Eléggé álmos, esős pénteknek indult Európában, az indexek mínuszban töltötték a nap nagy részét, kora délután azonban kijött egy nagyon jó amerikai foglalkoztatási adat. Ez persze megint növelte a kamatemelés esélyét, így a dollár óriási hajrával szinte percek alatt 1,5 százalék körüli erősödést ért el az euróval szemben.
„Vágtat a dollárbika”, ahogy a KBC Equitas egyik hírlevele írta. A dollárerősödés okairól pedig az Aegon Alapkezelő blogja írt ma. A forint is a dollárnyomán lódult meg a gyengülés újabb szakasza felé, és az euró 313,50 környékéről gyorsan 315,1 forintra ugrott.
Jól ment a Molnak
A dollárszáguldásnak aztán sokféle következménye lett, az európai cégek részvényei például szépen felmentek, mert nekik jó, ha gyengül az euró. A német DAX egy százalékos, az EuroStoxx 50 index 0,6 százalékos emelkedést mutatott a nap végén, a francia mutató stagnált, a brit 0,2 százalékot esett. Az USA részvényei azonban inkább tétováztak, sőt az S&P 500 este hatkor már mínuszban volt.
További árfolyamok>>>>>>>> |
A magyar részvények kezdettől fogva szépen meneteltek, ami nem is csoda, mert sorban jöttek jó gyorsjelentések mostanában. A Richter és a Telekom után ma hajnalban a Mol, így nem meglepő, hogy a nap nagy részében másfél-két százalékos pluszban mozgott. A nap végére 1,1 százalékra olvadt a nyeresége, de már az előző napokban is sokat drágult.
Minden idők legjobb eredménye
A Richter ismét magára talált, 1,6 százalékos emelkedéssel a 4900 forintos határt ostromolta. A Magyar Telekom csak 0,2 százalékkal, egy forinttal emelkedett, az OTP 0,1 százalékot esett. De a bankpapír volt nap közben ennél sokkal lejjebb és feljebb is.
További árfolyamok>>>>>>> |
„Minden idők eddigi legjobb eredményét érte el a Mol.” „Megháromszorozódott a Mol eredménye” – mindkettőt az Erste Befektetési Zrt. írta. Most is a finomítói szegmens húzta a cég eredményét. A negyedik negyedévben azonban leírások várhatók a kurdisztáni eszközökben több százmillió forint értékben – mondta a cég elemzője.
Pozitív árfolyamreakció indokolt
„A várakozásoknál minden soron erősebb harmadik negyedéves gyorsjelentést közölt ma hajnalban a Mol, amit elsősorban a downstream üzletág kimagasló teljesítménye magyaráz. A kutatás-termelés szegmens ehhez képest kisebb csalódással szolgált, ráadásul az éves kitermelési célok alatt is rezeg a léc” – írta a KBC Equitas. A jelentés azonban véleményük szerint összességében pozitív árfolyamreakciót indokol a részvény piacán.
Nagyon erős negyedévet zárt a Mol, az éjfélkor megjelent beszámoló alapján bitang erős volt a finomítás üzletág. Az elemzői várakozásokat is túlszárnyalták a Mol számai - írta a Concorde Értékpapír is.
Miféle mozgás ez, OTP?
Furcsán viselkedik az OTP, délelőtt a Mollal együtt szépen ugrott, meg is próbált a részvény kitörni a csökkenő háromszögből. De nagyon úgy fest jelenleg, hogy ez nem jön össze. A mai alakzat (lefelé) fordulósnak tűnik – írja a Concorde Értékpapír blogja.
A KBC Equitas hírlevele szerint a Richter számít a legjobban teljesítő hazai blue-chipnek. Ebben fontos szerepe lehet a Jefferiesnek, az elemzőház ugyanis 3900 forintról, 5790 forintra emelte a gyógyszerpapírra vonatkozó célárfolyamát. (Több másik cégnél is 5000 forint feletti célárakat találunk.)
Hol a brazil gödör alja?
A várnál magasabb infláció miatt Brazíliában emelkedtek a kamatok (swap-ráták), közelgő kamatemeléstől tartanak, a tőzsdeindex 2,6 százalékos mínuszba került. De sok véleményt olvasni mostanában arról, hogy a brazil eszközárakba már annyi rossz beépült, lassan eljöhet a gödör alja. (Például itt.)
A Lufthansa utaskísérői (az UFO szakszervezet) megint sztrájkba léptek, ami várhatóan tartós, egy hetes lesz. A részvény ennek ellenére három százalékkal emelkedett, a sztrájk talán már az előző napokban beépült az árfolyamokba.