A portfolio.hu biztosítási konferenciájának szünetében elmondta: a világméretű jelzálogpiaci válság előidézésében a banki menedzsmentek profitéhsége éppúgy szerepet játszott, mint az, hogy a befektetők olyan termékeket vettek, amelyeknek tényleges kockázatait nem látták át.
A szabályozást szigorítani kell, átláthatóbbá, érthetőbbé kell tenni az egyes biztosítási termékeket, különösen azokat az életbiztosításokat, amelyeket valamilyen hitelkonstrukcióval kapcsoltak össze - fűzte hozzá Járai Zsigmond.
Villányi Andrea, az Allianz Hungaria Biztosító ügyvezető igazgatója szerint a jövőben a biztosítási termékek eladásában erősödni fog az online piac szerepe, ez azonban valószínűleg nem lesz alkalmas arra, hogy a komplexebb, hosszabb távra szóló életbiztosításokat eladják. A jövő inkább a termékspecializációé a biztosítás terén is - hangsúlyozta.
Paál Zoltán, a Generali-Providencia Biztosító ügyvezető igazgatója szerint a következő években erősödik az egészségügyi biztosítások szerepe. Az állami egészségügyben már a "hálapénz" révén sem kaphatják meg a betegek a jobb ellátásokat, és ezért egyre inkább magánklinikákat választanak. A folyamat erősödésével a szerényebb jövedelműeknek is megéri majd egészségügyi biztosítást kötni, hogy betegellátásukban a megbízható szolgáltatásokat, intézményeket vegyék igénybe - vélte.
A kötelező felelősségbiztosítások váltásánál azonban egyre több ügyfél fogja igénybe venni a gyors, online szolgáltatásokat - tette hozzá.
Bajnai: megbírkózunk a válsággal
Új terve van az OEP-nek: jön a pénz utánunk
Különleges befektetést ajánl a Generali
MTI