Nem tört meg a BÉT lendülete, ma már nemcsak a régiós börzéket teljesítette túl Budapest, hanem Nyugat-Európa is a "vert mezőnyben"
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 433,51 pontos, 2,14 százalékos emelkedéssel, 20.650,96 ponton zárt csütörtökön.
A részvénypiac forgalma 40,4 milliárd forint volt, a vezető részvények erősödtek az előző napi záráshoz képest. Szegner Balázs, az Equilor Befektetési Zrt. üzletfejlesztési igazgatója elmondta: a BUX a 2,14 százalékos emelkedésével túlszárnyalta a régiós, és a nyugat-európai részvénypiacokat is. Ezek ugyanis a budapesti tőzsdeindex alatt teljesítettek. Például: Nyugat-Európában a börzék csak 0,5 százalékos növekedést produkáltak általában.
A BUX kiemelkedően jó teljesítményének okáról az üzletfejlesztési igazgató úgy vélekedett, hogy azt részben short-pozíciók zárása is okozta.
A vezető papírok közül Szegner Balázs kiemelte a Molt, amely 3,21 százalékos drágulásával a kereskedés végére megelőzte a 2,46 százalékot erősödő OTP-t. A bank papír ugyanakkor a BÉT forgalmának jelentős hányadát tette ki a mintegy 27,6 milliárd forintos értékkel. A gyógyszeripari papírok 1,5 százalékos emelkedésükkel szerényebben teljesítettek. De a Magyar Telekom részvény sem mutatott erőteljes növekedést 1,25 százalékkal.
Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá
havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is,
a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk!
Legyen Ön is előfizetőnk!
Már a standokon a Piac & Profit legfrissebb száma! Gyémánt, mint alternatív befektetési forma? Erről és számos más érdekes témáról olvashat a februári lapban. Körbejártuk a magánegészségügy kérdéseit, beszélgettünk az Erste Bank vezérigazgatójával, írtunk a kiberbiztonságról, de olvashat a Nemzetközi Beruházási Bankról is a magazinban.
A bennfentesek jegyzékének jogsértő módon történő összeállítása miatt, emellett a T-Systems anyacégével, a Magyar Telekom Nyrt.-vel szemben is hozott intézkedést az MNB.
Ami a költségvetés kiadásait akár több száz milliárd forinttal mérsékelné – állapítja meg a Nemzetközi Valutaalap (IMF) Magyarországról kiadott legfrissebb jelentése. Az nem tartja jó ötletnek, hogy a büdzsé kizárólag belföldről finanszírozza magát, mivel a mélyponton lévő kockázati felárunk miatt a külföldi forrásbevonás most jóval olcsóbb.
Holnap lejár a banki azonosítás határideje, bajba kerülhet, aki ezt elmulasztja. Sok nyugdíjas és a külföldön élők is a veszélyeztetettek körébe tartoznak. Az első határidő idén június 26 volt, de mivel az érintettek egy nagyon jelentős hányada - több százezer magánszemély, illetve vállalkozás - késlekedett a procedúrával, a kormány úgy döntött, hogy október 31-ig meghosszabbítja az eredeti határidőt.
Javában folyik a munka a kormányzati színfalak mögött annak érdekében, hogy megvalósuljon a Varga Mihály által 2018 végén megjelölt cél: a január végén közel 5900 milliárd forintos lakossági állampapír-tulajdon öt év alatt megduplázódjon. A jelet a pénzügyminiszter tavaly novemberben adta meg, bejelentve egy újfajta, nyugdíj-előtakarékossági magyar állampapír kibocsátását.
Több mint 43 ezer magánszemély összességében immár csaknem 5 ezermilliárd forintos vagyonát fialtatta 2018 végén a 16 hazai privátbankári szolgáltatónál.