MKB Gemini: mérsékelt kockázat, minimum 5%-os hozam
Az alap a befektetett tőke védelme mellett az első, a második és a harmadik év végén is fizet minimális hozamot a befektetők részére. Az első év végén a névértékre vetítve 10 százalékos hozam kifizetését a befektetési politika biztosítja, a második és harmadik év végén kifizetendő minimum 3 százalékos hozamot az opciós konstrukció teszi elérhetővé.
A hozamok kiszámításánál az adott év végén az abszolút értékben legnagyobb árfolyamváltozást mutató részvény százalékos árfolyamváltozását veszik alapul. Ezt az értéket a később meghatározott korrekciós rátával módosítva, majd 70 százalékból kivonva adódik az év végén fizetendő hozam mértéke. Amennyiben ez nagyobb, mint a védett hozam, ehhez jutnak hozzá a befektetők, ellenkező esetben az előre megállapított 3 százalékot fizeti az alapkezelő.
A korrekciós rátát az alap nyilvántartásba vételét követően teszik közzé; értéke 90-150 százalék közötti lehet.
Az MKB Geminit főként a mérsékelt kockázatot kedvelő befektetőknek ajánlja az alapkezelő; az adókedvezmények miatt a NYESZ-R számlával rendelkező ügyfelek részére is ideális megoldás lehet.
A 10 ezer forint névértékű befektetési jegyeket június 2-ától július 4-éig lehet jegyezni az MKB Bank fiókhálózatában; az alapkezelő a jegyzési időszak alatt 10 százalékos diszkontot alkalmaz. A futamidő a nyilvántartásba vételtől 2011. július 11-éig tart. A minimálisan befektethető összeg 100 ezer forint.
Az MKB Befektetési Alapkezelő 16 tőkevédett alapban összesen 54,5 milliárd forint vagyont kezel, ezzel a szegmens harmadik helyét foglalja el, piaci részesedése a 2008 márciusi adatok alapján 11,45 százalék.
A társaság 2007-ben a legdinamikusabban növekvő szereplők közé tartozott: a szektor 24,4 százalékos bővülése mellett tavaly 107,5 százalékos (59,1 milliárd forintos) növekedést produkált. Az elmúlt évben indított 13 új alapon keresztül a teljes piaci új tőke 8 százaléka áramlott MKB befektetési alapokba. A kezelt vagyon nettó eszközértéke 2008. március végén elérte a 118,8 milliárd forintot.
Csak a szánk nagy - a pénztárcánk üres
A gazdagabb ügyfelekre is gondolnak
Ragadnak a forintra a spekulánsok
Minden téren jobb a K&H
A kaszálás ideje: mikor kell eladni a céget?
MTI