"Tényleges keresetnövekedésre nagyon kevés az esély az idén. Az idén ez különösen hangsúlyos, mert nagy baj van" - fogalmazott egy tanácskozás szünetében a Magyar Szakszervezetek Országos Szövetsége (MSZOSZ) vezetője az MTI-nek. Rámutatott: az adórendszeri változásból következően ha változatlan marad is a bruttó kereset, a munkavállalók akkor is kevesebb pénzt vihetnek haza, mint az elmúlt évben. Ezen első lépésben bérkompenzációval kell változtatni - hangsúlyozta Pataky Péter, megjegyezve: ennek szükségessége például Somogy megyében a munkavállalók 75-90 százalékát érinti.
Közölte: tapasztalataik szerint, nemcsak a kompenzációnál magasabb bért nagyon nehéz elérni, hanem a béren kívüli juttatások nettó értékének megőrzését is, "pedig összességében a bér és a béren kívüli juttatások az a kereset, amiből meg kell élni hónapról hónapra az embereknek".
Az elnök azt mondta, azzal nem szembesült, hogy a bérkompenzáció miatt elbocsájtottak volna munkavállalókat, azzal azonban igen, hogy munkaidőt csökkentettek annak érdekében, hogy ki tudják fizetni a béreket.
Autóba rejtett bomba ölt meg magas rangú orosz katonai tisztet.

A magyar eszközök most immunisak a globális válságra – Klasszis Podcast
Uniós pénzek, hozamok és a hatékonyság csapdája – Klasszis Podcast
Így néz ki a kormány célkeresztjébe került bizalmi vagyonkezelői piac
Új korszak a magyar alternatív befektetéseknél, lebomlanak a falak a lakosság előtt – Klasszis Podcast
Vége a korlátoknak: Új korszak indul a magyar alternatív befektetéseknél




