3p

Klasszis Egészséggazdaság és Longevity Konferencia 2026

A platform, ahol az egészségügyi ökoszisztéma kulcsszereplői – gyártók, szolgáltatók, biztosítók, döntéshozók – közösen gondolkodnak az iparág jövőjéről.

Vegyen részt Ön is!

Részletek >>

A GKI konjunktúraindexe szerint a júliusi mélyrepülést augusztusban fellendülés követte.

Augusztusban emelkedett a GKI konjunktúraindexe a majdnem két és fél éve nem látott alacsony júliusi szinthez képest. A GKI Gazdaságkutató által, az EU támogatásával végzett felmérés szerint ebben a hónapban nemcsak az üzleti várakozások javultak, hanem az elmúlt hónapokban hullámzóan alakuló fogyasztói bizalmi index is több mint egyéves csúcsára jutott.

A GKI fogyasztói bizalmi index augusztusban az előző havi csökkenést meghaladó ütemben nőtt. A lakosság saját pénzügyi helyzetét, és főleg jövőbeli megtakarítási képességét sokkal jobbnak látta, mint egy hónappal ezelőtt. Ez utóbbi legutóbb 2002 augusztusában volt ennél is kedvezőbb. A lakosság a nagy értékű tartós fogyasztási cikkek vásárlási lehetőségét is javulónak érzékelte.

Az üzleti szférán belül főleg az ipari, kisebb mértékben a szolgáltatói bizalmi index emelkedett. Az építőiparban viszont folytatódott a derűlátás immár fél éve tartó csökkenése, bár így is messze ez a legoptimistább ágazat.

A kereskedelmi bizalmi index hároméves mélypontjára került. Az ipari bizalmi index - kéthavi csökkenés után - augusztusban érezhetően magasabb lett. Az elmúlt három hónap termelési színvonalának, a rendelésállománynak - ezen belül az exportrendeléseknek -, valamint a készleteknek a megítélése is határozottan javult. A termelési várakozások viszont romlottak.

Az építőipari bizalmi index augusztusban csaknem kétéves mélypontjára esett. A magas- és mélyépítő cégek is borúlátóbbá váltak. Az előző háromhavi termeléssel kapcsolatos elégedettség alig változott, a rendelésállományok értékelése viszont érezhetően kedvezőtlenebb lett.

A kereskedelmi bizalmi index a júliusi csökkenés után tovább esett, s ezzel az elmúlt öt évet jellemző viszonylag keskeny sáv aljához közelít. Az eladási pozíció és a készletszint megítélése jelentősen, a rendelések várható alakulásáról alkotott vélemény (az előző havi drasztikus visszaesés után) kis mértékben lett rosszabb.

A szolgáltatói bizalmi index viszont visszaemelkedett az április szintjére. Az üzletmenet megítélése nem sokat változott, de lényegesen javult a várható forgalomról alkotott vélemény.

A foglalkoztatási szándék augusztusban összességében változatlan maradt, leginkább a szolgáltató cégek körében erősödött, és az építőiparban gyengült. A lakosság munkanélküliségtől való félelme alacsony szinten hullámzik, augusztusban csökkent, amivel soha nem látott alacsony szintre került.

Az áremelési törekvés a júliusi, minden ágazatra jellemző gyengülés után augusztusban vegyesen alakult, az iparban és a szolgáltató szektorban tovább lanyhult - ez utóbbinál 22 havi mélypontjára esett -, az építőiparban és a kereskedelemben viszont érezhetően erősödött - bár a cégek háromnegyede ez utóbbi szektorban sem tervez egyelőre árváltoztatást.

Kissé tovább csökkent a fogyasztók inflációs várakozása. A magyar gazdaság helyzetének megítélése az üzleti szektorban nem változott, a lakosság véleménye azonban a júliusi romlás után kissé javult.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Márciusban valami nagyon elromlott az euróövezetben
Privátbankár.hu | 2026. március 23. 19:40
Az euróövezetben erőteljesen romlott a fogyasztói hangulat márciusban az előző havihoz képest az Európai Bizottság Gazdasági és Pénzügyi Főigazgatóságának (DG ECFIN) hétfőn közzétett előzetes adatokon alapuló jelentése szerint.
Makro / Külgazdaság Így látszódhat 10-15 évvel korábban a szívinfarktus és a stroke
Privátbankár.hu | 2026. március 23. 18:40
Kilencmillióan vettek részt abban a kutatásban, ami megmutatta: az emberek túlnyomó részénél 10-15 évvel előre jelezhetők egy egészségügyi katasztrófa kockázatai. A csütörtöki Klasszis Egészséggazdaság és Longevity Konferencia előadója, Dr. Balázs Anna emellett arról is beszélt, hogy sokan az orvos helyett inkább a ChatGPT-t kérdezik az egészségükről. 
Makro / Külgazdaság A cseh kormánykoalíció csökkentené a közmédia finanszírozását
Privátbankár.hu | 2026. március 23. 17:20
A cseh kormánykoalíció kedden olyan jogszabály-módosítást terjeszt elő, amely még az idén csökkentené a közszolgálati televízió és rádió finanszírozását – közölték koalíciós politikusok hétfőn. A bírálók szerint a lépés az független média gyengítését célozza.
Makro / Külgazdaság A kamatdöntés legnagyobb kérdése: bezárják a kiskaput az iráni háború miatt?
Imre Lőrinc | 2026. március 23. 15:40
Abban nagy egyetértés van az elemzők körében, hogy a Magyar Nemzeti Bank az iráni háború nyomán kibontakozó energiaválság és a megnövekvő inflációs kockázatok miatt a március 24-i kamatdöntő ülésén változatlan szinten, 6,25 százalékon hagyja az alapkamatot. A nagy kérdés, hogy milyen irányba változik, vagy változik-e egyáltalán a jegybank kommunikációja a Monetáris Tanács döntését követő sajtótájékoztatón – mondta el a Trend FM Reggeli Monitor című műsorában kollégánk, Imre Lőrinc, az Mfor és a Privátbankár újságírója.
Makro / Külgazdaság Közel 12 milliárdot ért valakinek a Tungsram budapesti gyára
Privátbankár.hu | 2026. március 23. 15:20
Az újpesti gyárkomplexum volt a legértékesebb darabja a becsődölt Tungsram vagyonának.
Makro / Külgazdaság Februárban kilőtt az államháztartás hiánya
Privátbankár.hu | 2026. március 23. 14:00
Két hónap alatt összejött az egész évre tervezett hiány 49,9 százaléka: február végéig 2106 milliárd forint hiánya volt az államháztartás központi alrendszerének, azaz az önkormányzatokat kivéve a teljes államháztartásnak – közölte a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM).
Makro / Külgazdaság 300 millió eurót szór ki a görög kormány az energiaárak okozta károk enyhítésére
Privátbankár.hu | 2026. március 23. 13:40
Csökkentik az üzemanyagárakat, kompenzálják a komposokat és a gazdáknak is jut belőle.
Makro / Külgazdaság Meddig tarthatók a védett árak? Kedden tovább közelíti a csillagos eget a dízel ára
Privátbankár.hu | 2026. március 23. 12:39
Pedig már most is 134 forint a különbség egyetlen liter dízelen is.
Makro / Külgazdaság Itt van az újabb iráni fenyegetőzés – a Hormuzi-szoros lezárása csak a kezdet?
Privátbankár.hu | 2026. március 23. 11:59
Elaknásítják az egész Perzsa-öblöt, ha amerikai tengerészgyalogosok érkeznek.
Makro / Külgazdaság Mindkét irányban meglepődtek az elemzők a friss lengyel adatokon
Privátbankár.hu | 2026. március 23. 11:13
Az ipari termelés a vártnál nagyobb, a kiskereskedelmi forgalom a vártnál kisebb mértékben bővült.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG