Szűk egy óra múlva megtudjuk, készülnek-e esetleg valami más trükkel.
Nem az infláció, hanem a forintárfolyam miatt lehet izgulni
Az alapkamat szempontjából az egyik legfontosabb tényező az árstabilitás; a legutóbbi inflációs adat összhangban volt az MNB legutóbbi előrejelzésével. Bár szakértők gyorsuló inflációt várnak az év hátralevő hónapjaiban, kamatemelésre 2019-nem számít senki, ahogy a bankközi 3 hónapos BUBOR kamat is a mostanihoz hasonló szinten ragadhat a következő másfél évben.
Sokkal érdekesebb most a forint árfolyama - bár az MNB nem győzi hangsúlyozni, hogy nincs árfolyam-célja, az egyöntetű szakértői vélemény szerint a túl erős forint nem kényelmes a jegybanknak. Egyrészt a gazdaság élénkítéséhez erős exportot képzelnek el, amihez a gyengébb forint is hozzájárul, mivel az jó az exportőröknek. Másrészt sokan úgy vélik, kell a forintgyengülésből származó árfolyamnyereség, hogy a jegybank nyereséges maradhasson.
A 3 órakor nyilvánosságra kerülő jegybanki kommentárban így a befektetők majd annak jelét keresik, készül-e valamilyen (legalább szóbeli) intervencióra az MNB a forint erősödésének megállítására, vagy nem szól bele a piaci folyamatba - ez pedig akár 300 forint alatti euróárfolyamot is jelenthet.
A kamatdöntés után - gyengítési szándékra utaló jelzés híján - mindenesetre a forint halványan erősödni kezdett - friss árfolyamok >>