházi Linamar  Direkt hagyják veszni a Diósgyőri Acélműveket? A cégvezetők hite is odalett Vége a pölöskei szörpgyárnakMTI
Cikkek Gráffal helyettesítik Gyurcsányt a pártban és a kormányban? 
Privátbankár.hu | 2009. március 28. 11:28
A Népszabadság Online információi szerint a jelenleg is zajló MSZP elnökségi ülésen Gyurcsány Ferenc felajánlotta, hogy lemond a pártelnöki posztról Gráf József agrárminiszter javára. Az internetes újság úgy tudja: az ülésen nagy vita alakult ki erről, és úgy tudják, "már ott tartanak", hogy miniszterelnöknek is Gráfot jelöljék. Maga Gráf József egyébként nincs jelen az ülésen, mert nem tagja a párt elnökségének: a múlt szombati kongresszuson nem jelöltette magát újra. Ön kit látna szívesen a miniszterelnöki székben? Szavazzon! Gráf József a mostani felvetésről állítólag nem tud - olvasható a cikkben. Kettészakadt az MSZP elnöksége A Bokros-kormányba három párt is beleférne Londonból Bokrost kiabálnak Az egész ország ki van borulva Orbán: teremtsünk egy új világot! Orbán: mekkmestert keresnek, nem miniszterelnököt Az SZDSZ Bokrost akarja! Az SZDSZ besokallt: kiszállnak Lesz jelölt, de nagy a titkolózás Gyurcsány végjátéka egyre zavarosabb "Magyar kormányfőnek lenni kétes dicsőség" Kormányválság 2009 Minden, amit tudni érdemes: részletek >>> MTI
Makro / Külgazdaság Medvegyev nem üzletel a rakétapajzzsal 
Privátbankár.hu | 2009. március 28. 11:23
Nincs szó arról, hogy az amerikai rakétapajzselemek kelet-európai telepítése - illetve az arról való lemondás - és az iráni nukleáris fegyverek kérdése valamiféle csereüzlet tárgyát képezné Oroszország és az Egyesült Államok között, s ez nem is lenne megengedhető - mondta Dmitrij Medvegyev. Az orosz államfő a BBC brit műsorszórónak nyilatkozva - interjúját szombaton ismertették Moszkvában - azonban rámutatott: meggyőződése, hogy mindkét kérdésről szól lesz a Barack Obama amerikai elnökkel április elején, Londonban tartandó első személyes találkozóján. Medvegyev kijelentette: Moszkva kész részt venni az Afganisztánból kiinduló terrorista fenyegetés elleni fellépésben. Az oroszok megint nekimennének Európának? A Gazpromot egyáltalán nem érdekli a Nabucco   Az oroszokkal erősítünk  Obama titkos ajánlata Medvegyevnek  MTI
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG