Kaszás Zoltán társaság szóvivője az MTI-nek elmondta: az Opel vezetősége az augusztusi tulajdonosváltás után kezdett el dolgozni egy olyan, a vállalat jövőjét hosszú távon meghatározó terven, amelynek részleteit novemberben, tehát még ebben a hónapban ismertetik.
A szóvivő szerint a kölcsönzött munkaerő létszámának igazítása a megrendelésekhez az autóiparban megszokott eljárás, a szentgotthárdi gyár történetében is volt már ilyenre példa.
Kaszás Zoltán arra is felhívta a figyelmet, hogy a létszámcsökkentés mértéke függ a további megrendelések változásaitól, de azt valószínűsítette, hogy az év végéig megválnak valamennyi munkaerő kölcsönzés keretében foglalkoztatott kollégájuktól, a feladatok ellátására elegendő lesz az Opel Szentgotthárd Kft. saját dolgozói állománya.
Ez már a második
A Magyar Idők ma arról írt, hogy a napokban rövid idő alatt már másodszor jelentették be az Opel szentgotthárdi gyárában a dolgozóknak, hogy jelentős mértékű, mintegy száz munkavállalót érintő leépítést hajtanak végre.
A cikk utal rá, hogy október közepén száz munkást irányítottak vissza a WHC Consulting Kft. munkaerő-kölcsönző céghez és jelezték, hogy további létszámcsökkentés várható a kölcsönzött munkaerő közvetítés keretében foglalkoztatottak körében. A híradás szerint a leépítések, illetve a teljesítmény visszafogásának híre nemcsak a munkavállalók körében keltett riadalmat, hanem az önkormányzatnál is, amelynek a cég jelentős összegű iparűzési adót fizet évente.
Nincs riadalom
Huszár Gábor Szentgotthárd polgármestere az MTI-nek elmondta: szó sincs riadalomról, egyelőre a város önkormányzata is arra vár, hogy az Opel vezetése nyilvánosságra hozza a motorgyárral kapcsolatos - november közepére ígért - középtávú elképzeléseit.