Megfeleződött az A kategóriás tőzsdei cégek nyeresége az első háromnegyed évben az előző év hasonló időszakához képest
Megfeleződött az A kategóriás tőzsdei cégek nyeresége az első háromnegyed évben az előző év hasonló időszakához képest - összegzi a Napi Gazdaság a szerdai számában a tőzsdei gyorsjelentéseket.
Magyarországon hat éve nem volt ilyen alacsony a nyereség az év első kilenc hónapjában, mint az idén. A 21 A kategóriás cég közül 17 jelentett már, és ezek együttes nyeresége 318 milliárd forint volt. Ez csaknem 50 százalékkal marad el a tavalyi - minden idők legjobb első kilenc hónapjának számító - 600 milliárd forintot meghaladó nyereségtől. A lap megjegyzi, hogy akkor ehhez hozzájárult a 140 dollár felett tetőző olajárnak köszönhetően egekbe szökő Mol-profit.
Az első negyedévvel ellentétben, amikor az A kategória az összesített adatok alapján - a Budapesti Értéktőzsde története során először - veszteséget jelentett, a harmadik negyedévben a cégek többsége nyereséget tudott felmutatni.
Az első háromnegyed évben a Mol és az OTP profitja adta az összesített nyereség 65 százalékát, míg egy évvel korábban ez az arány 79 százalék volt.
Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá
havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is,
a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk!
Legyen Ön is előfizetőnk!
Már a standokon a Piac & Profit legfrissebb száma! Gyémánt, mint alternatív befektetési forma? Erről és számos más érdekes témáról olvashat a februári lapban. Körbejártuk a magánegészségügy kérdéseit, beszélgettünk az Erste Bank vezérigazgatójával, írtunk a kiberbiztonságról, de olvashat a Nemzetközi Beruházási Bankról is a magazinban.
A bennfentesek jegyzékének jogsértő módon történő összeállítása miatt, emellett a T-Systems anyacégével, a Magyar Telekom Nyrt.-vel szemben is hozott intézkedést az MNB.
Ami a költségvetés kiadásait akár több száz milliárd forinttal mérsékelné – állapítja meg a Nemzetközi Valutaalap (IMF) Magyarországról kiadott legfrissebb jelentése. Az nem tartja jó ötletnek, hogy a büdzsé kizárólag belföldről finanszírozza magát, mivel a mélyponton lévő kockázati felárunk miatt a külföldi forrásbevonás most jóval olcsóbb.
Holnap lejár a banki azonosítás határideje, bajba kerülhet, aki ezt elmulasztja. Sok nyugdíjas és a külföldön élők is a veszélyeztetettek körébe tartoznak. Az első határidő idén június 26 volt, de mivel az érintettek egy nagyon jelentős hányada - több százezer magánszemély, illetve vállalkozás - késlekedett a procedúrával, a kormány úgy döntött, hogy október 31-ig meghosszabbítja az eredeti határidőt.
Javában folyik a munka a kormányzati színfalak mögött annak érdekében, hogy megvalósuljon a Varga Mihály által 2018 végén megjelölt cél: a január végén közel 5900 milliárd forintos lakossági állampapír-tulajdon öt év alatt megduplázódjon. A jelet a pénzügyminiszter tavaly novemberben adta meg, bejelentve egy újfajta, nyugdíj-előtakarékossági magyar állampapír kibocsátását.
Több mint 43 ezer magánszemély összességében immár csaknem 5 ezermilliárd forintos vagyonát fialtatta 2018 végén a 16 hazai privátbankári szolgáltatónál.