2p

Elkerülhetetlen lesz a választások utáni megszorítás?
Tényleg egy újabb Bokros-csomagot szeretne a Tisza Párt?

Online Klasszis Klub élőben Bokros Lajossal!

Vegyen részt és kérdezze Ön is a korábbi pénzügyminisztert!

2025. december 10. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Szükség lehet az idei és a jövő évi költségvetések módosítására - ezt lehetett kiszűrni a kormányzat megnyilvánulásaiból az elmúlt napokban. Előbb Orbán Viktor miniszterelnök, majd Gulyás Gergely, Miniszterelnökséget vezető miniszter elemzéséből lehetett kiolvasni, hogy sor kerülhet a számok átírására. Jönnek ugyanis az új gazdaságvédelmi akciótervek, közben nem várt kiadások, valamint egyes bevételek átcsoportosítása az évek között teszik bizonytalanná az állam gazdálkodását. Videó.

Baljós képet festett le az európai gazdaság kilátásairól tusványosi beszédében Orbán Viktor a minap. A magyar miniszterelnök szerint a nyugati államok - közülük is elsősorban a németek - lassulására kell számítani, ezért a magyar gazdaság megvédése érdekében két újabb gazdaságvédelmi akciótervre lehet szükség.

Ha valóra válik a kormányfő jóslata, akkor viszont kérdés, hogy az intézkedések hogyan érintik a 2020-as költségvetést. A törvényt még a tavaszi ülésszakon fogadta el a parlament. A kritikusok szerint jóval korábban, mint ésszerű lett volna, mert a hatályba lépéséig eltelő fél év alatt nagyot változhat a világ, így a büdzsé alapjául szolgáló számok is. Ez a figyelmeztetés évek óta elhangzik, a jelek szerint nem ok nélkül.

De nem csak a jövő évi, hanem már az idei költségvetés is módosításra szorulhat, mivel az év közben bevezetett csomagok - családvédelmi, gazdaságvédelmi akciótervek -, valamint az adótörvények bevételektől fosztják meg, illetve nem tervezett kiadásokat csapnak hozzá a költségvetéshez. A kormány a jelek szerint már nem zárja ki, hogy újra megnyissa a vitát a büdzséről.

A hét sztorija videónkban Baka F. Zoltán munkatársunk segítségével próbáljuk eligazítani az olvasót a magyar állam pénzügyeit illetően: kell-e aggódnunk, vagy sem?

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Van egy kis gond: csak első ránézésre jött jó hír az Egyesült Államokból
Privátbankár.hu | 2025. december 4. 16:40
Felemás számokat közöltek.
Makro / Külgazdaság Felemás számok jöttek az euróövezetből, mi történt a kiskereskedelemmel?
Privátbankár.hu | 2025. december 4. 14:11
Stagnálás és növekedés is volt.
Makro / Külgazdaság Megint zsebrevágott 190 milliárdot az Orbán-kormány
Privátbankár.hu | 2025. december 4. 12:37
Pedig előzetesen 80 milliárddal is megelégedett volna. A kamatokkal is lejjebb lehetett kicsit menni.
Makro / Külgazdaság Megint változik a benzinár pénteken
Privátbankár.hu | 2025. december 4. 12:08
Sőt, a gázolajé sem marad ugyanannyi.
Makro / Külgazdaság Foghatják a fejüket az építőiparban érdekeltek az euróövezetben
Privátbankár.hu | 2025. december 4. 11:29
A legnagyobb pozitívumnak a csökkenés csökkenését lehet értékelni.
Makro / Külgazdaság Ennyit tudott teljesíteni Orbán Viktor a béremelésre vonatkozó ígéreteiből
Privátbankár.hu | 2025. december 4. 11:14
13 helyett 11 százalékra futotta, de legalább a miniszterelnök rémálma nem vált valóra.
Makro / Külgazdaság Egyre nagyobb pácban Ursula von der Leyen: Orbán Viktor is csak csettinthet arra, amit a tervére kapott
Privátbankár.hu | 2025. december 4. 10:46
A belga miniszterelnök nem sokat udvariaskodott az Európai Bizottság Ukrajna támogatását célzó terveivel kapcsolatban.
Makro / Külgazdaság A tarkóján érezheti Magyar Péter Orbán Viktor leheletét – nagy a változás a Medián legújabb adataiban
Privátbankár.hu | 2025. december 4. 09:46
A bizonytalanok és a kisebb pártok szavazói körében aratott a leginkább a regnáló miniszterelnök.
Makro / Külgazdaság Továbbra sem csak Orbán Viktor dugja a botot az uniós küllők közé az ukrán mentőcsomag ügyében
Privátbankár.hu | 2025. december 4. 09:12
Továbbra sincs megegyezés Ukrajna uniós támogatásáról, a belga kormány aggodalmait sem sikerült eloszlatni. Sűrű két hete lesz az uniós diplomatáknak.
Makro / Külgazdaság A magyarok lecserélik a ruhatárat – életjelet adott a kiskereskedelem
Privátbankár.hu | 2025. december 4. 08:30
Főként a nem élelmiszer-kiskereskedelem bővülésének köszönhetően növekedett a kiskereskedelmi forgalom októberben – a ruhaüzletekben és az illatszereknél nőtt leginkább a forgalom.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG