Az álmoskás kezdés után belendült a csütörtöki kereskedés a nyitás utáni órákban: bár a BUX gyakorlatilag változatlanul indított, a bluechipek hamar vegyes rendbe rázódtak. Ma is folytatódik az OTP korrekciója, a bankpapír fél százalék körüli mínuszban is járt, karöltve a Richterrel, akik szintén enyhe csökkenéssel kezdték a mai kereskedést. A Magyar Telekom azonban fél százalék körüli erősödésben is járt, a nap igáslovának pedig a Mol tűnik, az olajpapír 1 százalékos emelkedést produkált az első kereskedési órában. Ugyanakkor a világpiacon mindkét olajfajta ára fél százalékot esett: a WTI-ért 48,19 dollárt, míg a Brent-ért 52,33-at kellett adni a reggeli órákban.
A legfrissebb árfolyamokat itt nézheted meg a Privátbankár.hu-n >>> |
Hasonlóan jó a hangulat Nyugat-Európában, egyedül Frankfurtban van csend és stagnálás. London enyhe emelkedésben kezdte a reggelt, itt a második negyedéves brit GDP adat borzolhatja a kedélyeket nap közben. Párizs és Madrid fél százalék alatti emelkedést mutatott a reggeli órákban.
Adni kezdték az Appeninnt
Ahogy arról már korábban írtunk, több mint 20 százalékkal bővült az Appeninn árbevétele az első félévben, mely jelentős részben az elmúlt időszakban vásárolt ingatlanok hasznosításának, és a növekvő irodapiaci keresletnek volt köszönhető. Az ingatlanbefektetési csoport adózott eredménye ugyanakkor negatív lett, miután egymillió euróval leértékelte egyik befektetési célú ingatlanát.
A részvényre mostanság meglehetősen nagy volt a kereslet, hiszen egyike volt azoknak az elfeledettebb, kis részvényeknek, amit most újra megtaláltak a befektetők. Az egyébként nem olyan rossz gyorsjelentésből azonban most inkább azt a részt tartották fontosnak a befektetők, hogy veszteséges lett a cég egy leírás miatt - ma délelőtt 10 százalékos szabadesést produkált az ingatlanpapír.
Húzzák-eresztik a forintot
Reggel egészen 301,75-ig erősödött a forint, ám végül visszakorrigált és egészen 303-ig gyengült, miután az MNB némi értelmezést adott a kamatdöntés után kiadott indoklásához. A Portfolio a Reutersre hivatkozva írja, hogy egyfajta verbális intervencióval gátat szabtak az árfolyamnak, ez csíphette el a további erősödést a forinttól. Ahogy a keddi kamatdöntés után írtuk, a Monetáris Tanács feltűnően nem foglalkozott a forint árfolyamát befolyásoló témákkal, pedig tudható, hogy a mostani erős árfolyam nem az MNB szája ízének megfelelő.
Érdekel a forint erőlködése? Itt szurkolhatsz a 300-as eurónak a Privátbankár.hu Árfolyamok oldalán! >>> |
Az OTP Elemzési Központ is arról írt szerdai elemzésében, hogy a jegybank számára továbbra is egy jóval gyengébb forint lenne az ideális, hosszabb távon egy legalább 307-315 forintos euróval kalkuláltak. Rövid távon viszont az MNB nem mutatta jelét, hogy bármilyen eszközzel gátat szabna a forintnak - legalábbis a mai, Reutersnek adott válaszig mindenképp így volt. Az OTP Elemzési Központ szerint az utolsó negyedévig még eltűrheti a monetáris tanács az erősebb forintot (feltéve, hogy 300 forintos euróárfolyam fölött maradunk), ezután viszont valamiféle monetáris lazításra is sor kerülhet.