(Pixabay) |
A Winklevoss fivérek az elsők, akik a bitcoinba való befektetéseiknek köszönhetően váltak milliárdossá - írta a The Sunday Telegraph. A testvérek több mint négy éve 11 millió dollárért felvásárolták a világ bitcoin készletének 1 százalékát. A bitcoin akkori árfolyama 120 dollár volt.
A virtuális fizetőeszköz a múlt héten 11 874 dolláron érte el történelmi csúcsát. Áttörte az álomhatárt a bitcoin >>> |
A luxembourgi székhelyű Bitstamp tőzsdén, amely az egyik legrégebben, hét éve működő virtuálisdeviza-kereskedési platform, vasárnap este 7,34 százalékos pluszban, 11 680 dolláron állt a bitcoin árfolyama.
Per Zuckerberggel
Így lehet neked is Bitcoinhoz jelenleg három módon lehet hozzájutni. Pénzért vásárolható, illetve bármilyen termékért vagy szolgáltatásért cserébe elfogadható ellenértékként. A bitcoinszerzés harmadik módja az úgynevezett bányászat. Ekkor a bitcoin-hálózathoz kapcsolódó speciális számítógépek bonyolult matematikai számítási műveleteket végeznek, és a rendszer mindig a számítást elsőként elvégző és publikáló gép tulajdonosának ítéli oda a virtuális fizetőeszközt, mintegy jutalomként. |
Tyler és Cameron Winklevoss a Harvard Egyetemen tanult Mark Zuckerberggel, később pedig hosszú ideig pereskedtek vele, azt állítva, ellopta tőlük a szociális háló ötletét. 2008-ban végül a felek vitája megállapodással zárult, amelynek alapján Zuckerberg 65 millió dollárt fizetett nekik.
A világon legismertebb virtuális devizát, a bitcoint 2008-ban alkotta meg Szatosi Nakamoto név alatt egy vagy több szerző, és publikálta azt nyílt forráskódú szoftverként 2009-ben.
A bitcoin digitális pénz, a felhasználók között gyakorlatilag díjtalan, azonnali pénzmozgást garantál.
A bitcoin keletkezését, árfolyamának alakulását semmilyen központi szervezet nem irányítja, és nem ellenőrzi, az a kereslet-kínálat eredményeként alakul ki abban a rendszerben, amely a keletkezését is lehetővé teszi.
6 alternatív fizetőeszköz, ami letaszíthatja a bitcoint a trónról Nemrég mutattuk be a hat legnagyobb értékű, legesélyesebb jelöltet, köztük a sötétet, a digitális ezüstöt és a “bitcoin aranyat”. Cikkünk >>> |