A CIB szakértői szerint a befektetett pénz védelme érdekében sokan egyre inkább a tőkevédett befektetési alapokat kedvelik. Azonban a tőkevédelem önmagában nem elegendő ahhoz, hogy a befektetők egy-egy termék felé forduljanak, hiszen fontos a magas hozam is, főképp befektetési alap vásárlásakor. A piaci tapasztalat szerint egyre nagyobb az érdeklődés az olyan befektetési lehetőségek iránt, amelyek a válság ellenére növekedni tudtak.
Ilyenek a luxusmárkákat képviselő cégek, amelyek a válság idején is fenn tudták tartani jövedelmezőségüket. Például a Louis Vuitton márkát is gyártó vállalat francia tőzsdén forgó részvényeit vásárlók 36 százalékos nyereséget tehettek zsebre az elmúlt két évben, miközben a párizsi tőzsdeindex ebben az időben mintegy 2 százalékot csökkent.
A magyar befektetők között is megnőtt azoknak a száma, akik biztonságos, ám magas profitot ígérő befektetéseket keresnek, ugyanakkor megváltozott a befektetők által preferált alapok típusa is. A tapasztalatok szerint a lakosság alacsony kockázatvállalási hajlandósága miatt még mindig a pénzpiaci/likviditási típusú alapok a legkedveltebbek, ám a tőkevédett alapok is dinamikusan törnek előre - mondja Komm Tibor, a CIB Befektetési Alapkezelő vezérigazgatója.
Az alapkezelőnél például az év elején az arany iránt érdeklődők voltak túlsúlyban, aztán változott a helyzet, mert később a nyári sporteseményeket támogató cégek részvényei kerültek egy kosárba. Ugyanakkor felhívják a figyelmet arra, hogy a következő 2-3 évben valószínűleg viszonylag lassú ütemben erősödő és kevésbé ingadozó forintpálya várható. Ennek megfelelően érdemes olyan tőkegarantált terméket keresni, amelyek erre a kismértékű kilengésre épít.