Ujhelyi István hangsúlyozta: a szakmai szervezetek által nagy ünnepléssel fogadott, jelentős adókönnyítés hozzájárul a turisztika versenyképességének, nyereségességének javításához, valamint segíti a foglalkoztatás bővítését az ágazatban.
A kabinet és a szocialista frakció hétfőn született megállapodása mintegy 10 milliárd forintot hagy a turisztikai ágazatban - fűzte hozzá a szocialista képviselő. A Miniszterelnöki Hivatal államtitkára kifejtette: a kormány válságkezelő programjának részét képező döntés több hónapos szakmai egyeztetés eredményeként jött létre, amelyben többek között részt vett a Magyar Szállodaszövetség, a Turisztikai és Vendéglátó Munkaadók Országos Szövetsége is.
A kormány képviselője szerint a kedvezményes áfa-kulcs nem pusztán néhány szállodának kedvez, hanem "sok tízezer ember munkakörnyezetét javítja". Ezt érzékeltetve Ujhelyi István rámutatott: a rendelkezés 2.137 magyarországi szálláshelyet érint, amelyekben összesen 75.380 szoba, illetve lakóegység található.
Előzmények Kivégzik a turizmust az új adótörvények? |
Pál Béla (MSZP), az Országgyűlés sport- és turisztikai bizottságának alelnöke elmondta: a kormány célzott turisztikai intézkedésével a válság által leginkább érintett, mintegy 300 ezer munkavállalót foglalkoztató, az ország teljes GDP-jének 9 százalékát kitevő ágazat versenyképességét javítja.
A válságkezelő kormány fejlesztéspolitikájában továbbra is preferált helyen szerepel a turizmus, így az ágazatba az elmúlt évekhez hasonlóan, a jövőben is jelentős európai uniós és állami többletforrások érkezhetnek - jegyezte meg Ujhelyi István.
Megkapja a távhő az alacsony áfa-kulcsot
Áfából jön össze a legtöbb csalás
Áfa-riadó: 20 százalékkal is csúcsközelben az árak
Kedvezményes áfa: bővülni fog a kör