Hírek
Cikkek Nem várt erősödéssel zárt a BUX 
Privátbankár.hu | 2007. június 13. 18:07
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 204,39 pontos emelkedéssel, 26.496,81 ponton zárt szerdán. A keddi záró értékéhez képest ez 0,78 százalékos erősödés. A részvénypiac forgalma áltag alatti, mindössze 21,7 milliárd forint volt, a vezető részvények közül erősödött a Mol és az OTP a keddi záráshoz képest. A kis és közepes részvények indexe, a BUMIX viszont 2,97 ponttal, 0,10 százalékkal 3.063,71 pontra nőtt. A délelőtti negatív hangulat alapján nem várt erősödést Keresztesi Andrea, a KBC Securities üzletkötője a pesti tőzsdén, de a frissen közzétett amerikai makrogazdasági mutatók délután lendületbe hozták az európai tőzsdéket is. A forgalom mérsékelt volt ugyan, de a 200 pontot meghaladó indexemelkedés mellett néhány kis papír a keddihez hasonlóan jól szerepelt szerdán is. A Fotex újabb csúcsárfolyamon, 965 forinton zárt, és forgalma a 20 százalékot javító Genesis-szel együtt közel volt az egymilliárd forinthoz. A legnagyobb forgalmat lebonyolító Mol árfolyama 0,82 százalékkal nőtt a keddi záróárhoz képest. Az OTP részvények 1,82 százalékkal drágultak. A Magyar Telekom 0,42 százalékkal gyengült. A távközlési részvény gyengülésében valószínűleg szerepet játszott a hozamszint emelkedése a nemzetközi állampapír piacon. A Richter papírok 0,27 százalékkal értek kevesebbet, mint kedden. Az Egis 0,05 százalékos gyengüléssel fejezte be a kereskedést. A Fotex árfolyama 1,37 százalékkal emelkedett. Folytatódott a Genesis napok óra tartó erősödése is. A részvény 20 százalékos erősödéséhez hozzájárulhatott, hogy a Genesis spanyolországi leányvállalata, a Genesis Solar Espana 14,67 millió euró beruházásösztönző támogatásban részesül. Nézze meg, hogyan zártak részvényei! MTI  
Cikkek Újabb ENSZ szerv költözik Budapestre 
Privátbankár.hu | 2007. június 13. 17:08
Budapestre telepíti az ENSZ Menekültügyi Főbiztossága új adminisztratív és szolgáltató központját - jelentette be Gál J. Zoltán, a Miniszterelnöki Hivatal államtitkára a szerdai kormányszóvivői tájékoztatón Budapesten. A központ elhelyezéséért négy város volt versenyben, Budapest mellett Bukarest, a malajziai Kuala Lumpur és az indiai Chennai. Az államtitkár a kormány és a külügyi tárca sikeres tárgyalásainak tudta be, hogy a nemzetközi szervezet a magyar fővárost választotta. Gál J. Zoltán emlékeztetett arra, hogy az elmúlt időszakban nem ez az egyetlen eset, amikor egy nemzetközi szervezet Magyarországra helyezi székhelyét. Példaként említette az ENSZ Mezőgazdasági és Élelmezési Világszervezete, a FAO Európai és Közép-Ázsiai Regionális Hivatal és Közös Szolgáltató Központját, valamint a Vöröskereszt és Vörös Félhold Társaságok Nemzetközi Szövetsége Európai Központját. Ezek a döntések egyértelműen azt jelzik, hogy Magyarország megítélése nemzetközi szinten is pozitív - hangsúlyozta. A kancellária államtitkára kitért arra, hogy a menekültügyi főbiztosság adminisztratív és szolgáltató központjában zömében magyarok fognak dolgozni, nagyjából 130 álláshelyet tölthetnek be. A kormány a központ számára az Ipoly utcában egy új építésű, minden uniós szabványnak megfelelő irodaépület négy felső emeletét bocsátja rendelkezésre. A központ telepítése az előzetes tervek alapján szeptemberben kezdődik és több lépcsőben 9 hónap alatt valósulhat meg az összes funkció áthelyezése - mondta az államtitkár. Magyarország bekerült az élbolyba Újabb ENSZ-szerv jön Budapestre? MTI
Cikkek A várakozásokkal ellentétben nem nőtt az amerikai benzintartalék 
Privátbankár.hu | 2007. június 13. 17:05
Nem nőtt múlt héten az amerikai kereskedelmi benzintartalék, ami nem felelt meg az előzetes, jelentős növekedést váró előrejelzéseknek és emiatt az olajpiacon az árak felfelé húzhatnak, a WTI olaj esetében 66 dollár közelébe. Az amerikai kormányzat szerdán tette közzé a tartalékadatokat: a nyersolaj-tartalék 0,1 millió hordóval nőtt, az úgynevezett feldolgozott termékeké 0,3 millió hordóval. A szakértők arra számítottak, hogy a múlt héten csökkent az amerikai olajtartalék, miközben bővült a benzintartalék és emelkedett a feldolgozott olajtermék-tartalék. A Reuters által kedden megkérdezett 14 elemző véleményének az átlaga szerint a június 8-án záródott héten az amerikai olajtartalék 0,5 millió hordóval mérséklődött volna az egy héttel korábbi 0,1 millió hordó bővülést követően. A benzintartalék kapcsán a szakértői várakozás átlagában 1,7 millió hordós növekedés szerepelt az egy héttel korábbi 3,5 millió hordós emelkedést követően. A fűtőolajat és dízelolajat tartalmazó feldolgozott olajtermék-tartalék esetében a szakértői előrejelzés 1,5 millió hordó emelkedésről szólt. Egy hete 1,9 millió hordóval nőtt. Szakértők szerint csökkent az amerikai olajtartalék MTI
Cikkek Újabb helyszín a miniszteri számla-ügyben 
Privátbankár.hu | 2007. június 13. 16:53
Egy hírportál szerint nem a Columbus Pub, hanem a Tranzit Art Café volt a helyszíne annak a rendezvénynek, amelyről a Manager Magazin egy áfacsaló miniszterről szóló cikkében írt
Cikkek Veres szerint kisebb lesz a hiány 
Privátbankár.hu | 2007. június 13. 16:22
Az államháztartás hiánya az idén minden számítás szerint a GDP 6,4 százalékát jelentő szinten belül marad - mondta Veres János pénzügyminiszter
Cikkek Külső hatásra gyengült a forint 
Privátbankár.hu | 2007. június 13. 16:21
Gyorsan és hektikusan változó árfolyammozgás mellett gyengült a forint szerdán a bankközi devizapiacon. Az eurót fél négy körül 253,60/70 forinton jegyezték a kedd délutáni 252,70/80 forint után. A forint 32 bázisponttal 10,17 százalékra gyengült a plusz/mínusz 15 százalékos ingadozási sáv erős oldalán. A világ devizapiacait az öt éve a legmagasabb, 5,22-5,33 százalékos hozamszint között ingadozó tízéves amerikai kincstárjegy rángatta. A forint kizárólag külső hatásokra reagált, a kereskedők elmondása szerint 860 millió eurót meghaladó forgalomban az uniós valutát 253,60 és 255,30 forint közötti széles sávban jegyezték. A délután közzétett amerikai kiskereskedelmi forgalmi, valamint export-import statisztikák megmozgatták a dollár kurzusát is. Reggel a dollárral 191,60/70 forinton, délután 190,80/191,00-en kereskedtek, míg előző nap délután 189,50/70-en forgott az amerikai valuta. A forintpiacon az overnight kamat 8 százalék körül maradt. A bankok a lejáró összegnél 66 milliárd forinttal többet, 548,9 milliárd forintot fordítottak 14 napos jegybanki kötvény jegyzésére. Ezzel a bankrendszer jegybanki kötvényállománya 1.064 milliárd forintra nőtt szerdától. A hosszabb lejáratokon l-2 bázisponttal emelkedett a kamatszint. A magyar állampapírpiacon is az amerikai tízéves kincstárjegy alakította a hozamokat. A hosszabb lejáratokon reggel 10-12 bázisponttal, délután 7-8 bázisponttal emelkedtek a hozamok. A rövid lejáratokon az idei évre beárazott 125 bázispontos alapkamat-csökkentés korrekciója folyik. Az emelkedő fejlett piaci hozamok miatt a piaci szereplők itthon egyre kevésbé tartják valószínűnek júniusban az alapkamat csökkentését, ez ugyanis tovább gyengítené a forintot. Legfrissebb devizaárfolyamok MTI
Cikkek Hitelek - még van hova fejlődni 
Privátbankár.hu | 2007. június 13. 16:04
Verseny van a magyar lakossági bankszektorban, egyes szegmensekben még erősebb is, mint az EU más országaiban, ezt támasztja alá a McKinsey által a Magyar Bankszövetség megbízásából készített tanulmány is - jelentette ki Erdei Tamás, a bankszövetség elnöke
Cikkek Tocsik Mártának 801 milliót vissza kell fizetnie 
Privátbankár.hu | 2007. június 13. 15:46
Tocsik Mártának vissza kell fizetnie 804 millió forintos sikerdíjából 801 milliót és annak 1996-tól számított kamatait az állam részére
Cikkek Leépítések és fizetéscsökkentés a BBC-nél 
Privátbankár.hu | 2007. június 13. 15:33
Szerdán a BBC-nél bejelentették: utána néznek a vezető szerkesztők és riporterek fizetésének, mert túl sok bírálat érte a társaságot, hogy túlfizeti őket. A jelentések szerint azonban a fizetésekkel kapcsolatos vizsgálatok, melyek a magas javadalmazások csökkentését is hozhatják, csak a jövő év elején kezdődnek. A bírálatok elsősorban arra vonatkoznak, hogy a BBC annyit fizet sztárjainak, mint például az ITV magántévé, amelyik elsősorban hirdetésekből finanszírozza magát és nem az adó- és díjfizetők pénzéből. Van olyan műsorvezető a BBC-nél, akinek három évre szóló szerződése alapján 18 millió angol fontot folyósít a rádió- és tévétársaság. Mindeközben anyagi helyzte miatt leépítéseket kellett bejelentenie, közel 4 ezrest. A hó elején vált ismertté, hogy több száz fővel csökkenhet a közszolgálati tévé- és rádiótársaság hírszolgáltatási részlegének létszáma a körvonalazódó új takarékossági intézkedések miatt. A BBC-nek egyedül a hírrészlege, a BBC News jelenleg kétezer újságírót alkalmaz; éves költségvetése 90 millió font (33 milliárd forint), amiben a BBC rádiók hírműsoraitól a negyven külföldi tudósítói poszt finanszírozásáig minden benne van. A kormány azonban azt írta elő a BBC működését szabályozó királyi charta esedékes felülvizsgálatában, hogy a hírműsorok költségvetését a következő öt évben évente 5 százalékkal csökkenteni kell. A BBC vezérigazgatója, Mark Thompson már 2005-ben meghirdette a cég egészét érintő takarékossági programját, amelynek keretében az akkori, 27 ezer fős alkalmazotti állományt eddig 14 százalékkal csökkentették. A részprivatizációs elemekkel kiegészített takarékossági terv kitűzött célja évi 355 millió font (130 milliárd forint) megtakarítás. A BBC, amelynek sem tévé-, sem rádióműsoraiban soha nincs reklám, kizárólag a háztartásonként jelenleg évente 127 fontos - összesen mintegy 3,8 milliárd fontnyi (1400 milliárd forint) - éves előfizetési díjból, valamint ismeretterjesztő, dráma- és egyéb saját produkcióinak külföldi értékesítéséből él. Hitelből fedezik a Magyar Rádió létszámleépítést Többszázas leépítés a BBC-nél MTI
Cikkek Külföldi befektetővel fejlesztene a debreceni reptér 
Privátbankár.hu | 2007. június 13. 15:30
A debreceni regionális nemzetközi repülőtér fejlesztése olyan stádiumba jutott, hogy a továbblépéshez, a jelentős forgalomnöveléshez komoly befektető partnert keres az önkormányzat - jelentette ki Kósa Lajos, a helyszínen tartott sajtótájékoztatón szerdán. A cívis város polgármestere elmondta: jelenleg német, olasz, kanadai, kínai és orosz befektetőkkel tárgyal a város vezetése a repülőtér-fejlesztésről. Tájékoztatása szerint a tárgyalások széles spektrumon folynak: szó lehet a repülőtér teljes eladásáról, koncesszióba adásáról, vagy esetleg az üzemeltetés átadásáról. Hozzátette: a 387 hektáron lévő repülőtér teljes mértékben önkormányzati tulajdonban van, eddig körülbelül négymilliárd forintot fordítottak a fejlesztésére, amiből hárommilliárd saját beruházás volt, 800 millió forintot európai uniós támogatásként a kármentesítési munkálatokra kaptak, amelyek 2008 végére fejeződnek be, 200 millió forint pedig a kormánytól származott. Kósa Lajos utalt arra, hogy ma már valódi repülőtérként néz ki a debreceni légi bázis, ahol tavaly több mint 40 ezer utas fordult meg, az idén 50 ezerre számítanak, de a repülőtér akár 300 ezer utast is képes évenként fogadni. Ennek megvalósítása érdekében keresik a külföldi befektető partnert - fűzte hozzá a polgármester, aki szerint a repülőtér fejlesztése - az utaslétszám mellett a teherforgalom beindítása - jól illeszkedik Debrecen gazdaságfejlesztési elképzeléseibe. Virág László, a repülőtér igazgatója hozzátette: a légi bázis biztonsága, megközelíthetősége és az utasok komfortérzetének javítása érdekében komoly fejlesztéseket valósítottak meg. Kétszeresére bővítették a repülőtéri parkolót, így 369 személygépkocsi és 16 autóbusz várakozhat térítésmentesen a repülőtér parkolójában. Tavaly 3.500 négyzetméter nagyságúra bővítették az utasforgalmi terminált, ahol számítógépes utas- és poggyászkezelési rendszer működik, s az utazók hat check-in pultnál vehetik fel beszállókártyájukat. Airport City lesz Ferihegyből MTI  
Cikkek Egyszerűsítené a külföldi munkavállalást az EU 
Privátbankár.hu | 2007. június 13. 15:11
Javaslatot tett szerdán az Európai Bizottság a szolgáltatási ágazatban még létező bürokratikus akadályok egy részének megszüntetésére, megfelelő biztosítást garantálva egyben a más országba küldött munkavállalóknak. Vladimír Spidla munkaügyi biztos brüsszeli közleményében hangoztatta, hogy a munkavállalók mozgása, "a mobilitás létfontosságú az Európai Unión belüli munkaerőhiány orvoslásához. A belső piacon szükségtelen korlátozások nem akadályozhatják a vállalkozásokat a kiküldött munkavállalók révén történő szolgáltatásnyújtásban." Hozzátette: "ugyanakkor a befogadó országoknak arányos ellenőrzési intézkedéseket kell tudniuk alkalmazni az illegális foglalkoztatás elleni küzdelem és a munkavállalók védelme érdekében". A bizottság egyebek között a bevált gyakorlatok átadását, egy kormányzati szakértőkből álló bizottság létrehozását, az igazgatási együttműködés szorosabbra fűzését javasolta, és jelezte azt is: szükség esetén jogsértési eljárást indít. Az unió szerint ki kell használni a jelenlegi időszakot MTI
Cikkek Rekord növekedés az amerikai kiskereskedelemben 
Privátbankár.hu | 2007. június 13. 15:07
Másfél év óta a legnagyobb ütemben, 1,4 százalékkal nőtt a kiskereskedelmi eladás az Egyesült Államokban májusban áprilishoz képest, jócskán meghaladva az elemzők 0,6 százalékos várakozását. Áprilisban még 0,2 százalékkal csökkent, márciusban 1,0 százalékkal nőtt az értékesítés. Az autóeladások nélkül számolt májusi eladás - amely az összes kiskereskedelmi értékesítés 20 százalékát teszi ki - 1,3 százalékkal nőtt. A becslések 0,7 százalékos növekedésről szóltak, az áprilisi stagnálást és a márciusi 1,1 százalékos növekedést követően. Májusban elsősorban az autókereskedők, az általános áruházak, a speciális ruházati üzletek, a számítógépeket árusító boltok értek el jó forgalmat. Váratlanul csökkent az amerikai kereskedelmi mérleghiány Amerikai kamatcsökkentés? Ugyan már! MTI  
Cikkek Az unió szerint ki kell használni a jelenlegi időszakot 
Privátbankár.hu | 2007. június 13. 14:42
Sürgette az Európai Bizottság szerdán, hogy az Európai Unió tagországai használják ki a gazdasági fellendülés jelenlegi időszakát az euróövezet stabilitását növelő intézkedések fenntarthatóságának biztosítására. "Rendkívül fontos, hogy az Európai Unió nemzeti kormányai kihasználják a szerencsés gazdasági helyzetet, és igyekezzenek szilárd és fenntartható költségvetési helyzetet teremteni" - szögezte az EU végrehajtó testülete abban a javaslatcsomagban, amelyet annak érdekében dolgozott ki, hogy növekedjék az euróövezet pénzügyi stabilitását biztosító paktum "prevenciós ágának" hatékonysága. A bizottság emlékeztetett arra, hogy a stabilitási és konvergenciaprogramok legutolsó frissítése szerint csak két országban (Magyarországon és a Cseh Köztársaságban) várható, hogy az államháztartási hiány 2008 végén meghaladja a GDP 3 százalékát. Ennek és a kiemelkedő gazdasági növekedést mutató három egymást követő év ellenére a jelenlegi politika mellett a 27 EU-tagállamból mindössze tíz fogja elérni középtávú költségvetési célkitűzését (több EU-tagország célja, hogy hiány nélküli, kiegyensúlyozott költségvetést érjen el középtávon, más országok célja pedig az 1 százalékot meg nem haladó hiány). A szilárd költségvetési politika előnyei világosak: a hiányok és adósságok csökkentésének és a költségvetések általános minőségjavításának eredményeként a tagállamok az innovációhoz, a beruházáshoz, az oktatáshoz és a foglalkoztatáshoz szükséges költségvetési forrásokat szabadíthatnak fel, az pedig megteremti annak a lehetőségét, hogy magabiztosabban szálljanak szembe a globalizáció és az öregedő népesség okozta kihívásokkal - szögezte le Joaquín Almunia, a gazdasági és pénzügyekért felelős biztos brüsszeli sajtótájékoztatóján. A hatékonyság növelésére tett javaslataiban a bizottság egyebek között kezdeményezte, hogy terjesszék ki az EU költségvetési felügyeletének hatályát a belső és külső egyensúlyhiányra. 0Sürgette Brüsszel a stabilitási és konvergenciaprogramokban megállapított költségvetési célok nemzeti jóváhagyásának javítását is: "jelentős javítások érhetők el a nemzeti költségvetések és az EU szintjén előterjesztett célkitűzések közötti kapcsolatot illetően, például a nemzeti parlamentek és az egyéb kormányzati ágazatok bevonásával a programok előkészítésébe és nyomon követésébe". Ugyancsak szükségesnek tartják Almuniáék a középtávú költségvetési tervek megbízhatóságának és hitelességének fokozását. "A tervektől való folytonos eltérés idővel komolyan alááshatja azok hitelét. A kiadások alakulásának fényében a költségvetési célok elérési módjára vonatkozó információ megkönnyítené a nemzeti költségvetési politikák értékelését" - húzta alá a bizottság közleménye. Nőtt az euróövezeti foglalkoztatás Almunia: nehéz, de szükséges a reformok útja Az unió szerint nem kellenek újabb ajánlások Magyarországnak MTI
Cikkek Újabb pályázat a tőzsdére készülő cégeknek 
Privátbankár.hu | 2007. június 13. 14:24
A Gazdasági és Közlekedési Minisztérium, a Budapesti Értéktőzsde Zrt. újra meghirdeti a tőzsdei bevezetésre készülő gazdasági társaságoknak szóló pályázatát
Cikkek Rekord alacsony szinten a román munkanélküliség 
Privátbankár.hu | 2007. június 13. 13:38
Romániában tizenöt év óta a legalacsonyabb szintre, 4,1 százalékra mérséklődött a munkanélküliség májusban az áprilisi 4,5 százalékról ás a tavaly májusi 5,4 százalékról - tette közzé a munkaügyi hivatal szerdán. Májusban 369.832-en, egy évvel korábban 481.176-an voltak állás nélkül. Romániában nagy a munkaerőhiány, miután az infrastrukturális beruházások, nem utolsó sorban a megnyíló EU-alapok segítségével, fellendülőben vannak, ám a rendszerváltás óta a munkaképes korúaknak több mint a 10 százaléka külföldre távozott, jobb kereset reményében. Nőtt az euróövezeti foglalkoztatás MTI
Cikkek Tovább gyűrűzik a Parmalat-botrány: ezúttal négy nagybank a célpont 
Privátbankár.hu | 2007. június 13. 13:35
Egy milánói bíró szerdán négy nemzetközi nagybank ellen nyújtott be vádiratot az olasz Parmalat élelmiszeripari vállalat 2003-as botrányával kapcsolatban, amely a legnagyobb  európai cégcsőd volt annak idején. A négy bank: a Citigroup, az UBS AG, a Deutsche Bank AG és a Morgan Stanley, valamint a pénzintézetek 13 alkalmazottja, amelyeket, illetve akiket azzal vádolnak, hogy nem tették meg a szükséges intézkedéseket, amelyekkel megelőzhetők lettek volna a Parmalat csődjéhez vezető bűncselekmények. A tavalyi évet már nyereséggel zárta a 2003-ban összeomlott, talpraállása óta jelentősen karcsúsodott olasz Parmalat tejipari vállalat: a konszern 192,5 millió eurós adózott eredményt ért el, miután 2005-ben még 300 ezer euró volt  vesztesége. Forgalma tavaly 4,4 százalékkal 3,84 milliárd euróra nőtt, adóssága 170 millió euróra csökkent a 2005-ös 369,3 millióról. Tavalyi, 350,7 millió eurós pénzforgalmi többletét (EBITDA) az idén 12-15 százalékkal várja nőni, bevételeiben az idén 3-5 százalékos bővülést vár a tavalyihoz képest. A 2003. decemberi összeomlása és részvényeinek kivezetése óta a Parmalat nyereséges kulcstevékenységeire karcsúsodott, még harminc országban van jelen, és továbbra is élen jár a világpiacon tartós tejből. A Parmalat részvényeivel 2003. decemberben szüntették meg a kereskedést a milánói tőzsdén, miután kiderült, hogy a cég könyvelésében hatalmas hiány mutatkozik. Ennek nyomán robbant ki az utóbbi évtized legnagyobb cégbotránya Olaszországban. A Parmalat akkor csaknem 14,5 milliárd eurós adósságot ismert el, majd csődöt jelentett. A vizsgálatok szerint évek óta meghamisították a mérlegadatokat, és a befektetőket félrevezető csalássorozatban bankok és könyvvizsgáló cégek is közreműködtek. A céget 2005. októberben vezették vissza a milánói tőzsdére. Nyereséggel zárt a Parmalat Nálunk még nem divat bevallani a stiklit MTI  
Cikkek Krónikus nővérhiány Szlovákiában 
Privátbankár.hu | 2007. június 13. 13:29
Szlovákiában már nemcsak a kórházakban, hanem a magánorvosi rendelőkben is érezhető a nővérhiány, írja a pozsonyi Pravda. Szakértők szerint súlyosbította a nővérhiányt, hogy a továbbra is alacsony fizetés dacára az EU-szabályozások jelenleg magasabb képzettséget várnak el a nővérektől, mint korábban, így érdemesebb továbbtanulva jobban fizető állásokat keresni az egészségügyi hierarchiában. Pozsonyi kórházi szakértők szerint az uniós csatlakozás óta az egészségügyi szakiskolákból nem jönnek közvetlenül végzős nővérek az egészségügyi rendszerbe, hanem továbbtanulnak magasabb képesítésért. Ugyanakkor az alacsony fizetések miatt a már dolgozó nővérek tömegesen hagyják el a pályát: tavaly 500 nővér ment hivatalosan külföldre dolgozni, míg sokan Németországban, vagy Ausztriában otthoni ápolóként dolgoznak. A szlovák nővér és bábakamara elnöke szerint Szlovákiában egy nővér éves fizetése jelenleg mintegy 5 ezer eurónak felel meg, míg például írországi társai 50 ezer eurót keresnek. Magánbiztosítók az egészségügyben- mit is akarunk? Gyurcsány: több biztosító nem jelent hosszabb sort MTI
Cikkek Emelkedett a hozamszint a kincstárjegy aukción 
Privátbankár.hu | 2007. június 13. 13:28
A hat hónapos diszkont kincstárjegy szerdai aukciójára érkezett 107,9 milliárd forintnyi ajánlatból csak a tervezett 25 milliárdnyit fogadta el az Államadósság Kezelő Központ. A hozamszint a három hónapos diszkont-kincstárjegy keddi aukciójához hasonlóan a féléves lejáraton is emelkedett. Az ÁKK tájékoztatása szerint az aukción az elfogadott 25 milliárd forintnyi ajánlaton felül 5 milliárdnyit bocsátottak ki saját számlás értékesítésre. Az aukción 7,67 százalékos átlaghozam alakult ki. Ez 12 bázisponttal magasabb a keddi, másodpiaci referenciahozamnál, a két héttel ezelőtt tartott legutóbbi aukció átlaghozamát pedig 14 bázisponttal haladta meg. Az aukción a legalacsonyabb elfogadott hozam 7,60, a legmagasabb 7,69 százalék volt. Az aukció lényegében a várakozásoknak megfelelőn alakult, a hozamszint emelkedése logikus következménye volt a nemzetközi hozamszintek növekedésének - mondták üzletkötők. Az állampapírok másodpiacán reggel 10-12 bázisponttal emelkedett a hozamszint - követve az 5,31 százalékos hozamon tetőző amerikai tízéves kincstárjegyet. Dél körül a hároméves magyar államkötvény hozama 7,25, az ötéves 7,15, a tízéves 6,93 százalék volt. A piacon további hozamemelkedésre számítanak: a hosszabb lejáratokon a nemzetközi piaci tendenciák követése, a rövidebb lejáratokon pedig az idei évre beárazott 125 bázispontos kamatcsökkentés visszaárazása miatt. A belföldi befektetők vásárolni még nem mernek, az eladással pedig még várnak - mondta az egyik szakember. A forint ugyancsak külpiaci hatásokra gyengült az euróval szemben, délelőtt az eurót 253,60-255,30 forint között jegyezték. Délben 254,75/95 forinton állt az euró kurzusa, míg kedden délután 252,70/80 forinton kereskedtek vele. Állampapír referenciahozamok, indexek MTI
Cikkek Ma már simán megy a metrópótlás 
Privátbankár.hu | 2007. június 13. 13:15
Megalapozatlannak tartja és cáfolja a VEKE állításait a BKV. Számos forgalomtechnikai változtatást valósítottak meg a metrópótló buszok vonalán - ma már egyáltalán nem volt fennakadás
Cikkek Airport City lesz Ferihegyből 
Privátbankár.hu | 2007. június 13. 12:33
A Budapest Airport új tulajdonosa, a Hochtief azzal számol, hogy a Ferihegyi Repülőtér évi kapacitása 2015-ig 20 millióra, 2025-ig pedig 30 millióra emelkedik
Cikkek Sólyom aláírta a költségvetési törvény módosítását 
Privátbankár.hu | 2007. június 13. 12:30
Sólyom László kedd reggel írta alá az idei költségvetésről szóló törvény módosítását, amelyet május 29-én fogadott el az Országgyűlés - közölte Wéber Ferenc, a köztársasági elnök sajtófőnöke az MTI-vel. "A köztársasági elnök aláírás előtt minden törvényt megvizsgál alkotmányossági szempontból; amennyiben meggyőződik alkotmányellenességéről, az Alkotmánybírósághoz kell fordulnia előzetes normakontrollért" - mondta Wéber Ferenc. Az államfő ebben az esetben aláírta a jogszabályt - hangsúlyozta. A törvény  a kihirdetése utáni 3. napon lép hatályba. Pokorni Zoltán, a Fidesz alelnöke keddi sajtótájékoztatóján arról beszélt: mivel a törvénymódosítást a parlament már elfogadta, bíznak abban, hogy Sólyom László köztársasági elnök alaposan megfontolja az aláírását, amire 15 napja van. Szerinte az Országos Választási Bizottság azért halasztotta el a döntést a Fidesz népszavazási kérdéseiről hogy időközben hatályba léphessen az a törvénymódosítás, amely az egészségügyi szolgáltatók éves költségvetésének részévé teszi a vizitdíjat, illetve a kórházi napidíjat, és ezzel igyekszik mindörökké lehetetlenné tenni, hogy erről a két kérdésről népszavazást lehessen tartani. Az alkotmány szerint a költségvetésről nem lehet országos népszavazást tartani. A 2006. évi CXV. törvény 2007. február 15-i hatállyal úgy módosította az egészségbiztosításról szóló 1997-es jogszabályt, hogy a vizitdíj és a kórházi napidíj az egészségügyi szolgáltató Egészségbiztosítási Alapból történő támogatásának minősül. A 2007. évi költségvetésről szóló törvény módosításában pedig az szerepel, hogy az Egészségbiztosítási Alapból a kötelező egészségbiztosítás ellátásairól szóló 1997. évi törvény szerint nyújtott támogatás a költségvetési rend szerint működő egészségügyi szolgáltatatók mindenkori éves költségvetésének a bevételét képezi. Orbán szerint van más kiút is a válságból MTI  
Cikkek Tovább folytatódik a sztrájk a Deutsche Telekomnál 
Privátbankár.hu | 2007. június 13. 12:27
Szerdán folytatódott a sztrájk a Deutsche Telekomnál annak ellenére, hogy a munkáltató és a ver.di szakszervezet képviselői folytatják a tárgyalásokat. Az előzetes nyilatkozatok szerint akár megállapodás is születhet a munkaügyi vitában, amely azért robbant ki, mert a társaságnál 50 ezer alkalmazott áthelyezésével új, kiszervezett szolgáltató céget terveznek létrehozni júliusban, és a vezetés tervei szerint az alkalmazottak hetente négy órával többet dolgoznának, és 9 százalékkal kevesebbet keresnének. A szakszervezeti szövetség szerda délután tárgyal a Deutsche Telekom néhány nappal ezelőtt előterjesztett legújabb ajánlatáról. A vezetés új javaslata szerint egyebek között új sikerbónuszt ajánlanának fel az alkalmazottaknak. Ez a kifizetés a kétszámjegyű tartomány felső részében lenne, és 2011-ben lenne esedékes. Ugyanakkor a vezetés a bércsökkentés ügyében is kész újra tárgyalni, és hajlandó jelentős összegeket invesztálni a dolgozók továbbképzésébe. A sztrájk ellenére is kitart a Telekom Oroszország beszállna a Deutsche Telekomba MTI
Cikkek Nőtt az euróövezeti foglalkoztatás 
Privátbankár.hu | 2007. június 13. 12:22
Az euróövezetben az első negyedévben 0,4 százalékkal - 533 ezer fővel - nőtt az állásban lévők száma az előző negyedévhez képest szezonális kiigazítással, és a foglalkoztatottak 1,4 százalékkal többen voltak, mint a tavalyi első negyedévben, jelentették az EU statisztikai hivatalában szerdán. Negyedévről negyedévre tovább gyorsult a foglalkoztatás növekedése, de éves összehasonlításban lassult. A tavalyi harmadik negyedévben 0,2 százalékkal, az utolsó negyedben 0,3 százalékkal bővült a foglalkozatás az előző negyedhez képest. Tavaly mind a második, mind a harmadik, mind az utolsó negyedben rendre 1,5-1,5 százalékkal többen voltak állásban, mint egy évvel korábban. Hat éve nem láttak ilyen optimizmust Minimálbérek és női munka az EU-ban MTI
Cikkek Almunia: nehéz, de szükséges a reformok útja 
Privátbankár.hu | 2007. június 13. 12:09
Nehéz, de szükséges reformok útján jár Magyarország annak érdekében, hogy konszolidálja államháztartását, hangoztatta Joaquín Almunia, az Európai Bizottság pénzügyi felelőse
Cikkek Az unió szerint nem kellenek újabb ajánlások Magyarországnak 
Privátbankár.hu | 2007. június 13. 12:04
Magyarország úton van afelé, hogy legkésőbb 2009-re az uniós kívánalmaknak megfelelően a hazai össztermék 3 százalékának megfelelő szint alá szorítsa államháztartási hiányát, áll abban az értékelésben, amelyet az Európai Bizottság adott ki szerdán a konvergencia-program teljesítésének állásáról áprilisban benyújtott magyar beszámolóról. Az Európai Unió végrehajtó testülete ugyanakkor azt is hangsúlyozta, hogy ehhez teljes egészében végre kell hajtani a szerkezeti reformok programját. A bizottság szerint nincs ok arra, hogy az Európai Unió újabb ajánlásokat adjon Magyarországnak a magas deficit miatt. Orbán szerint van más kiút is a válságból MTI  
Cikkek Orbán szerint van más kiút is a válságból 
Privátbankár.hu | 2007. június 13. 11:51
Az Európai Uniónak benyújtott magyar konvergenciaprogramot meg lehet és meg is kellene változtatni - jelentette ki Orbán Viktor, a Fidesz elnöke a közszolgálati rádiónak adott interjújában
Cikkek Monnyonle! Tetőzött a magyar demokrácia 
Privátbankár.hu | 2007. június 13. 10:22
Nemrég beköszöntött a demokrácia teljes tetőzése, beindult az a magyarországi weboldal, amelyen online lehet tüntetni. Az online tüntetőt nem verik meg online rendőrök. Márványi Péter jegyzete
Cikkek Gyengül a forint - el lehet felejteni a kamatvágást 
Privátbankár.hu | 2007. június 13. 10:03
Gyengült a forint szerdán reggel a bankközi devizapiacon, az eurót fél tíz körül  254,55/65 forinton jegyezték a kedd délutáni 252,70/80 forint után. A keddi enyhe erősödés után szerdán ismét gyengült a forint, amit elsősorban az emelkedő nemzetközi kamatkörnyezettel magyaráznak a kereskedők, a fejlett piacokon felfelé tartó kamatok  ugyanis kevésbé vonzóvá teszik a feltörekvő piaci devizákat. Az amerikai benchmarknak számító 10 éves kötvény hozama kedden 5,27 százalékra emelkedett, ilyen magasan utoljára öt éve, 2002 májusában volt. Az emelkedő fejlett piaci hozamok miatt a piaci szereplők itthon egyre kevésbé tartják valószínűnek júniusban a kamatcsökkentést, ez ugyanis tovább gyengítené a forintot. A dollárral reggel 191,60/70 forinton kereskedtek, míg előző nap délután 189,50/70 forint volt a jegyzése. A dollár az euróval szemben is erősödött a nemzetközi piacokon. A forintpiacon az overnight kamat nem változott, 8 százalék körül volt reggel. A bankok a lejáró összegnél 66 milliárd forinttal többet, 548,9 milliárd forintot fordítottak 14 napos jegybanki kötvény jegyzésre. Ezzel a bankrendszer jegybanki kötvényállománya 1.064 milliárd forintra nő szerdától. Az Államadósság Kezelő Központ 25 milliárd forintnyi 6 hónapos diszkont kincstárjegyet tervez értékesíteni a szerdai aukción. A másodpiaci referencia hozam ezen a lejáraton 7,55 százalék volt kedden. Legfrissebb devizaárfolyamok Nehéz helyzetben a jegybank, marad a toporgás? Az EKB idén mindenképp folytatja Zuhanó magyar inflációt várnak - repülnek a héják MTI
Cikkek 61 megawattot fúj a magyar szél 
Privátbankár.hu | 2007. június 13. 10:00
Szélerőműből Magyarországon már 40 darab működik, összesen 61,675 megawatt kapacitással. A legtöbb szomszédot megelőzzük, de a legnagyobbak még nagyon messze vannak
Cikkek Az OTP és a Richter is magát veszi 
Privátbankár.hu | 2007. június 13. 09:31
Az OTP Bank június 12-én 80 ezer darab OTP részvényt vásárolt 9.378 forintos átlagáron a Budapesti Értéktőzsdén - közölte a pénzintézet a tőzsde honlapján szerdán. Ugyanezen a napon 20 ezer darab törzsrészvényt hívtak le a banknál működő opciós részvényprogram keretében. A fenti tranzakciók eredményeképpen a bank saját tulajdonában lévő OTP részvények állománya 60.000 darabra változott, Kovács Antal felügyelő bizottsági tag OTP-részvény tulajdona pedig 20 ezer darabbal 40 ezerre nőtt. A Richter Gedeon Nyrt. 20 ezer darab saját részvény vételére adott tőzsdei megbízást az UniCredit Bank Zrt.-nek - közölte a gyógyszergyár a BÉT honlapján. A társaság a részvényeket a bónuszprogramjához kívánja felhasználni. Friss tőzsdei árfolyamok
Cikkek Máris megbukott a BKV metrópótló-rendszere? 
Privátbankár.hu | 2007. június 13. 09:17
Az első két nap tapasztalatai alapján a VEKE úgy látja, hogy azonnali beavatkozás szükséges a 2-es metró autóbuszos pótlásának lebonyolításában. A BKV azt mondja: nem tehetnek a dugóról
Cikkek Az izzót lecseréljük, de az autót nem adjuk 
Privátbankár.hu | 2007. június 13. 09:02
A többség a természeti környezet megóvása érdekében leginkább a költséghatékony energiatakarékos izzókra lenne hajlandó váltani. Az autózásról viszont nem mondanánk le
Cikkek Kiszivároghatott a DNS-vizsgálat eredménye 
Privátbankár.hu | 2007. június 13. 08:55
A Népszabadság úgy értesült, hogy a szakértői intézet befejezte azt a DNS-vizsgálatot, amelynek eredménye bizonyítékként szolgálhat a 21 éves E. Zsanett megerőszakolásával kapcsolatos történetben; a lap szerdai számában megjelent információ szerint a vizsgálatból levonható következtetések azoknak a rendőröknek az álláspontját erősítik meg, akik tagadták, hogy megerőszakolták volna a lányt. A szakértői intézet szerdára ígérte a DNS-vizsgálat eredményét - teszik hozzá. "Szakértőkre és az ügy ismerőire" hivatkozva a cikk magyarázatot ad arra is, miért nyúlt ilyen hosszúra a vizsgálat: forrásaik szerint ennek az volt az oka, hogy az intézet "nem kapott kellő mennyiségű és minőségű mintát". Mint írják, "ennek ellenére" is le lehetett vonni következtetéseket, s ezek az erőszakos közösülés elkövetése miatt őrizetbe vett, előzetes letartóztatásba helyezett rendőrök által elmondottakat igazolták. Nem lesz utóda Bencze Józsefnek Füvezni csak csendben, szépen, úgy érdemes Megvan Budapest új főrendőre Vizsgálatok újabb rendőri jogsértésekről MTI
Cikkek Megint kirántották a szőnyeget a népszavazás alól? 
Privátbankár.hu | 2007. június 13. 08:50
Szerdai lapvélemények szerint a köztársasági elnök a népszavazási vitában is állást foglalt, amikor aláírta a költségvetési törvény módosítását, amelynek következtében a büdzsé kiadási oldalára került a vizitdíj. "Az államfői szignó új helyzetet teremthet a Fidesz és a KDNP két népszavazási kérdésének megítélésében. A módosítás egyik pontja ugyanis 100 millió forintot biztosít a költségvetésből az önkormányzatok számára a vizitdíj visszatérítéséhez" - írta a Népszava, amely a Köztársasági Elnöki Hivatal sajtófőnökére hivatkozva közölte, hogy Sólyom László már kedden aláírta a költségvetés módosításáról szóló, a parlament által már elfogadott törvényt. A Népszabadság szerdán az államfői aláírás lehetséges következményeiről írva hangsúlyozta: "ezzel együtt sem lehet kijelenteni ugyanakkor, hogy eldőlt a kérdés: az OVB - erre a törvénymódosításra hivatkozva - ismét elutasíthatja a Fidesz kezdeményezését". A Magyar Nemzetnek nyilatkozva Répássy Róbert (Fidesz) a törvény aláírásáról szólva leszögezte: pártja szerint ez nem nyújt jogalapot a népszavazási kérdések elutasítására, ám "ennek ellenére az Országos Választási Bizottságnak jó ürügyül szolgálhat az időhúzásra". Gyurcsány: meg fogjuk nyerni a népszavazást Most akkor veszélyes vagy sem az Ab-döntés? Mégis lesz népszavazás a vizitdíjról? MTI
Cikkek A nagy rendszámtrükk: olcsó autó Szlovákiából 
Privátbankár.hu | 2007. június 13. 08:45
Már hét-tízezerre tehető a szlovák rendszámmal futó gépkocsik száma Magyarországon, az új jelenség már a hatóságoknál is elérte a tűréshatárt - írta szerdai számában a Világgazdaság
Cikkek Gyurcsány oldja meg a patthelyzetet? 
Privátbankár.hu | 2007. június 13. 07:45
A miniszterelnök "személyes javaslattal" oldaná meg a szocialisták és a szabad demokraták között az egészségügyi biztosítói modellváltásról szóló koalíciós vitát - írja a szerdai Népszabadság. A lap információi szerint Gyurcsány Ferenc kompromisszumként az egészségbiztosítási pénztár regionális szervezeteire bízná a szolgáltatások megszervezését, oly módon, hogy a területi hivatalok többségi tulajdona (51 százalékban) az államé, a fennmaradó hányad pedig a piacra belépő magánbiztosítóké lehetne. Az SZDSZ üzleti és állami biztosítókat is tartalmazó, illetve a szocialisták regionális ellátásszervezést tartalmazó, majd az ebbe a rendszerbe később belépő piaci szereplőkkel számoló javaslata után a miniszterelnöké lenne a harmadik megtárgyalandó elképzelés - állapítja meg a lap, hozzátéve: tudomásuk szerint hivatalosan még egyik párt szakpolitikusa sem reagált a javaslatra. Az SZDSZ 10 pontja: befűtenek a szocialistáknak? Egy év alatt negyedünk lesz magánbiztosított Fidesz: a kormány a lebegtetéssel csak bizonytalanságot szül Koalíciós válság és megoldás sincs MTI
Cikkek Családi házak: 6-tól 600 millióig minden van - válogatnak 
Privátbankár.hu | 2007. június 13. 07:24
A fővároson belül, illetve az azt övező agglomerációban is jócskán van igény családi ház vásárlására az ingatlanpiacon, az egyik fő probléma az, hogy a kereslet nem feltétlenül találkozik a kínálattal
Cikkek Tovább gyengülhet a forint - fogd a dollárra 
Privátbankár.hu | 2007. június 13. 07:18
Szerdán tovább gyengülhet a forint, együtt a többi felzárkózó piaci valutával, mert a dollár erős a mind borúsabb amerikai kamatkilátások miatt, írta a Dow Jones hírügynökség szerda reggel, kereskedők véleményét idézve. A múlt héten a forint a többi térségi valutával együtt gyengült, részint az Európai Központi Bank szerdai kamatemelése és az idén még várható, további EKB-szigorítások kilátása miatt, részint Ben Bernanke Fed-elnök keddi nyilatkozata nyomán, amely kétségessé tette az amerikai kamatcsökkentést. A várakozások közé belépett az is, hogy a svájci központi bank e hónap közepén bizonyára szintén szigorít. Mindez kevésbé vonzóvá tette a hozamelőnyre spekuláló befektetést (carry trade) a felzárkózó piaci valutákba. A londoni bankközi piacon a forint szerda reggel 254,05-35/euró volt, 0,14 százalékkal rosszabb a kora hajnalinál, 1,04 százalékkal gyengébb az év véginél. Legfrissebb devizaárfolyamok MTI
Cikkek Titkos MÁV-szerződés: 700 ezres fizetés szakszervezetiseknek? 
Privátbankár.hu | 2007. június 13. 06:42
Titkos megállapodást kötött a MÁV és három reprezentatív vasutas-szakszervezet - írja a Magyar Hírlap. A lap szerint az érdekképviseletek emberei "márciustól átlagosan bruttó hétszázezer forintot keresnek"
Cikkek Járulékkötelezettség a később kifizetett bér után 
Privátbankár.hu | 2007. június 12. 18:04
A ki nem fizetett (vagy később kifizetett) munkabér nem (vagy csak később) képez adóelőleg-alapot, ezért csak a ténylegesen kifizetett összeget lehet járulékalapként figyelembe venni, a munkavállalónak ki nem fizetett munkabért nem, hívja fel a figyelmet az APEH.
Cikkek Kis forgalom, kis papírok napja a tőzsdén 
Privátbankár.hu | 2007. június 12. 17:43
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 29 pontos gyengüléssel, 26292 ponton zárt, a hétfői záró értékéhez képest ez 0,11 százalékos csökkenés. A részvénypiac forgalma mindössze 17,9 milliárd forint volt, a vezető részvények közül erősödött a Mol és a Magyar Telekom, gyengültek a gyógyszerrészvények és az OTP a hétfői záráshoz képest. A kis és közepes részvények indexe, a BUMIX viszont 15,06 ponttal, 0,49 százalékkal 3060 pontra nőtt. Montenegró után Macedóniában is Telekom botrány? Jelentős piacmozgató hírek hiányában a várakozásoknak megfelelően oldalazó ármozgások jellemezték a vezető részvények kereskedését kedden a pesti tőzsdén - mondta Blahó Levente, a Raiffesien Bank elemzője. A forgalom nyomott volt, az alig több, mint 250 pontos szűk sávban ingadozó BUX a kereskedés utolsó perceiben fordult mínuszba. A vezető európai tőzsdék is enyhe veszteségnél tartottak a BÉT zárásakor. A vezető papírok helyett inkább a kisebb tőkeerejű papírokban láttak fantáziát a befektetők. A tipikusan spekulációs részvénynek tartott Fotexre 1,3 milliárd forint értékben kötöttek üzletet és az eddigi legmagasabb záróárát érte el 952 forinton. A Rába árfolyama 55 forinttal, 3,23 százalékkal 760 forintra javult, a Linamar 5,56 százalékos, 200 forintos erősödése arra utal, hogy a társaság sikertelen felvásárlási kísérletébe a befektetők nem nyugodtak bele. Az alacsony, a 215 millió forintot alig meghaladó forgalom arra utal a kereskedők szerint, hogy a piacon az újabb felvásárlási árat készítik elő mesterségesen. Nézze meg, hogyan zártak részvényei!
Cikkek Meglett Bush órája! 
Privátbankár.hu | 2007. június 12. 17:10
Nem lelopták, csak leesett Bush kezéről az órája Albániában, amelyet később megtaláltak
Cikkek Gyurcsány egyedül dönt a kormány átalakításáról 
Privátbankár.hu | 2007. június 12. 16:57
Az elmúlt napokban több sajtóhír jelent meg a kormány átalakításáról, ezek találgatások, ennek megfelelően kezeljük őket - mondta Daróczi Dávid a keddi budapesti kormányszóvivői tájékoztatón, arra a kérdésre válaszolva, lesznek-e személycserék a kormányban, illetve kancelláriaminiszter lesz-e Kiss Péter. A kormányszóvivői iroda vezetője úgy válaszolt, hogy a kormány átalakításáról szóló, a sajtóban megjelent hírek találgatások, így ennek megfelelően kezelik őket. "A miniszterelnök egyszemélyi döntést hoz a kormány átalakításával kapcsolatosan" - emlékeztetett Daróczi Dávid. Készül az újabb kormányátalakítás?  
Cikkek Egyre többen panaszkodnak a bankokra, biztosítókra 
Privátbankár.hu | 2007. június 12. 16:45
Az első negyedévben 1463 írásos fogyasztói panasz érkezett a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyeletéhez (PSZÁF) a pénzügyi intézményekre, 25,3 százalékkal több, mint az előző negyedévben. Éves összehasonlításban 40,7 százalékkal nőtt a panaszok száma. A felügyelet honlapján publikált statisztika szerint az első negyedévben lezárt 694 panaszügyből (a bejelentések 47,4 százaléka) 228 darab (32,9 százalék) bizonyult részben vagy egészében megalapozottnak. A legrosszabb a helyzet a biztosítási szektorban, ahol a lezárt 283 ügy (42,1 százalék) 48,1 százaléka volt megalapozott. A panaszok 51,2 százaléka a pénz- és tőkepiaci szektor szolgáltatóinak tevékenységét kifogásolta. A szektorral kapcsolatos kifogások száma az előző negyedévhez képest 35 százalékkal emelkedett, elsősorban a bankokkal kapcsolatos bejelentések több mint 40 százalékos növekedése miatt. A takarékszövetkezetekre elenyésző számú panasz érkezik. A pénz- és tőkepiaci szektorra vonatkozó panaszok többsége (62,4 százalék) továbbra is a hiteltermékekkel kapcsolatos. A folyószámla-vezetéssel kapcsolatos fogyasztói kifogások részaránya kismértékben nőtt, s a hitelezés mellett továbbra is ez az egyetlen szolgáltatásfajta, amelyre a panaszok több mint 10 százaléka érkezik. A panasztípusok sorrendje nem változott lényegesen, az első három panasztípus (az elszámolás, megbízás teljesítése, a szolgáltatás minősége, tájékoztatási hiányosság) esetében mind abszolút számban, mind részarányukat illetően növekedés tapasztalható. A panaszok továbbra is jelentős koncentrációt mutatnak: a tíz legnagyobb panaszszámú hitelintézetre érkezett a szektor összes panaszának 70,2 százaléka (ez az arány az előző negyedévben még csak 54,5 százalék volt). A pénz- és tőkepiaci szektor szolgáltatóira beadott panaszok közül az első negyedévben 388 ügyet (51,8 százalék) zártak le, ezekből 88 darab (22,7 százalék) bizonyult részben vagy egészben megalapozottnak. A biztosítási szektor szolgáltatóira az első negyedévben 672 panasz érkezett, az előző negyedévinél 16,7 százalékkal, az egy évvel korábbinál 65,5 százalékkal több. A panaszok több mint kétharmada (69,9 százalék) a biztosító társaságokra vonatkozik, a többi a biztosító egyesületekre (27,4 százalék) és a biztosításközvetítőkre (2,7 százalék), de míg a társaságok esetében a bejelentések megoszlanak a szolgáltatók között, az utóbbi két körben a panaszok több mint kétharmada egy-egy intézmény tevékenységét kifogásolja. A biztosítási panaszok között még mindig a kötelező gépjármű-felelősségbiztosítás a domináns (részaránya 64,43 százalék), ezt követi a hagyományos életbiztosítás (11,16 százalék) és a lakásbiztosítás (8,04 százalék). A panasztípusok szerinti megoszlás lényegesen változott. A kárügyintézés elhúzódását az előző negyedévinél 20 százalékkal kevesebben sérelmezték, így aránya 33,9 százalékról 24,11 százalékra mérséklődött. Eközben az ügyviteli kérdéseket érintő panaszok száma közel a duplájára emelkedett, s részaránya az előző negyedévi 28 százalékkal szemben az 50 százalékhoz közelít, ami az elemzés szerint elsősorban a kgfb-s biztosítóváltás szezonális hatásának a következménye. Biztosítás főoldal Bank főoldal
Cikkek Részvényekkel ösztönöznék a Zwack vezetését 
Privátbankár.hu | 2007. június 12. 16:28
A Zwack Unicum Nyrt. igazgatósága a tervek szerint az alaptőke 10 százalékával, azaz maximum 200 millió forinttal emelheti fel a társaság alaptőkéjét az elkövetkező öt évben, visszaváltható likvidációs elsőbbségi részvények kibocsátásával - derül ki a közgyűlési előterjesztésekből. A Zwack június 28-ra összehívott közgyűlésének napirendján szerepel az új részvényfajta létrehozása, amely a felső vezetők ösztönzését szolgálja majd, érdekeltté téve őket a társaság eredményes és nyereséges működésében. Az új részvények kibocsátási ára ezer forint lesz. Ennél több részlet nem szerepel az előterjesztésben. A Zwack korábban már közölte, hogy az igazgatóság a 2006. évi eredményből 2 milliárd forintot javasol osztalékként kifizetni, ami részvényenként ezer forint osztalékot jelent. A társaság a 2006. április 1-jétől 2007. március 31-ig tartó üzleti évében 2,627 milliárd forint adózott nyereséget ért el a magyar számviteli szabályok alapján számítva. Az értékesítési árbevétele 30,9 milliárd forint volt. Tavaly részvényenként 950 forintos osztalékot fizetett a cég az előző évi 2,909 milliárd forintos nyereségéből. Egy ezrest fizetne a Zwack részvényenként Jelentett a Zwack és a Graphisoft Park  
Cikkek Visszapattant 253 alá a forint 
Privátbankár.hu | 2007. június 12. 15:48
Kedden erősödött a forint a bankközi devizapiacon, az eurót fél négy körül 252,70/80 forinton jegyezték a hétfő délutáni 253,60/80 forint után. A forint 34 bázisponttal 10,49 százalékra erősödött a plusz/mínusz 15 százalékos ingadozási sáv erős oldalán. A kereskedők szerint a délelőtt aktív volt az üzletmenet a térségi valuták piacán is, délután azonban alig születtek kötések. A zloty együtt mozgott a forinttal, az euróval Budapesten 252,30-253,70 forint között kereskedtek a nap folyamán. A reggeli közölt, az éves bázison 8,5 százalékos májusi infláció megfelelt a magyar piaci várakozásoknak, így nem váltott ki különösebb reakciót. A piaci szereplők azonban úgy vélik, hogy az MNB júniusban még nem csökkenti az alapkamatot, arra tekintettel, hogy a fejlett piacokon most felfelé tartó kamatok mellett egy magyar kamatcsökkentés túlzottan gyengítené a forintot. Nehéz helyzetben a jegybank, marad a toporgás? A budapestiek találták el az inflációt A dollár délután 189,50/70 forintot ért, míg hétfőn 190,05/20 forinton jegyezték. A forintpiacon enyhült a likviditáshiány, az overnight kamat 7,90/8,10 százalékra mérséklődött a hétfői 8,40/50 százalékról. A bankok a szerdán lejáró összegnél 66 milliárd forinttal többet, 548,9 milliárd forintot fordítottak 14 napos jegybanki kötvény jegyzésre. Ezzel a bankrendszer jegybanki kötvényállománya 1.064 milliárd forintra nő. Az állampapírok másodpiacán átlagos forgalomban 3-4 bázisponttal csökkentek a referenciahozamok. Forint/euró-árfolyam: a pillanatnyi állás
Cikkek Csipsz-háború: a Chio-Wolf visszalő 
Privátbankár.hu | 2007. június 12. 15:16
Nem a burgonyacsipszek miatt kövérek a magyarok, állítja a piacvezető Chio-Wolf Magyarország Kft., amely indokolatlannak tartja a termékek felcímkéztetését.
Cikkek Jótékony árukapcsolás: biztosítás mindenhez jár 
Privátbankár.hu | 2007. június 12. 14:57
Az alig több mint féléves Allianz Bank ma 30.000 ügyféllel rendelkezik, eddig 10 fiók került átalakításra az országban, és ezekben a fiókokban már a banki tranzakciók is lehetségesek
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG