A Posta 40 százalékos tulajdonos marad a bankban. |
A hitelintézet igazgatósága a felhatalmazás alapján úgy döntött, hogy a tőkeemelést új részvények zárt körű kibocsátásával hajtják végre. Az új részvényesek a kibocsátandó új részvények átvételéről szóló nyilatkozatot legkésőbb december 30-ig tehetik meg, illetve ugyanezen napig fizethetik ki, utalhatják át a társaságnak az új részvények kibocsátási értékét.
Ez a magyarázat a tőkeemelésre
A tőkeemelést korábban a piaci és szabályozói környezetváltozásokkal indokolta az FHB. A tőkehelyzet rendezését egyrészt szükségessé tették a Magyar Nemzeti Bank új előírásai, amelyek 2016. január 1-jétől a tőkekövetelmények kalkulációjára vonatkozó szigorúbb számítási módokat vezetnek be. Másrészt a 2015 júniusában elfogadott Jelzáloghitel-finanszírozás Megfelelési Mutató (JMM) bevezetése miatt új üzleti lehetőségek nyílnak a jelzálogbank klasszikus alaptevékenysége, a refinanszírozás számára. Az FHB arra számít, hogy a takarékszövetkezeti integrációba tartozó társaságokon kívül a hitelintézeti piac más szereplői számára is nyújthat refinanszírozást.
A társaság igazgatóságának döntéséhez a szövetkezeti hitelintézetek integrációjáról és egyes gazdasági tárgyú jogszabályok módosításáról szóló 2013. évi törvény vonatkozó bekezdése alapján a Magyar Takarékszövetkezeti Bank Zrt. igazgatósága hozzájárult.
A bankról számokban A Csoport 502 millió forint konszolidált adózott veszteséget könyvelt el 2015 harmadik negyedévében az egy évvel korábbi 7,190 milliárd forint veszteség után. A banki különadó és egyéb egyszeri tételek nélkül a bankcsoport adózott vesztesége 1,857 milliárd forint volt az idei harmadik negyedévben, míg egy évvel korábban 1,113 milliárd forint. Részleteket itt olvashat >>>> |