Miért nem sarcolják meg az online szerencsebarlangokat?
A játékadóból származó bevétel visszaesésével számol a kormány jövőre, bár az ágazat egyetlen szereplője sem jelezte, hogy forgalma csökkenésére számítana
A játékadóból származó bevétel visszaesésével számol a kormány: az idei 63 milliárdról 2011-re 48,5 milliárd forintra csökken az összeg - írta a Népszabadság csütörtökön.
A központi költségvetésbe két nagy és egy kisebb területről folyik be játékadó. Az első a pénznyerő automaták után lerótt kötelezettség, amely - a szerencsejáték-szövetség adatai szerint - 2009-ben 35,7 milliárd forint volt, a másik jelentős tétel pedig, 27,4 milliárd forint a Szerencsejáték Zrt.-től érkezett. A harmadik tételt a kaszinók fizetik be, ez tavaly 2,1 milliárd forint volt. E szerint az ágazat 2009-ben összesen 65,5 milliárd forint játékadót fizetett be. A lap szerint a büdzsében tervezett csökkenés érthetetlen, hiszen egyik piaci szereplő sem jelezte, hogy árbevétele jelentős visszaesésével számolna.
A Népszabadságnak szakmai körökben arra hívták fel a figyelmet, hogy az online szerencsejátékok látható mederbe terelése révén a költségvetésben megjelenő ilyen jellegű források még növelhetők is lennének. Ma már ugyanis az internetes szerencsejáték-oldalak forgalmát évi legalább 50–60 milliárdra teszik, ami harmada a Szerencsejáték Zrt. mintegy 150 milliárd forintos árbevételének, vagyis ezeken a cégeken jócskán lenne mit keresni - írta a lap.
Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá
havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is,
a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk!
Legyen Ön is előfizetőnk!
Nemcsak a sertéságazatnak, de az agráriumnak és az egész gazdaságnak kedvezőbb lenne az alacsonyabb áfakulcs - ezt akarja bizonyítani az 5 százalékos áfa bevezetését követően a Terméktanács.