A Cushman & Wakefield Hotels új vezetőket nevezett ki a vállalat londoni és prágai irodájába. A közép-kelet európai régióért irányító új prágai csapat felelős Magyarországért is
A mostani kinevezések célja, hogy a C&W Hotels már meglévő csapataira támaszkodva jelentős mértékben bővítse jelenlétét és piaci részesedését Európában, a Közel-Keleten és Afrikában (EMEA régió).
Prágában a C&W Hotels egy jelentős piaci versenytárs közép-kelet európai szállodai csapatát szerződtette. A prágai irodában a közép-kelet európai régió igazgatójaként csatlakozik a C&W Hotels-hez, míg a régió vezető elemzőjeként kerül be az új csapatba. Az új munkatársak jelentős tapasztalati tőkét jelentenek a C&W számára a tranzakciós és a tanácsadói oldalon az olyan jelentős és sikeres ügyletek nyomán, mint például a Hilton Prague és az IBIS Carlton 145 millió euró értékű akvizíciója.
Stewart Coggans, C&W Hotels közép- és kelet-európai igazgatója hozzáteszi: ”Magyarország javuló gazdasági helyzete és az üzleti utazók növekvő száma a budapesti szállodapiac javára szolgál. A gazdasági vonzerő szorosan összekapcsolódik a város attraktivitásával, melyek együttesen hozzájárultak egy stabil szállodai szektor kialakulásához. A belvárosi szállodák foglaltsága 2006-ban 70-72,5% körül mozgott.”
Nick Pattie, aki jelenleg a londoni székhelyű KPMG vendéglátási és szabadidő tanácsadói üzletágát vezeti, ügyvezető igazgatóként fog csatlakozni a C&W Hotels londoni irodához. A Nick által irányított új csapat jelentős tapasztalati tőkét hoz majd a szervezetnek, mellyel a 4 milliárd fontot is meghaladó európai és közel-keleti üdülőfejlesztési üzleteket, valamint szállodai tranzakciókat fogják támogatni. A csapat kulcsfontosságú szerepet játszott a nemrégiben lezárult, hét InterContinental Hotelt felölelő, 440 millió dollár értékű akvizíciós ügyletben.
Ezzel az öt új kinevezéssel a C&W Hotels EMEA régióban tevékenykedő munkatársainak száma húszra emelkedik, kiegészítve ezzel a csapathoz januárban csatlakozott Joel Goldman igazgató és John McGuinness fürdő- és üdülési üzletág igazgató közelmúltban történt szerződtetését. Mindketten a Cushman & Wakefield Hotels londoni központjában dolgoznak.
A szállodaszektor a C&W szempontjából stratégiai fontossággal bír, így a vállalat teljes mértékben elkötelezett az üzletág olyan mérvű fejlesztése irányában, melynek eredményeképpen az elkövetkező öt évben a társaság a piac vezetőjévé válhat. Ezekkel a kinevezésekkel a Cushman & Wakefield Hotels az EMEA szektor szállodaipari konzultációs és ügynökségi piacának élvonalába lépett be.
Új fürdő- és üdülési szolgáltatások üzletág
John McGuinness csatlakozásával a vállalat belépett a fürdő- és az üdülési szolgáltatások szegmensébe. A Champneys Group igazgatójaként John számos sikeres fürdő- és üdülési projektet vezetett le szerte Európában, így rendkívül értékes tapasztalatokkal rendelkezik a minőségi üdülési üzletek kialakítása és működtetése területén.
Joel Goldman ezt megelőzően a Christies, a Chesterton International és a Key2 Hotels cégeknél dolgozott. Joel elsősorban az Egyesült Királyságban lebonyolított tranzakciós és vagyonkezelési szolgáltatások területén rendelkezik széleskörű tapasztalatokkal, melynek egyik példája a Marriott West India Quay 2006-os megvásárlása volt.
Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá
havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is,
a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk!
Legyen Ön is előfizetőnk!
Kedves olvasóink az elmúlt héten már megújult oldalunk tesztverziójával találkozhattak, ami jelezte: a Privátbankár új útra lépett. A változás már a nyáron elkezdődött, azóta lépkedünk folyamatosan előre. Most egy nagyobb ugrás következett..
A görög kormányfő elállt attól az ötletétől, hogy népszavazáson dőljön el, akarnak-e a görögök megszorításokat a nemzetközi mentőcsomagért cserébe. Ezzel visszatértünk a pár nappal ezelőtti állapotokhoz, amikor a piacok optimista hangulatban nyugtázták, hogy az európai tagállamok nagy nehezen megállapodtak a magánbefektetőkkel a görög adósság felének leírásáról.
Óriási meglepetésre kamatot vágott az Európai Központi Bank. 25 bázisponttal 1,25 százalékra csökkentették az irányadó rátát az eddig 1,5 százalékról. A piacok azonnal reagáltak. Közben egyre fogy a levegő a görög miniszterelnök körül, aki távozhat posztjáról. Ha Athén elköszön az eurótól, az első tagállam lehet, amely kilép az EU-ból
A Global Finance Magazin közzétette listáját az ötven legbiztonságosabb feltörekvő piaci bankról: sehol egy magyar bank, még a régiós összesítésben sem
Harmadik napja gyengül a mauríciuszi rúpia a dollárral, és a fő devizákkal szemben. Az Indiai-óceán szigetországában a jövő évi költségvetés terveire várnak a befektetők. A várakozások szerint a port louis-i kormány olyan intézkedésekről dönt majd, amelyek gyengítik a devizát, ugyanis az elsősorban exportból élő gazdaságnak ez kifejezett érdeke.
Érdekesség, hogy a helyi statisztikai hivatal nemrég főleg az európai válságra hivatkozva csökkentette az idei GDP előrejelzését 4,5-ről 4,1 százalékra. A mindössze 1,3 millió lakosú ország GDP-je a második Fekete-Afrikában köszönhetően az erős olaj, cukornád-kivitelnek, és a textiliparnak.
Privátbankár