A szakmai szervezet az MTI-hez eljuttatott közleményében rámutat: ezzel közvetlenül pótolható volna a mostani nehéz gazdasági helyzet miatt általában csökkenő helyi iparűzésiadó-bevétel.
A szövetség emlékeztet: a szerencsejáték vállalkozások által fizetett iparűzési adó jelenleg is a helyi önkormányzatok anyagi lehetőségeit növeli, de szükség lenne az utóbbi évek forgalomcsökkenése miatt kieső iparűzésiadó-bevételek pótlására.
A Magyar Szerencsejáték Szövetség közleményében kitér arra, hogy egyetért Szepessy Zsolt, Monok polgármesterével, aki azt javasolta, hogy szeptemberben vezessenek be egy "szociális kártyát", amely a segélyek elköltését szabályozná. A kártya bevezetésével tisztázódhatnának azok a félreértések és téveszmék, amelyek a segélyekből játszó játékosokra építő szerencsejáték vállalkozásokról szólnak - mutat rá a közlemény.
Játékokból élnek az egyetemisták |
A Magyar Szerencsejáték Szövetségbe tömörült, nyerőgépeket üzemeltető vállalkozók bevétele a szűkülő kereslet és a magas adóterhek következtében az idén a tavalyi mértéket is meghaladóan csökken - közölte korábban Schreiber István, a szövetség elnöke az MTI-vel.
A nyerőgépek üzemeltetéséből származó árbevétel néhány éve még évről évre 20 százalék körüli mértékben bővült, a tendencia azonban 2004. óta csökkenő. 2007-ben a szövetség tagjainak forgalma elérte a 90 milliárd forintot, a múlt évben már minden hónapban egy-egy százalékos forgalomcsökkenést könyveltek el a vállalkozók az előző év azonos időszakához képest.
A Magyarországon működtetett pénznyerő automaták száma tavaly 30 ezer alá esett.
Lassan épül föl a legnagyobb európai kaszinóváros
A luxus mindig jó üzlet - még nálunk is
Bezenyei kaszinó: az állam már biztos nyertes
MTI