Vegyesen alakultak az árfolyamok Európában, a választások napján a londoni FTSE 100 index 0,7 százalékkal esett, a német DAX viszont hasonló mértékben emelkedni tudott. Az 50 legnagyobb európai részvénytársaság papírjait tömörítő EuroStoxx 50 mindössze 0,01 százalékkal emelkedett, vagyis alig 1-2 ponttal. Az amerikai tőzsdék is 0,3-0,4 százalékos emelkedéssel kezdtek.
A BUX index ezúttal inkább alulteljesítő volt, a nap végi hajrának köszönhetően végül csak 0,5 százalékos mínuszban zárt, de volt nap közben sokáig ennél jóval lejjebb is, mínusz 1-1,5 százalék között. A Mol is mínuszban kezdett, de déltől felfelé indult, volt 15 445 forint is. Végül 15 250 forinton, 0,66 százalékos emelkedéssel fejezte be a napot.
További árfolyamok>>> |
Az OTP kereken 6000 forinton távozott, egy százalékos eséssel, a Richter visszaadott 1,3 százalékot a jó gyorsjelentés utáni szerdai nagy emelkedéséből. Ismét felfedezték a Telekomot, 1,2 százalékkal drágult. (További árfolyamok a grafikonra kattintva.)
Holnap hajnalban teszi közzé I. negyedéves eredményét a Mol – írja az Erste Befektetési Zrt. hírlevele. „Az INA összesen 150 millió horvát kunát fizet ki osztalékként, ami részvényenként 15 kunát jelent. A Mol korábban kétmilliárd kuna osztalékot javasolt, de mivel jelentősen visszaestek a nyersolajárak, visszavonta javaslatát” – teszik hozzá.
„Nem változtatott a Barclays elemzője a Richter célárán, azt továbbra is 4000 forinton hagyta, és egyenlő súlyozási ajánlása is érvényben maradt. A célár 13 százalékkal alacsonyabb, mint a tegnapi záróár” – írta a KBC Equitas. Pár nappal korábban viszont az UBS 4300-ról 5400-ra emelte a részvény célárfolyamát.
További árfolyamok>>> |
A forint gyengécske, 307,40-ig is elszáguldott az euró a nap közepén, de délután leesett 303,80-ra. A devizagyengülés más feltörekvő országokban is előfordult, például a törököknél, a lengyelek viszont kimaradtak belőle. A gyengélkedést több elemző is leginkább az európai állampapír-hozamok emelkedésével hozza összefüggésbe.
Az euró/forint pályája hasonlít kicsit az euró/dolláréhoz, hasonló időben tetőztek és kezdtek lefelé menni. A dollár a nap közepén erősen gyengült, az euróval szemben 1,1380-ig is elgyengült, majd estére 1,1280-ra süllyedt vissza. A svájci frank nagyot erősödött a nap közepén, majd szintén visszarendezte sorait.
A gyengécske dollár ellenére ezúttal esett az olaj és a nemesfémek is. Az olajra rá is fért már egy kis korrekció, márciusi mélypontja óta közel 50 százalékkal emelkedett az árfolyam.