Szeszélyes volt az idei tavasz: április elejétől június elejéig a K&H biztosítójához a viharokhoz kapcsolódóan összesen 1700 bejelentés futott be. Jellemzően a május 1-jei hosszú hétvége, és az elmúlt hétvége szélsőséges időjárása okozott sok lakáskárt.
Gyakori károk
Előfordult már, hogy egész hónapban összesen nem érkezett ennyi lakás- és vagyonkár bejelentés a K&H biztosítójához, mint az elmúlt napokban. Mindezek ellenére a K&H-nál a viharkárok több, mint felét már rendezte a cég - mondta Kaszab Attila, a K&H Biztosító vezérigazgató-helyettese.
Továbbra is a viharos szél és a megrongált tetőkön befolyó csapadékvíz által okozott kár a leggyakoribb, de gyakoriak voltak zivatarok esetén a villámcsapás által okozott bejelentések is. A májusi károkkal kapcsolatban érkezett bejelentések kárösszege elérheti vagy meg is haladhatja a 100 millió forintot – tette hozzá Kaszab Attila.
Az idei viharosabb szezonnak ezzel még úgy tűnik nincs vége. Az országos előrejelzés szerint az elkövetkezendő napokban többfelé várható eső, zápor, zivatar és erősebb széllökések is megkeseríthetik még június első napjait, a hőmérséklet helyenként épphogy eléri majd a 20 fokot.
Hogyan védekezzünk?
Ha nagyobb esőt jósolnak, érdemes az alacsonyabban fekvő helyekről, mint például a pince, biztonságos helyre tenni az értékeket. Erős szél érkezésekor csukjuk be az ablakokat, ne csak a lakásokban, de a társasházak folyosóin is. Ne parkoljunk fa alá, mivel viharban egy-egy letörő ág, kidőlő fa a gépjárműben is nagy kárt tehet – javasolta Kaszab Attila.
Ha az óvintézkedések ellenére kár keletkezik, azt minél gyorsabban jelenteni kell a biztosítónak az ügyfélszolgálaton, telefonon vagy az online kárbejelentőn keresztül.