Tudjon meg mindent az EU vadonatúj Omnibus-csomagjáról, a szabályozás aktualitásairól, az MNB elvárásairól!
Hallgasson meg tapasztalt cégvezetőket az ESG-kihívások leküzdéséről!
Inspirálódjon, networkingeljen és szerezzen versenyelőnyt a fenntarthatóság terén!
Klasszis Talks & Wine Fenntarthatóság – 2025. február 26. Budapest
Még mindig Csányi Sándor vezeti a leggazdagabb magyarok listáját. Az OTP Bank elnökének 135 milliárd forintja van, ez 20 milliárddal kevesebb, mint tavaly. Demján Sándor viszont elvesztette a dobogós helyét. A listára továbbra is 5 milliárd a belépő, magyar állampolgárság és átlátható tevékenység.
Továbbra is Csányi Sándor a leggazdagabb magyar. A bankvezér 135 milliárd forinttal rendelkezik, ez ugyanakkor 20 milliárd forinttal kevesebb, mint tavaly. A második helyezett Várszegi Gábor, 125 milliárddal, a harmadik pedig Bige László lett 110 milliárd forinttal. Az eddigi örök dobogós Demján Sándor a negyedik helyre csúszott vissza, 105 milliárdos vagyonával, viszont az örök rekord továbbra is az övé, miután 2008-ban 300 milliárd forint fölött rendelkezett – áll a Napi Gazdaság által rendszeresen megjelentetett A 100 Leggazdagabb című kiadványban.
A 10 leggazdagabb magyar
Helyezés
Név
2011
2012
Változás
1
Csányi Sándor
135
155
-20
2
Várszegi Gábor
125
120
5
3
Bige László
110
76
34
4
Demján Sándor
105
140
-35
5
Gattyán György
98
33
65
6
Anka Márton
90
62
28
7
Leisztinger Tamás
81
85
-4
8
Veres Tibor
79,5
73
6,5
9
Széles Gábor
79
75
4
10
Wáberer György
66
60
6
A listára az kerülhet fel, aki magyar állampolgár, tiszta eredetű a vagyona és transzparensen működteti a vállalkozásait. A száz leggazdagabb magyar összvagyona 108 milliárd forinttal 2224 milliárdra gyarapodott egy év alatt, ennek megfelelően az átlag is több mint egymilliárddal, 22,2 milliárdra emelkedett. A listára 10 új ember került fel és ugyanennyi került le róla. Az átrendeződést mutatja, hogy az ötödik és hatodik helyen az új generáció tagjai vannak, az informatikai iparban is tevékenykedő Docler Holdingot vezető Gattyán György és az ugyancsak az információs technológia területén működő LogMeint sikerre vivő Anka Márton. Utóbbiak vagyona megháromszorozódott.
A Napi Gazdaság összeállítása szerint az évek óta stratégiai ágazatnak minősülő információs technológia mellett jól megfigyelhető az agrárium felértékelődése is, de az új szereplők között vannak a gépjárműalkatrész-kereskedelem két vezető cégének tulajdonosai: a Bárdi testvérek és az Unix céget ellenőrző Zombori Antal is. Az összeállítás készítője megállapítja, hogy a külpiacra termelők helyzete idén is erősödik. Bevételeik és profitjuk gyarapodásában nem csupán a gyenge forint, de a külhoni vásárlóerő növekedése is szerepet játszik majd − ez utóbbira idehaza még éveket kell várniuk a gazdagoknak is.
Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá
havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is,
a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk!
Legyen Ön is előfizetőnk!
Egészen másként látják a munkahelyi képzéseket a beosztottak és a vezetők egy új amerikai felmérés szerint. Az előbbiek elvárják a munkahelyüktől, hogy ezekkel támogassa a karrierjüket, miközben az utóbbiak legyintenek a dologra.
Meghatározó erő akar maradni egy kormányváltás idején is a jelentősen meggyengült MSZP. Komjáthi Imrét, a párt társelnökét erről is kérdeztük az ATV napi adásában, fontos munkaerőpiaci és társadalmi kérdések mellett.
Lemondott posztjáról a Schiphol vezérigazgatója, Európa legnagyobb légikikötőjének első embere az immár állandósult reptéri káosz miatt adta be felmondását. Amszterdam mellett London, Frankfurt és Párizs repterei is kaotikus helyzetben voltak a nyári csúcs alatt.