Felvásárolta külföldi konkurenciáját a Szállás.hu. A lengyel online szálláspiac legrégebbi szereplője, a Spanie.pl csoport integrációjával a cég háromszorosára növeli lengyelországi operációját. A tranzakció tavaly év végén zárult le, a teljes összeolvadás pedig idén szeptemberre várható – derült ki a Szállás.hu közleményéből.
A vállalat történetében először 2007-ben bővült felvásárlásokon keresztül, akkor a magyar diszkontáras szálláspiac három szereplőjét vette meg – cégcsoport növekedési stratégiájában ugyanakkor már meghatározó az egyre intenzívebb külföldi jelenlét is. A Szállás.hu ügyvezető igazgató szerint az elmúlt években a lengyel piacon mérték a legdinamikusabb bővülést, ezt a tempót akarják most felgyosítani. Hozzátette: a Spanie.pl felvásárlását 100 százalékban saját tőkéből finanszírozták.
Tovább növekednek a régióban
A Spanie.pl csoport 2002-ben alakult, ma már a lengyelországi online szálláspiac meghatározó szereplője, évente 5 millió utazni vágyó keresi fel az oldalt, ahol közel 52 ezer belföldi szálláshely érhető el. Szigetvári József elmondta: nem zárkóznak el a további felvásárlásoktól sem, így Romániában, Horvátországban, Szlovákiában, Szlovéniában és Ausztriában is tovább erősítik jelenlétüket.
A lengyel Spanie.pl klasszikus foglalási oldal, eddig hagyományos hirdetési modellben működött. A Szállás.hu tervei alapján viszont a magyar cégnél már jól bevált online foglalásra állnának át, ennek eredményeként pedig 52 ezer szálláshellyel rendelkezik majd Lengyelországban.
A technológiai és az üzletmeneti eltérések miatt a teljes beolvadás 8 hónap alatt valósítható meg leghamarabb. Ennek során foglalhatóvá teszik a szálláshelyeket, míg a felhasználókat a telefonálásról a sokkal kényelmesebb és biztonságosabb online utazástervezés irányába terelik. A szeptemberre lezajló integrációt követően az oldal Nocleg.pl („Szallas.pl”) néven fog működni, mely a Szallas.hu jelenleg is használt márkaneve Lengyelországban.
Kivégzik az Airbnb-t Budapesten? Ami most történik, még csak a kezdet Az utóbbi időben számos konfliktusról lehetett hallani a belvárosi bulinegyed lakosai és a buliturizmusra épülő szórakozóhelyek között. A vitában a lakók a nyugalmukat védték, a szolgáltatók pedig a bevételüket, a befolyó adóforintokat és a munkahelyeket. Tovább >>> |