Kíváncsi rá, hogyan befolyásolják a világpolitikai viharok az Ön pénztárcáját?
Csatlakozzon azokhoz, akik nemcsak figyelik,
hanem értik is, mi történik a világban - és a tőkepiacokon!
Az igazi vihar a tőzsdén várható, miután az amerikai vezető részvényindexek több mint két százalékos mínuszban fejezték be a kereskedést, az ázsiai indexek is komoly eladói nyomásról adnak jelt. A háttérben újra az amerikai másodlagos jelzáloghitelezés körüli bonyodalmak vannak.
Az igazi vihar a tőzsdén várható, miután az amerikai vezető részvényindexek több mint két százalékos mínuszban fejezték be a kereskedést, az ázsiai indexek is komoly eladói nyomásról adnak jelt. A háttérben újra az amerikai másodlagos jelzáloghitelezés körüli bonyodalmak vannak.
Tegnap 2,11 százalékos eséssel 13041 ponton zárt a New York-i tőzsde vezető részvényindexe, a DJIA, míg a Nasdaq composite index 2500,64 ponton végzett, hétfőhöz képest 2,37 százalékot zuhant. A kereskedés vége előtt bő három órával a tőzsde DJIA mutatója csaknem 1,1 százalékos, a Nasdaq piac összetett indexe pedig 1,25 százalékos veszteségben állt, de innét tovább mélyítette veszteségeit.
A befektetők ismét erősen aggódnak a hitelpiaci válság miatt, de az amerikai részvénypiacokat kedden a házépítésekkel kapcsolatos kedvezőtlen adat (az amerikai ingatlanpiaci árak további csökkenése) és fogyasztói bizalom romlása (augusztusban 105,0 pontra - egy éve a legalacsonyabb szintre - csökkent az amerikai Conference Board gazdaságkutató fogyasztói bizalmi indexe) lefelé nyomja a Wall Street-et.
További rossz hírként érte a befektetőket a Fed nyíltpiaci, azaz a kamatokról döntő bizottsága legutóbbi ülésének jegyzőkönyve, melyből kiderült, hogy a szövetségi bankrendszer politikacsinálói a reméltnél is kisebb hajlandóságot mutattak - legalább is augusztus 7-én - az amerikai alapkamat mérséklésére.
A Merrill Lynch több nagy amerikai befektetési bank részvényére az eddigi "vételre" ajánlást "semleges"-ra változtatta, minek hatására a pénzügyi papírok árfolyama erősen hanyatlott, például a Lehman Brothers részvényének ára 4,2 százalékot.
Az amerikai gazdasági bizonytalanságok miatt erős eséssel nyitott a tokiói és a szöuli értéktőzsde szerdán. A tokiói értéktőzsde fő mutatója szerdán napközben majdnem 3 százalékos veszteséget ért el, végül több mint 1,5 százalékos visszaeséssel zárt, követve a Wall Street keddi példáját, a "nem elsőrendű válság" miatt kiújult tőkepiaci aggodalmak miatt. A kockázatkerülés miatt a jen viszonylag erős, ez külön ártott a nagy exportőröknek. A Hitachi 3,2 százalékot, a Sony 3,2 százalékot, a Canon 2,5 százalékot vesztett, és gyengültek a bankrészvények is. A 225 válogatott részvény Nikkei mutatója 274,66 pontos, azaz 1,69 százalékos veszteséggel 16 012,83 ponton zárt, 7,04 százalékkal alacsonyabban a tavaly év végi értékénél.
Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá
havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is,
a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk!
Legyen Ön is előfizetőnk!
Kedves olvasóink az elmúlt héten már megújult oldalunk tesztverziójával találkozhattak, ami jelezte: a Privátbankár új útra lépett. A változás már a nyáron elkezdődött, azóta lépkedünk folyamatosan előre. Most egy nagyobb ugrás következett..
A görög kormányfő elállt attól az ötletétől, hogy népszavazáson dőljön el, akarnak-e a görögök megszorításokat a nemzetközi mentőcsomagért cserébe. Ezzel visszatértünk a pár nappal ezelőtti állapotokhoz, amikor a piacok optimista hangulatban nyugtázták, hogy az európai tagállamok nagy nehezen megállapodtak a magánbefektetőkkel a görög adósság felének leírásáról.
Óriási meglepetésre kamatot vágott az Európai Központi Bank. 25 bázisponttal 1,25 százalékra csökkentették az irányadó rátát az eddig 1,5 százalékról. A piacok azonnal reagáltak. Közben egyre fogy a levegő a görög miniszterelnök körül, aki távozhat posztjáról. Ha Athén elköszön az eurótól, az első tagállam lehet, amely kilép az EU-ból
A Global Finance Magazin közzétette listáját az ötven legbiztonságosabb feltörekvő piaci bankról: sehol egy magyar bank, még a régiós összesítésben sem
Harmadik napja gyengül a mauríciuszi rúpia a dollárral, és a fő devizákkal szemben. Az Indiai-óceán szigetországában a jövő évi költségvetés terveire várnak a befektetők. A várakozások szerint a port louis-i kormány olyan intézkedésekről dönt majd, amelyek gyengítik a devizát, ugyanis az elsősorban exportból élő gazdaságnak ez kifejezett érdeke.
Érdekesség, hogy a helyi statisztikai hivatal nemrég főleg az európai válságra hivatkozva csökkentette az idei GDP előrejelzését 4,5-ről 4,1 százalékra. A mindössze 1,3 millió lakosú ország GDP-je a második Fekete-Afrikában köszönhetően az erős olaj, cukornád-kivitelnek, és a textiliparnak.
Privátbankár