A jegybank kötvényprogramjában szereplő más ingatlanos vagy építőipari cégekhez hasonlóan a NER egyik meghatározó cégének számító Bayer Construct Zrt. is jelentős pénzt tudott bevonni, mivel névértéken közel 10 százalékos túljegyzéssel bocsátott ki kötvényeket.
Balázs Attila cégtulajdonos tehát pezsgőt bonthat: a tranzakció során a társaság 29,62 milliárd forintot vont be új beruházások megvalósítására és korábbi hiteleinek refinanszírozására. A 10 éves futamidejű kötvényeknek az aukción kialakult átlaghozama 3,9211 százalék lett. A tranzakciónak a kibocsátáshoz szükséges információs dokumentumok összeállításáért felelős pénzügyi tanácsadója a Moore Hungary Financial Advisory Kft. volt, a szervezői és forgalmazói feladatokat az Equilor Befektetési Zrt. látta el.
„A kötvénykibocsátás révén befolyt forrásokat korábban felvett forgóeszközhitelek kiváltására, valamint új beruházások megvalósítására fordítjuk" – mondta Nemes István, a Bayer Construct Zrt. pénzügyi igazgatója. Ez a forrásbevonás szerinte igen kedvező lehetőséget biztosít arra, hogy fokozott mértékben használhassák ki az építőipar jelenleg zajló konjunktúrájában rejlő lehetőségeket.
„A Bayer NKP kibocsátása során elért árazás igen kedvezőnek mondható, gyakorlatilag a 10 éves zéró kupon állampapírhozammal egyezik meg.Egy ilyen fix kamatozású hosszú távú konstrukció a jelenlegi folyamatosan emelkedő hozamkörnyezetben kiemelkedő előnyt jelent a kibocsátó számára.” – mutatott rá Volk Zalán, az Equilor vállalati pénzügyi tanácsadója.
A 20 éves Bayer Construct és leányvállalatai az elmúlt évtizedben számos közbeszerzést nyertek, rendre nagy megbízásokon lehettek fővállalkozók vagy jelentős alvállalkozók. Például a Puskás Aréna, az Etele Plaza vagy az Agora Budapest is ide tartozik, de a magánszektorban is egyre több szegmensben vannak jelen, jelentős referenciákkal bírnak a lakás- és irodaépítés, az ipari és kereskedelmi létesítmények, továbbá a földmunkák és a vízépítés terén is.
Az MNB 2019. július elsején indult Növekedési Kötvényprogramjának keretében a jegybank összesen 1550 milliárd forint keretösszegben hazai székhelyű nem pénzügyi vállalatok által kibocsátott, jó (legalább B+) minősítéssel rendelkező kötvényeket vásárol, ezzel elősegítve, hogy a hazai vállalatok a bankhitelek mellett megfelelő mértékben támaszkodjanak más finanszírozási formákra is.