Hírek
Cikkek
Kaliforniában vásárolt be az Ericcson
Privátbankár.hu | 2006. december 20. 08:55
A svéd Telefon AB LM Ericcson, a világ legnagyobb távközlésiberendezés-gyártója 1,9 milliárd dollár (380 milliárd forint) készpénzért megvásárolja az adatelosztó hálózati berendezéseket gyártó, amerikai Redback Networks Inc.-t, és ezzel erősíti versenyhelyzetét a multimédiás adattovábbító rendszerek piacán.
A kaliforniai Redback Networks termékei révén a távközlési szolgáltatók olcsóbban és könnyebben továbbíthatnak széles sávú telefon-, tévé- és mobilszolgáltatást internet alapú infrastruktúrán.
A vételár 60 százalékos felárat tartalmaz az amerikai cég elmúlt háromhavi tőzsdei átlagárához képest.
A Redback Networks Inc.-t 1996-ban alapították, több mint 700 távközlési szolgáltató ügyfele van 80 országban, köztük a világ húsz legnagyobb szolgáltatója közül 15.
A viszonylag magas vételárat indokolja a hirtelen fölerősödött, nagy verseny az egy csomagban hármas (internet, tévé, telefon), internet alapú szolgáltatások piacán. Áprilisban jelentették be a francia Alcatel és az amerikai Lucent Technologies egyesülését - ezzel a világ második számú hálózatépítője jött létre -, júniusban a finn Nokia és a német Siemens hálózatépítő részlegének egyesítése következett.
A növekvő keresletet jelzi, hogy a Redback Networks forgalma tavaly 33 százalékkal nőtt, idén az első kilenc hónapban pedig 197 millió dollár volt, 87 százalékkal több a tavalyi első háromnegyed évinél.
Hamarabb eldobjuk a mobilt - a telefon azért telefon marad
Viszik a drágább Sony Ericcson-mobilokat, mint a cukrot
Cikkek
Mennyiért tankol januárban? Az APEH már tudja
Privátbankár.hu | 2006. december 20. 08:14
Az Adó- és Pénzügyi Ellenőrzési Hivatal (APEH) közzétette a jövő januári üzemanyagárakat.
A 95-ös ólmozatlan motorbenzin 259 forint, a 98-as ólmozatlan motorbenzin 266 forint, a gázolaj 260 forint, a keverék 277 forint literenkénti árral számolható el januárban.
Az APEH felhívja a figyelmet arra, hogy ha a magánszemély az üzemanyagot a közleményben szereplő árak szerint számolja el, nem szükséges arról számlát beszerezni.
A személyi jövedelemadóról szóló törvény 82. paragrafusa arra kötelezi a hivatalt, hogy az üzemanyagárat - az előző évben nagy forgalmat bonyolító belföldi üzemanyag-forgalmazó cég által alkalmazott árak figyelembevételével - tegye közzé.
Magáncélra is használja céges autóját? Ha igen, ez természetbeni juttatásnak számít, ami után adózni kell!
Cikkek
Megszűnik a köztisztviselők hathavi végkielégítése
Privátbankár.hu | 2006. december 20. 07:56
Márciusban átszabják a köztisztviselői illetménytáblát, bevezetik a versenyvizsgát, pályáztatást
Cikkek
Bérajánlás: a kormány megkerüli a munkaadókat?
Privátbankár.hu | 2006. december 20. 07:45
Váratlan fordulat pörgetheti fel az Országos Érdekegyeztető Tanács mai informális ülésének tanácskozását. A Világgazdaság információi szerint ugyanis a kormány azt javasolja majd, hogy a szakszervezetekkel közös, kétoldalú bérajánlás szülessen, a munkaadói érdekképviseletek kihagyásával. A lassan két hónapja tartó egyeztetésen a kormány 6-6,5 százalékos emelést javasol, a szakszervezetek viszont 13-15 százalékot követelnek, a munkaadók pedig 3,5-6 százalék közötti növelést tudnak elképzelni. Ilyen nézeteltérés mellett meglepő a kormány legújabb ajánlata: hírek szerint 8,4-8,9 százalékos emelést tart a megegyezés bázisának. A munkaadói képviseletek vezetői először el sem hitték a lap információit.
Bérmegállapodás nincs, engedmények vannak
Tiltakoznak a munkáltatók és munkavállalók
Cikkek
Kenterbe veri a kender a kukoricát és a búzát
Privátbankár.hu | 2006. december 20. 07:38
Az Egyesült Államokban évente 35 milliárd dollár (7 ezer milliárd forint!) piaci értékben termelnek a marihuánát, így ennek az illegális kábítószernek az alapanyaga, az indiai kender a legnagyobb értékben termelt "haszonnövény" az országban, nagyobb, mint a búza és a kukorica együttvéve, derül ki egy frissen megjelent tanulmányból, amely a marihuanát tiltó törvények módosításáért küzdő amerikai országos szervezet számára készült.
A felmérés szerint szinte minden amerikai szövetségi államban termesztenek indiai kendert, és öt szövetségi államban termelnek évente egymilliárd dollárnál nagyobb értékben marihuanát. Az első helyezett Kalifornia, ott az évi marihuánatermelés 13,8 milliárd dollárt ér, majd sorrendben Tennessee, Kentucky, Hawaii és Washington következik.
A kábítószer-fogyasztás feltartóztatásával foglalkozó amerikai kormányhivatal szóvivője, újságírók kérdésére, nem erősítette meg a magánfelmérés eredményeit, de hozzátette, hogy hivatalos becslés szerint az Egyesült Államokban évente 200 milliárd dollár piaci értékben fogyaszt a lakosság különféle illegális kábítószereket.
Az ENSZ ez évi nemzetközi felmérése szerint a világ felnőtt lakosságának 4 százaléka fogyaszt rendszeresen marihuanát, ezzel ez a legnépszerűbb kábítószer, megelőzve az összes többit együttvéve.
Drasztikus áresés a drogpiacon (hanganyag)
Cikkek
Thai csapás a forintra és a feltörekvő piacokra?
Privátbankár.hu | 2006. december 20. 07:21
Az ázsiai országban dőlhet el a dominó első darabja, miután spekuláció elleni intézkedéseket fogadott el a thai központi bank.
Cikkek
A biztosítási cápa máshol harap?
Privátbankár.hu | 2006. december 20. 06:58
Januártól az ING biztosítót erősítheti a Brokernettől a közelmúltban kivált sztárügynök és 1800 fős csapata.
Pénzügyi szektor
Orvhalász akció bankok ellen: oroszok a háttérben?
Privátbankár.hu | 2006. december 20. 06:40
A magyar bankok elleni támadás során a bűnözők rendkívüli alapossággal készültek fel nyomaik eltüntetésére. A műveleteket nem a saját gépeikről irányították, de képtelenség kideríteni, honnan érkeztek a külső utasítások. A nyomozók ezért visszafelé próbálták meg felgöngyölíteni az ügyet.
Cikkek
Még mindig veszélyben az ukrán büdzsé
Privátbankár.hu | 2006. december 19. 18:40
Az ukrán parlament módosított formában fogadta el újra a jövő évi költségvetést, kissé növelve a szociális kiadásokat, részben eleget téve az ukrán elnök kívánságának. Ugyanakkor a költségvetés jövője még mindig bizonytalan, ha az államfő nem ítéli megfelelőnek a változtatásokat, továbbra is megvétózhatja azt.
Annál is inkább, hiszen az újonnan elfogadott dokumentum sem tesz eleget az államfő két fő kérésének: a minimálbérek emelésének, és a katonák anyagi helyzete javításának.
Ukrajna az Unióba vágyakozik
Cikkek
Befellegzett a svájci franknak?
Privátbankár.hu | 2006. december 19. 18:31
Kemény hónapok várhatnak jövőre a svájci frankra - véli a GlobalFX elemzése, mely szerint a devizával kapcsolatos befektetői ítélet már megszületett
Cikkek
Akvizíciós krimik és csendes összeborulások
Privátbankár.hu | 2006. december 19. 18:07
Az idén világszerte lendület kaptak a vállalatfelvásárlások, leginkább a gyógyszeripari, vegyipari és média ágazatokban
Cikkek
A Financial Times szerint nagy mákunk volt
Privátbankár.hu | 2006. december 19. 17:22
Budapest utcáit ugyanannyi emelődaru szegélyezi, mint tavaly ilyenkor, és karácsony előtt a magyarok ugyanolyan sietősen özönlenek a hipermarketekbe és a bevásárlóközpontokba, mint 2005-ben, de a felszín alá tekintve kiderül, hogy nagyon sok minden megváltozott - áll a Financial Times keddi Magyarország-mellékletében
Cikkek
A pozitív adóslista mellett a szakértők
Privátbankár.hu | 2006. december 19. 17:22
A "pozitív banki adóslista" létrehozása mellett foglalt állást egyebek között a banki szakértői bizottság, amely 17-18 pontból álló javaslatát a napokban juttatja el a kormánynak - mondta el Várhegyi Éva a bizottság elnöke.
Várhegyi Éva ismertetése szerint a bizottság javaslatai összeállításánál abból indult ki, hogy az ügyfélproblémák többségét a piaci verseny oldhatja meg, ám ha mégsem, akkor a banki önszabályozás célravezetőbb a központi szabályozásnál. Ennek értelmében egy, a bank és az ügyfél közötti magatartási kódex létrehozását javasolja a bizottság.
A szakértői testület véleménye szerint a bankok többet tehetnének az ügyfelek pontosabb tájékoztatása és a termékek könnyebb, pontosabb összehasonlíthatósága érdekében. Ugyancsak az önszabályozás keretében kezdeményezi a bizottság például a bankváltás megkönnyítését, illetve a számlaszám átirányítás problémájának megoldását.
Jövőre jöhet a pozitív adóslista
Pozitív BAR-lista - alacsonyabb kamat?
Cikkek
Megerősödött az amerikai alvilág
Privátbankár.hu | 2006. december 19. 16:47
Tízéves csökkenő tendencia után ismét növekszik az erőszakos bűncselekmények száma az Egyesült Államokban - a Szövetségi Nyomozó Iroda friss adatait a Los Angeles Times ismertette
Cikkek
Elkelt a Club Aliga
Privátbankár.hu | 2006. december 19. 16:46
A PRO-MOT Hungária Kft. lett a győztese a Club Aliga ingatlankomplexum tulajdonosi és vagyonkezelői jogára kiírt pályázatnak - mondta Zelles Sándor, a Kincstári Vagyoni Igazgatóság vezérigazgatója.
Hozzátette: a szerződés részleteiről megkezdődtek a tárgyalások, az aláírás január közepére várható. A PRO-MOT ingatlanfejlesztő társaság a tervek szerint nettó 3,710 milliárd forintot, bruttó 4,452 milliárd forintot fizet az üdülőkomplexum három részének tulajdonjogáért. Az Aliga I. nevű rész 49 évre szóló vagyonkezelői jogért a nyertes 911 millió forintot fizet.
Club Aliga: 1 nap, 1 milliárdos plusz
Cikkek
Olvadó tőzsdei hangulat
Privátbankár.hu | 2006. december 19. 16:43
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 574,88 pontos gyengüléssel, 23.974,13 ponton zárt kedden. Az előző kereskedési napi záró értékhez képest ez 2,34 százalékos gyengülés.
Friss tőzsdei árfolyamok
Cikkek
A forintot nem ütötte ki thaiföldi társa
Privátbankár.hu | 2006. december 19. 15:58
A forint enyhén gyengült a bankközi devizapiacon kedden, az eurót fél négy körül 253,20/30 forinton jegyezték a hétfői 252,90/253,10 forint után. A hazai deviza 9 bázisponttal 10,31 százalékra gyengült a plusz/mínusz 15 százalékos ingadozási sáv erős oldalán.
Az illikvid piacokon az okozott némi izgalmat, hogy a thaiföldi baht spekulatív erősítésének megfékezésére a thai jegybank szigorító intézkedéseket vezetett be - előírta például, hogy a vásárolt thai devizát, illetve részvényt a külföldiek egy éven belül nem adhatják el. A rendelkezés megszegőit súlyosan megbüntetik. A bejelentésre megindult a külföldi tőkék kiáramlása.
Ez a hatás hullámzott tovább, és több, az utóbbi hetekben keresett valuta jelentősen gyengült, így a közép-európai régióban a lengyel zloty is. A forint azonban csak mérsékelten veszített értékéből. A nemzetközi piacokon kismértékben gyengült a dollár, Budapesten délután 192,45/55 forinton jegyezték a hétfői 193,10/20 forint után.
Legfrissebb devizaárfolyamok
Cikkek
Elkelt az eladásra szánt kormányzati autók negyede
Privátbankár.hu | 2006. december 19. 15:51
Öt pályázó közül a Porsche Hungaria Kereskedelmi Kft. nyerte a kormányzati gépkocsik értékesítésére kiírt tendert - közölte Danks Emese. A kormányszóvivő emlékeztetett arra: a kabinet még novemberben hirdette meg számos minisztériumi személygépkocsi értékesítését. Danks Emese hozzátette, az ebből befolyó bruttó 131 millió forintos összeget az Útravaló programra, mintegy ezer rászoruló diák támogatására fordítja a kormány.
Kiárusítja a kormány az autóparkját
Cikkek
Tőzsdemágus: felügyeleti feddés 4 játékosnak
Privátbankár.hu | 2006. december 19. 15:51
A Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete a Budapesti Értéktőzsde bejelentésére piacfelügyeleti eljárást folytatott le négy, a Tőzsdemágus játékban részt vevő személlyel szemben, akik a játék ideje alatt piacbefolyásoló megbízásokat adtak be az éles tőzsdei kereskedési rendszerbe. A Magyar Tőkepiacban közölt határozat szerint a négy játékos a felügyelettől felszólítást kapott, hogy a jövőben tartsák be a piacbefolyásolás tilalmára vonatkozó jogszabályi rendelkezéseket. A játékszabályok megsértőit kizárták a játékból.
A november 30-án zárult Tőzsdemágus játékban a regisztrált játékosok 2 millió forint virtuális kezdőtőkével tőzsdei ügyletkötéseket szimulálhattak a valós tőzsdei árfolyamok felhasználásával. A játékot az nyerte, aki a játék végén a legnagyobb értékű portfólióval rendelkezett. A nyertes díja ötmillió forint értékű befektetési jegy volt. A négy kizárt játékos az éles tőzsdei kereskedési rendszerbe egy darab részvényre szóló eladási illetve vételi ajánlatokat adtak be azzal a céllal, hogy a játékban a saját pozíciójuk szempontjából előnyös árfolyamokat alakítsanak ki.
Friss tőzsdei árfolyamok
Cikkek
A biztonság is drágítja a gázt
Privátbankár.hu | 2006. december 19. 15:27
A biztonsági földgáztároló beruházás miatt 2007. január 1-jétől tárolás címén köbméterenként 17 fillért tartalmaz majd a földgáz fogyasztói ára, de a kedvezményt élvezők a támogatás arányában ebből is kevesebbet fizetnek - közölte Sípos Zoltán a Magyar Szénhidrogén Készletező Szövets Biztonsági Földgáztároló Zrt. közgyűlését követően.
A közgyűlés jóváhagyta azt az igazgatósági előterjesztést, hogy a társaság a Mollal kössön szerződést a tároló kiépítéséről és a törvény által megszabott 1,2 milliárd köbméter földgáz biztonsági tárolásáról.
Segítség a gázár-támogatási adatlap kitöltéséhez
Gázármatek
Cikkek
Szabad jelzést kapott a megatőzsde
Privátbankár.hu | 2006. december 19. 15:18
A nyugat-európai Euronext tőzsdeüzemeltető részvényeseinek többsége jóváhagyta, hogy egyesüljenek a New York-i tőzsdét üzemeltető NYSE csoporttal
Cikkek
Újabb világmárkák tartanak Budapest felé
Privátbankár.hu | 2006. december 19. 14:54
Az idei évben direkt módon – vagy nem ritkán a nemzetközi franchise partnereiken keresztül – újabb nagynevű nemzetközi brandek (Aldi, Louis Vuitton, Schlecker, Mevida, L"Occitane és Tally Weijl) jelentek meg Budapesten.
Cikkek
Széles sávon: 3000 forintnál indul be a váltóláz?
Privátbankár.hu | 2006. december 19. 14:38
Még mindig sokan, a magyar internetezők mintegy 16 százaléka telefonos modem segítségével csatlakozik a világhálóhoz - közölte a Tele2. A felmérés során a Tele2 Magyarország a múlt héten saját betárcsázós előfizetőit kérdezte meg.
A felmérés kimutatta, hogy a szolgáltatást 72 százalékban olyan előfizetők veszik igénybe, akiknek lakóhelyén egyáltalán nem, vagy csak magas áron érhető el szélessávú szolgáltatás. Az összes megkérdezett mindössze 44 százaléka tervezi, hogy a jövőben szélessávú szolgáltatásra áll át, de ezek nagy része is csak abban az esetben váltana, ha a szélessávú elérés ára 3.000 forint körülire süllyed.
ADSL már telefonvonal nélkül is
Cikkek
Újabb élelmiszer-fogás
Privátbankár.hu | 2006. december 19. 14:31
Újabb illegális hűtőházat lepleztek le a Fővárosi Állategészségügyi és Élelmiszerellenőrző Állomás munkatársai kedden Budapesten - jelentette be sajtótájékoztatón Hajós Ádám budapesti főállatorvos. A XI. kerületi Budafoki úti hűtőházban az ellenőrök lefoglaltak 15 tonna baromfihúst, amit elküldtek megsemmisítésre.
Továbbá találtak számos kínai eredetű élelmiszert, fűszereket, továbbá halakat, rákokat, valamint 1,4 tonna kínai eredetű rizst is. Ez utóbbit a szakértők elküldték úgynevezett GMO-vizsgálatra. Ez a vizsgálat hivatott kideríteni azt, hogy az ismeretlen eredetű rizs tartalmaz-e genetikailag módosított összetevőket.
Az ellenőrök feltételezése szerint a hűtőházhoz kapcsolódóan illegális élelmiszer-nagykereskedéssel is foglalkoztak. Mind a hűtőházat, mind a nagykereskedést bezáratták az ellenőrök.
Élelmiszer-botrányok az ünnepre hangolva
10 kilónyi vegyszer az éves adagunk
Cikkek
Karácsonyi bevásárlásba kezd az OTP
Privátbankár.hu | 2006. december 19. 14:16
Az OTP Bank saját részvényvásárlási programja keretében 2006. december 19-től újra saját részvény vásárlásba kezd a Budapesti Értéktőzsdén - közölte a pénzintézet a BÉT honlapján.
A közlemény szerint az OTP Bank a 2006. április 28-i közgyűlésén megjelölt célok megvalósítására az akkor kapott felhatalmazás alapján kezd saját részvény tranzakcióba, az ügyletek során a befektetési szolgáltató az OTP Bank lesz.
Az OTP lezárta montenegrói akvizícióját
Friss tőzsdei árfolyamok
Adó
Jön a szerda! Mit tartson észben?
Privátbankár.hu | 2006. december 19. 13:54
December 20-ig nem csak az evásoknak lesz sok adóteendője: eddig kell a társasági adót feltölteni és a cégek különadójának előlegét kiegészíteni
Cikkek
Veres: egyelőre marad a jövő évi hiánycél
Privátbankár.hu | 2006. december 19. 13:51
A pénzügyminiszter szerint nincs ok arra, hogy változtassanak a 2007-re tervezett 6,8 százalékos eredményszemléletű GDP-arányos hiánycélon
Cikkek
Az OTP lezárta montenegrói akvizícióját
Privátbankár.hu | 2006. december 19. 12:51
Az OTP Bank 35.138 részvény, az alaptőke 100 százalékának 2.959 eurós árfolyamon történt megvásárlásával lezárta a montenegrói Crnogroska komercijalna banka (CKB) átvételét - írja a Republika című helyi lap. Az adásvételi szerződést augusztus végén írták alá a felek. A vételár a névérték 5,8-szeresének felel meg.
A CKB 2005 végén 50 százalékos piaci részesedéssel rendelkezett Montenegróban. Az idén szeptember végén 468 millió eurón állt a mérlegfőösszege, nyeresége az első háromnegyed évben 2,6 millió euró volt. A 300 alkalmazottat foglalkoztató bank 33 fiókot tart fenn és 200 ezer ügyféllel rendelkezik.
Friss tőzsdei árfolyamok
Cikkek
Jubileumi Lakásvásár: februárban jön a 10.
Privátbankár.hu | 2006. december 19. 12:36
Már most nagy érdeklődés övezi a 10. Budapesti Lakásvásár kiállítást, pedig még csak pár napja lehet standokat foglalni
Cikkek
Az egyik megyében aludt, a másikban meglopták
Privátbankár.hu | 2006. december 19. 12:08
Nagy értékű LCD televíziókat loptak el ismeretlen tettesek Vas és Győr-Moson Sopron megye határán egy kamion rakteréből, amíg a sofőr pihenőjét töltötte - közölte rendőrség. "A szlovák rendszámú kamion a 86-os számú főúton az út mentén parkolt le, az ismeretlen tettesek a pótkocsi plombáját levágták és 41 darab LCD televíziót loptak el 9 millió forint értékben" - mondta Kovács Péter őrnagy, a Vas Megyei Rendőr-főkapitányság sajtóügyletese.
Hozzátette: az eset érdekessége, hogy a járműszerelvény éppen a két megye határán parkolt, a vontató Vas megye területén volt, a vontatmány viszont Győr-Moson-Sopron megye területére lógott át. "A bejelentést a bűncselekmény helyszínéhez legközelebb eső Répcelaki Városi Rendőrkapitányságon tették meg, de az ügyet várhatóan illetékesség miatt átadjuk a Győr-Moson-Sopron megyei kollégáknak" - mondta.
Cikkek
FT: sem Gyurcsány, sem Orbán nem maradhat
Privátbankár.hu | 2006. december 19. 11:49
Gyurcsány Ferenc és Orbán Viktor "végzetes" politikai sebzettségét vélelmezi kedden közölt Magyarország-mellékletében a Financial Times, amely szerint a miniszterelnök kiszivárogtatott beszéde ugyanakkor "jó benyomást tett" a befektetőkre és az elemzőkre
Cikkek
Fidesz: felzárkózás nélküli megszorítások éve lesz 2007
Privátbankár.hu | 2006. december 19. 11:46
Gazdasági felzárkózás nélküli megszorítást hajt végre kormány a 2007-es költségvetéssel - jelentette ki Varga Mihály, a Fidesz alelnöke keddi, budapesti sajtótájékoztatóján. Az Orbán-kormány egykori pénzügyminisztere szerint jövőre drágább lesz élet és nehezebb a megélhetés, hiszen emelkednek az adó- és járulékterhek, az állami szolgáltatások egy része fizetőssé válik, valamint 4,2 százalékkal csökkenek a reáljövedelmek, az infláció és a munkanélküliség pedig növekedni fog.
Emellett jövőre Magyarország a gazdasági növekedés tekintetében leszakad az uniós államoktól és a közép-európai országoktól is, államadósságban, inflációban, munkanélküliségben és államháztartási hiányban azonban az első, vagy az elsők között lesz - tette hozzá Varga Mihály.
Az Ecostat szerint idén és jövőre is nő a gazdaság
Cikkek
Az Ecostat szerint idén és jövőre is nő a gazdaság
Privátbankár.hu | 2006. december 19. 11:36
Az Ecostat decemberi előrejelzése szerint a GDP az idén 4 százalékkal, jövőre pedig 2,4 százalékkal nőhet - mondta Belyó Pál igazgató
Cikkek
Az oroszok már a budai villákban vannak
Privátbankár.hu | 2006. december 19. 11:26
Az orosz milliomosok közül egyre többen fektetnek be külföldi ingatlanokba, és ez a tendencia már Magyarországon is érezhető
Cikkek
Batiz András távozik
Privátbankár.hu | 2006. december 19. 10:56
Családi okok miatt távozik hivatalából a Kormányzati Kommunikációs Központ kommunikációs igazgatója - áll a Kormányszóvivői Iroda közleményében. Batiz András 27 hónapig dolgozott a Miniszterelnöki Hivatalban. Indokolása szerint több időt és figyelmet szeretne fordítani fél évvel ezelőtt született fiára.
Batiz András 2004. október 6-án állt az első Gyurcsány-kormány szolgálatába - előbb László Boglárral ketten, majd 2005 szeptemberétől egyedül töltötte be a kormányszóvivői posztot. 2006. augusztus 1-től az újonnan alakult Kormányzati Kommunikációs Központ
kommunikációs igazgatójaként dolgozott, szakmai irányítása alá tartozott a Kormányszóvivői Iroda, a Sajtóiroda, valamint ő koordinálta a kormányzat fizetett kommunikációs eszközeinek használatát.
Új, gazdaságos szóvivő: a Tesco-ból hozott kollégát Gyurcsány
Cikkek
Újabb gyanúsított a brit sorozatgyilkossági ügyben
Privátbankár.hu | 2006. december 19. 10:53
A brit rendőrség letartóztatott kedden egy második gyanúsítottat is a nagy-britanniai sorozatgyilkosság ügyében - jelentette a Sky News brit televíziós hírcsatorna. A suffolki rendőrség egyelőre nem erősítette meg a hírt.
A sorozatgyilkosságban a tettes vagy tettesek öt prostituált életét oltották ki. A holttestekre a hatóságok Ipswich környékén bukkantak rá december 2-a és 12-e között.
Elfogták a brit sorozatgyilkost
Cikkek
Gigantikus méretű pénzmosás Kínában
Privátbankár.hu | 2006. december 19. 10:48
Pénzmosási ügyletekre bukkantak a kínai hatóságok hét illegális bankban, a pénzügyi manőverek értéke 1,3 milliárd eurónak, azaz mintegy 329 milliárd forintnak felelnek meg.
Az Új Kína (Xinhua) hírügynökség keddi jelentése szerint a hatóságok a gyanús banki műveletek miatt 44 embert vettek őrizetbe Sanghajban (Shanghai), Kuangtungban (Guandong), Belső-Mongóliában, Liaoning és Hejlungcsiang (Heilongjiang) tartományban.
A pénz elég a politikai népszerűséghez?
Cikkek
Nő az orosz olajtermelés
Privátbankár.hu | 2006. december 19. 10:45
Oroszország kőolajtermelése a jövő év első negyedében 119 millió tonna (átlagosan napi 9,69 millió hordó) lesz, napi 200 ezer hordóval, azaz 2,2 százalékkal több az idei első
negyedévinél, közölte becslését az orosz energiaügyi minisztérium kedden.
Utolsó tényadat szerint a termelés átlagosan napi 9,75 millió hordó volt novemberben, 1,3 százalékkal több a tavaly novemberinél. Októberben a termelés napi 9,71 millió hordóra
csökkent a szeptemberi, szintén 9,75 millió hordóról. Augusztusban napi 9,76 millió hordó - az utolsó csúcs a Szovjetunió megszűnése óta -, júliusban napi 9,68 millió hordó, júniusban napi 9,69 millió hordó volt a termelés. Az első félévben a nyersolajtermelés 2,56 százalékkal volt több a tavalyi első félévinél, elérte a 235,93 millió tonnát.
Ezzel teljesülni látszik az orosz kormány várakozása az olajtermelés idei, 2 százalékot meghaladó növekedésére, és várhatóan ez az ütem folytatódik jövőre is.
Nem kedvez az olajárnak az enyhe tél
Cikkek
Elfogták a fegyverrel menekülő rabot
Privátbankár.hu | 2006. december 19. 10:36
Sikerült elfogni azt a férfit, aki még december 1-jén fegyverrel szökött meg a budapesti katonai ügyészségről - értesült az MTI rendőrségi forrásból kedden. A férfi Budakalász és Üröm között biciklizett, amikor a szentendrei rendőrök lecsaptak rá - tudta meg az MTI.
A 38 éves elítélt leütötte az őt előállító büntetés-végrehajtási felügyelőt és elvitte a fegyverét. A szökést követően a fővárosból kivezető utakat lezárták, ám nem akadtak a fogoly nyomára.
Az elítélt nyolcéves fegyházbüntetését töltötte, 2014-ben szabadult volna, de más büntetőeljárás is folyamatban volt ellene. Tamás Imre Zoltán bűnlajstromán rablás, csalás, okirat-hamisítás, garázdaság, orgazdaság és zsarolás is szerepel. Az MTI értesülése szerint egy 2003-ban elkövetett benzinkútrablás miatt ítélték el a megszökött férfit.
Egymillióra emelték a nyomravezetői díjat
Cikkek
Javaslatok a magyar légiközlekedés megváltoztatására
Privátbankár.hu | 2006. december 19. 10:35
A Budapest Airport és a HungaroControl összesen 21 javaslatot dolgozott ki a repülőgépek zajhatásainak csökkentése érdekében a már korábban ismertetett zajstratégia második és harmadik fázisában - ismertették a javaslatot kidolgozók keddi sajtótájékoztatójukon.
A javaslatok átfogóan változtatnák meg a magyar légiközlekedést: megváltoznának a fel- és leszállási útvonalak, új szabályok vonatkoznának az éjszakai repülésekre és a Budapest Airport bírságolási hatáskört kapna. A javaslatokat a Polgári Légiközlekedési Hatóságnak is be kell nyújtani, a BA tervei szerint február 28-ig.
Önürítő utasok, avagy sz..rágás a levegőben
Cikkek
Nyitás után lefelé indult a forint és a dollár is
Privátbankár.hu | 2006. december 19. 09:53
A forint kedden gyengébben nyitott a bankközi devizapiacon, az eurót kilenc óra körül 253,50/60 forinton jegyezték a hétfői 252,90/253,10 forint után.
A piacon elmondták, hogy a feltörekvő piacokra most negatívan hatnak a Thaiföldről érkező hírek. A thaiföldi baht jelentős gyengülése miatt tervezett jegybanki intézkedések a
külföldi befektetőket eladásra késztették. A kevés szereplővel működő piacon ezzel magyarázzák a lengyel zloly és a forint kismértékű gyengülését is.
A nemzetközi piacokon gyengült a dollár az euróval szemben, a forinthoz mért árfolyama azonban nem változott: a forint gyengülése közömbösítette a nemzetközi piacokon erősödő euró hatását. Budapesten reggel a dollárt 193,00/10 forinton jegyezték a hétfői
193,10/20 forint után.
Legfrissebb devizaárfolyamok
Cikkek
Internet: a demokrácia legsikeresebb megjelenése
Privátbankár.hu | 2006. december 19. 09:45
Teljesen jogos a kitüntetés, nem tudom, kapott-e ennyi ember egyszerre ekkora elismerést, olyat ráadásul, amelynek jogosságát csak bizonyos megátalkodott politikusok próbálják megkérdőjelezni... Márványi Péter jegyzete
Cikkek
Richter-részvények a munkavállalóknak
Privátbankár.hu | 2006. december 19. 09:27
A Richter Gedeon Nyrt. 37.118 darab saját részvényt adott át 4.666 munkavállalója részére december 18-án, a munkavállalói értékpapír juttatási programjának megfelelően - közölte a társaság a Budapesti Értéktőzsde honlapján kedden. A részvények 2009. január 2-ig letétben lesznek a munkavállalók HVB Bank Hungary Zrt.-nél vezetett értékpapírszámláin. Az átadás után a Richter saját részvény állománya 12.231 darab.
Friss tőzsdei árfolyamok
Cikkek
Negyedik űrsétáján is túl van a Discovery legénysége
Privátbankár.hu | 2006. december 19. 09:22
Sikerült összecsuknia a Nemzetközi Űrállomás (ISS) egyik beragadt napelemtábláját hétfői űrsétáján a Discovery amerikai űrrepülőgép legénységének, megoldva ezzel a küldetésük
során támadt egyetlen bonyodalmat.
A napelemtáblát múlt szombaton kellett volna összecsukniuk az űrhajósoknak, hogy egy másik, hatékonyabb napakkumulátort helyezhessenek el a 350 kilométeres magasságban keringő ISS-en. Idő hiányában azonban nem tudták befejezni a feladatot, mert a
harmónikaszerű szerkezet szorítógyűrűi beragadtak, ezért a tábla nem húzódott össze kielégítő mértékig.
Robert Curbeam amerikai és Christer Fuglesang svéd űrhajósnak hétfői űrsétáján végül sikerült összecsuknia a szerkezetet. A művelet elvégzése öt órába telt, de az ötödik óra végén a napelemtábla végre az ISS tárolójába került. Az összecsukott napelemet az ISS egy másik pontjára helyezik át, helyet adva az új napelemeknek, amelyek állandó forgómozgást végezve - celláikat mindig a Nap felé fordítva - a legnagyobb hatékonysággal "nyelik el" a napsugarakat.
Ez volt a Discovery mostani legénységének negyedik űrsétája. Curbeam egyben új csúcsot állított fel: ő az első asztronauta, aki négy űrsétával dicsekedhet egyetlen űrrepülés alatt.
A Discovery legénysége a napelemtábla összecsukása körüli bonyodalmak miatt az eredetileg tervezettnél egy nappal később, pénteken tér majd vissza a Földre.
Sikeres séta az űrben
Cikkek
Rekord vállalategyesülések idén
Privátbankár.hu | 2006. december 19. 09:20
Vasárnap és hétfőn mintegy 82 milliárd dollár értékű vállalategyesülési bejelentésre került sor, miközben a szakértők szerint az idei évben rekord szintre nőtt a vállalategyesülések és
akvizíciók értéke.
A két nap legnagyobb üzletét a Statoil jelentette be. A norvég olaj- és gázipar cég 29 milliárd dollárt fizet az ugyancsak norvég Norsk Hydro szénhidrogén üzletágáért és ezzel megalakul a világ legnagyobb tengeri szénhidrogén-kitermelő vállalata.
A gyógyszerészeti ágazatban működő Express Scripts Inc. 26 milliárd dolláros ajánlatot tett versenytársa, a Caremark RX megvételére.
Hétfőn este jelentették be, hogy az Apollo Management és a Texas Pacific Group 16,7 milliárd dollárért megvásárolja a Harrah,s Entertainment Inc.-t, amely a világ legnagyobb kaszinóüzemeltetőjét.
Milyen lesz a világ 60 év múlva?
Cikkek
4,3 százalékkal nőtt a reálkereset
Privátbankár.hu | 2006. december 19. 09:08
Január-októberben a nemzetgazdaságban a bruttó átlagkeresetek 7,9 százalékkal, a nettó átlagkeresetek 7,8 százalékkal haladták meg az egy évvel korábbit, a reálkereset - a fogyasztóiár-index 3,4 százalékos növekedése mellett - 4,3 százalékkal nőtt - közölte a
Központi Statisztikai Hivatal kedden.
A legalább 5 fős vállalkozásoknál és a költségvetési intézményeknél alkalmazásban állók száma az első tíz hónapban átlagosan 2 millió 792 ezer fő volt, 0,1 százalékkal több, mint
tavaly.
Reálbérek: apad a plusz
Cikkek
A volt lengyel kormányfővel még nem tudni mi lesz, de alkalmas rá
Privátbankár.hu | 2006. december 19. 09:04
Miután bizonyossá volt, hogy a volt lengyel miniszterelnök, Kazimierz Marcinkiewicz nem tér vissza a nehezen újjáalakuló lengyel kormányba, valószínű, hogy a legnagyobb lengyel olajtársaság, a PKN Orlen vezetője lesz.
Egy kereskedelmi rádió egyenes kérdésére, hogy Marcinkiewicz megkapja-e a PKN Orlen vezérigazgatói tisztét, kedden így felelt a lengyel kormányfő irodájának vezetője, Przemyslaw Gosiewski: - Ez az egyik, megfontolás alatt lévő forgatókönyv. Még nincs válasz arra a kérdésre, hogy melyik nagyvállalatot igazgathatná, de mindenképpen ő a megfelelő személy.
Előzőleg a lengyel miniszterelnök, Jaroslaw Kaczynski a közszolgálati rádiónak nyilatkozva megerősítette, hogy elődje, Kazimierz Marcinkiewicz nem akar kormánytisztséget, pedig ő,
Kaczynski, szerette volna az egyik gazdasági tárcát odaadni neki.
Lengyel szexbotrány: menesztik a miniszterelnök-helyettest?
Cikkek
A Fidesz adósságai miatt marad Orbán a pártvezető?
Privátbankár.hu | 2006. december 19. 08:43
Lehet olyan politikai forgatókönyv, amely szerint Orbán Viktor nem indul miniszterelnök-jelöltként a 2010-es választáson? - teszi fel a kérdést a Népszabadság
Friss
Makro / Külgazdaság
Magyar Péter: „sokkoló állapotban” találtuk a költségvetést a kormányülésen
8 százalék feletti költségvetési hiányról is beszélt a miniszterelnök.
17 perce
Nemzetközi
Kritikusan fogy az idő, közel 1500 halálos áldozata van a földrengéseknek Venezuelában
Már legalább 1450 halálos áldozata van a venezuelai földrengéseknek.
2 órája
A 100 Leggazdagabb
-
Kanye West közel 400 ezer dollárt költött egy születésnapi bulira2026. június 29. 06:07 -
Eltűnt 15 milliárd dollárnyi Hermès-részvény – luxuskrimi a csúcson2026. június 29. 04:50 -
Vége lehet a Temu-luxus aranykorának2026. június 28. 10:34 -
Britney Spears fiai már a divatvilágban lépnek színre2026. június 28. 09:25 -
450 millió dolláros szuperjacht miatt forr a levegő Velencében2026. június 27. 10:24
További hírek >
Piac&Profit cikkei
Turizmus Online cikkei
A vidék hírei
-
Sior: rajzok haza 96.
11:48
-
Újabb szakaszába lépett az egri úutak felújítása, forgalomkorlátozásra kell számítani
08:05
-
Ivóvízhálózat-rekonstrukció kezdődik a Bercsényi Miklós utcában, augusztus közepéig dolgoznak a szakemberek
06:51
-
Forró idővel indul a hét
06:36
-
Tragédiával zárult a keresés: holtan találták meg a Mezőkövesd környékén eltűnt 71 éves férfit
16:26
legolvasottabb
-
Tízezrek várhatják izgatottan a pénteki nagy bejelentést
2026. június 4. 19:36
-
Magyar Péter kifakadt, miután már belsős levél is bizonyíthatja a kézi vezérlést az MTVA-nál
2026. június 1. 07:03
-
Kemény lépésre készül a Tisza: befagyasztanák a polgármesterek fizetését
2026. június 19. 17:32
-
Sulyok Tamás váratlan videója: döntés a lemondásról
2026. június 1. 06:11
-
Olcsóbb áram mindenkinek? Átírja az energiapiacot, ami Ausztráliában történik
2026. június 7. 16:15
top 24
-
Van olyan magyar régió, ahol a fiatal nők harmada nem dolgozik és nem is tanul
2026. június 28. 16:59
-
Ennek örülhettek a vásárlók a Lidl, a Penny és az Aldi boltjaiban
2026. június 29. 05:57
-
Júliustól új szelek fújnak a banki devizaváltásban
2026. június 29. 08:54
-
Franciaország is bevezeti az örökségútlevelet
2026. június 28. 17:20
-
Megvannak az új NAV-vezetők
2026. június 29. 10:45



